Skocz do zawartości
OlaLola

Wentylator MARS HYDRO EC

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, ktos posiada wentylator kanalowy od mars hydro, a dokladniej ten z termostatem EC ? 

Aktualnie mam td silent i generalnie jestem z niego zadowolona, aczkolwiek jest dosc drogi, a mars 6inch z termostatem mozna kupic juz za ~1000 zl 

 

Edytowane przez OlaLola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Truman Dziekuje,  kluczowa odpowiedz.

 

osobisxie nie znam nic cichszego, orientujesz sie jaki termostat pasowalby do td silent 500 ? Spodobala mi sie bardzo ta funkcja 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@OlaLola Tak jak pisaliśmy, to wygląda na kopię AC Infinty. Warto sprawdzić, czy przypadkiem tak sak tak ten podstawowy kontroler z wyświetlaczem nie jest on/off, a ten regulujący obroty w zależności od temp i RH nie jest za sporą dopłatą. Mój 4" jest głośniejszy od 8" TD silent czy rhino/cyclone tych wyciszonych-kontroler do nich to koszt około 100euro. 

Przewaga wszystkich wymienionych nad TD silent jest taka, że mają silniki EC-regulatory są dużo tańsze i taki wentylator zużywa mniej prądu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik  jak zawsze wyczerpujaco i dosadnie 😄 rzeczywiscie duzo pradu mozna zaoszczedzic na tej opcji EC ?
szukalam tych rhino/cyclone, ale kompletnie nic nie znalazlam w EU, a kupujac z UK to wyjdzie duzo wiecej niz TD silent 

@Truman jak najtaniej 😄 😄 😄

Edytowane przez OlaLola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@OlaLola @doominik

Polecam zerknąć na produkty firmy SMS.com, regulstory obrotów wentylatora wraz z wbudowaną sondą. Nie działa jak termostat że ma funkcje on/off ale reguluje temp do minimum obrotów lub do max i sam zadaje szybkość uwzględniając odczyt temperatury z danego środowiska. Dodatkowy atut to długi kabel z sonda. Wpinasz wentylator do gniazda urzedzdnia. Nastawiasz temp która cie interesuje i on w ciągu 5 minut adaptuje szybkość obrotów łopatek. Histereza bodajże wynosi 1 stopień. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Truman tak znam sms, tylko do wentylatorów AC musisz mieć takie na bazie transformatora, inaczej silnik będzie buczał i może się spalić. Takie dla nas, to około 100 funtów, ale jak masz większy growroom to wersja 8amp kosztuje już 350 funtów. 

Są drogie i spore. EC to jednak nowsza technologia i sterownik jest taki sam niezależnie od obciążenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Truman
SMSCOM SMARTCONTROLLER 6,5 A MK2 

taki sterownik chyba by pasowal do td silent 500 co ? wychodzi bardzo przystepnie cenowo dla mnie 

 

Edytowane przez OlaLola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...