Skocz do zawartości
blady1504

Prosze o pomoc to moja druga uprawa

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko mam 4 tydzien kwitnienia auto ktore podlewalem woda RO z cal&mag do tego po 1 miesiacu profilaktycznie bio bizz root,heaven,bloom i weg. Czy to moze byc niedobor manganu? Ktos mi doradzil zebym jej dal wlasnie mineralow sladowych (trace mix) a wygladaja jeszcze gorzej. Pomocy

E1110EDD-2874-46A0-8563-0790924DF0CE.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ph ziemi wynosi 6.0 a ec 1.6 Podlewana byla woda RO zasze z cal&mag do tego bio bizz grow, bloom, hevean i hesi boost. Pierwszy raz dostala nawozy po 1 miesiacu i to w malych ilosciach. Dopiero wczoraj dostala 1ml grow, 6ml hevean 9ml bloom i 6 ml boost na 3 listry wody.

20/4h swiatlo, 40-50% Rh, 24 stopni dzien, 19 stopni w nocy

Woda ktora ja podlewam zawsze 6ph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mogę powiedzieć od siebie, że to nie jest skutek niedoboru NPK na pewno, więc rzeczywiście coś z wodą nie grało i zawartością w niej pierwiastków. Zrób zdjęcia najbardziej porażonych liści z bliska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0,2ml/1l calmag od atami jej lalem

i teraz wiem ze za malo( nie chcialem przegiac) ostatnio dostala 1ml/1l i widze ze jest okej 

A najlepsze w tym wszystkim jest to ze druga wyglada zdecydowanie lepiej a wszystko to samo ziemia pestki itd. 

2499DF95-BABE-46F2-A8AB-2DA85D4C25DA.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@blady1504

Ja bym stawiał na magnez i pk no i azot. Ale ogólnie to wygląda jak przelana 

Edytowane przez Truman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@blady1504 0.2ml to nawet nie zauważy roślina że dolałeś :classic_biggrin: pamiętaj też że te brązowe spoty nie znikną za bardzo, ale możesz zapobiec ich namnażania. 1.5L taka roślina powinna sobie ogarnąć co 3 dni, obserwuj po liściach czy nie będą opadać

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@blady1504 pH ziemi nie może buc na kwitnieniu 6.0 musi być ponad 6,5 nawozy stoją w ziemi enzymy trzeba było łac tez bo enzymy pomagają ogr bałagan w ziemi jeśli za dużo nawozów dajesz bądź roślina ich nie zjadła  nawozy dajemy co drugie podlanie jeśli roślina nie pokazuje niedoborów 

kazdy tylko całmag leje a gdzie ukorzeniacz gdzie azot od czasu do czasu gdzie enzymy po co dawać przez filtr RO wodę trzeba było ja zmierzyć przed dawaniem przez filtr i zobaczyć ile ma EC i nie dawać callmag 

bo moja woda po odstaniu 48h ma nie za dużo nie za mało wapna itp 

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cejerowski21  Dzisiaj juz dostala wode + 1ml/l 

blooma dostala ostatnio 3ml/l 

No i ostatnie podlewanie tez juz 1ml/l cal mag dostala  i widac ze zatrzymalo rdzewienie. Glupia pomylka ale dobra nauczka. Teraz widac ze nabraly wiecej sil i buduja kwiaty. 0755F1E0-2A7C-42A4-AA91-40B51E698A18.thumb.jpeg.8303b4baa9e4d9c99fe98cd3eca2e84f.jpeg

85AC2C09-ABBA-427B-95B2-135D4CCC5819.jpeg

A jak sadzicie ile moze to jeszcze rosnac aktualnie polowa 8 tygdonia zycia i 4 tygodnia kwintnia. 

6ACFE49F-D509-4DEF-ABD6-24B8E0A86233.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...