Skocz do zawartości
sopel

Przechowywanie roztworu z nawozami BioBizz.

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wie ktoś z Was ile można przechowywać taką mieszankę powiedzmy z 4 nawozami? 2-3 dni będzie ok czy przygotowywać zawsze świeże? Bo jak są zamknięte w pojemniku to jebią dalej konkretnie a jak zostają niezakrecone to to wietrzeją. Jak Wy robicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny tak samo dotyczałem na stronie Biobizz że trwałość takiej mieszanki to kilka godzin od przygotowania. Nie używać jak dłużej stoi i zawsze gotować świeżą 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu. 
To w takim razie jak np. mam oprysk z "Acti-Vera" od BioBizza który jest rozrobiony w psikadełku 500ml to mam za kazdym razem go rozrabiać? Przecież to dosłowny wylewany pieniądz, kumam że żyjemy w czasach komercjalizmu oraz pewne produkty nie są przystosowane do dłuższego stania lecz nie sądziłem, że tak może być z nawozami zwłaszcza organicznymi =D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sterydd  można go rozrobić w psikadełku i wrzucić tam np 100ml wody i wtedy też proporcjonalnie mniej acti-vera. Ogólnie zauważ, że zazwyczaj używasz wody odstanej, czyli nie ma w niej chloru. Na dodatek wrzucasz do niej w cholerę przyjazny środek dla bakterii i grzybów, kij wie czy akurat nie spodoba się też takiemu grzybkowi, który Ci położy roślinę w 3 tygodnie. 2 minuty więcej roboty, a można sobie zaoszczędzić parę/paręnaście tygodni roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...