Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje pomocy, chciałbym stworzyć niewielki  growbox led do 3000-3500zl i potrzebuje pomocy. Zależy mi żeby był cichy. Macie jakieś propozycje lamp wentylatorów filtrów itp? Rozmiar to 80x40x160 lub 60x60x160. 

Dziękuję za pomoc 

Pozdrawiam 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andi

Czemu akurat to, są inne fajne marki na rynku, które nie odbiegają wcale od tego Lumateka. Ja osobiście bym postawił na mars hydro, cena atrakcyjniejsza i widziałem multum relek spod tej lampy i rośnie o niebo lepiej niż pod tym lumatekami. Dla laika Lumatek może być gwoździem do trumny. Rośnie pod tym sałata rozkład wcale nie jest taki zajebisty. To moje zdanie. 

Osobiście mam lampy z aliexpress i jak widać rośnie jak na drożdżach. Teraz te ceny są wygórowane że względu na wygląd i wykonanie niż na samo źródło światła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Truman popieram twój wpis za te pieniądze to kupisz dwie Mars hydro ts1000 i jeszcze do tego timer i nawilzacz wiesz niektórzy robią box żeby się pochwalić ze maja lampe niby lepsza a gowno nie jest lepsze 

tak samo sadza roslinki a nie kupili pożądnych nawozów bądź lampy tez tego nie kumam 

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o spectrolight 250w ?

https://taniauprawa.pl/pl/p/Lampa-Led-Spectrolight-250W-Soczewka-120/7146

Mogę mieć tą lampę kilka stów taniej, jedni polecają inni mówią że przereklamowane. Zależy mi też na jak najbardziej cichym wentylatorze ze względu na miejsce tj moja sypialnia 😁

Myślałem też o grow the jungle nemesis 200w 

https://erli.pl/produkt/grow-the-jungle-the-jackson-nemesis-200w-lampa-led-dimmable-z-regulacja,137229762

Również mogę mieć kilka stów taniej i też szukam jakiejś wiarygodnej opini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jaszkowski ale na ten box wystarczy 150w szkoda hajsu kup sobie Mars hydro TS 1000 150w i wystarczy jak na te box ja mam tego Marsa i jestem Zadowolony z niego mam box 60/60/180 i tez 60/60/140 i jakbym wiedział wtedy co teraz wiem to bym sam sobie zrobił lampe i to za 250 zł 19000lm 

a co do cichości to zawsze będziesz słyszał mieszający nie jest aż tak złe ale wtłaczający już bardziej słychać i ja zrezygnowałem z wtlaczajacego kupiłem komputerowy wiatrak nic go nie słychać ale wyciągający bedzie już słyszalny ale to dopiero po trzech tyg będziesz musiał go używać bo u mnie po 2 tyg już delikatnie czuć 

bo ogólnie box 60/60 jest na 4 roslinki ale znów lepiej mieć 3 bo chociaż jest miejsce na nawilżacz osuszacz i jakiś grzejnik ile chce roślinek ?

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak 3,4 roślinki. Dzięki skorzystam z rady 🙂 a powiedz mi czy znasz może jakiś w miarę cichy wentylator wyciągający ? Słyszałem też o tłumikach akustycznych jednak stwierdziłem że wentylator+filtr węglowy+tłumik napewno nie zmieści się do boxa. No i jeszcze kwestia rozmiaru od 100mm do 160mm bo większych nie biorę pod uwagę i przepływu. Jaki wybrać żeby wystarczył ? Mam upatrzony growbox z herbgarden 60x60x160, na górze ma wlot 150mm i 100. Martwię się że 100 to za mało a 150 za dużo. 

https://www.growtent.pl/product-pol-6284-Herbgarden-60-White-namiot-do-uprawy-60x60x170cm.html

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jaszkowski Cornwall Dwubiegowy Kanałowy TT Cichy Średnica i/lubprzepustowość: fi 100mm/145-187m3 ja mam taki i jest cichy filtr węglowy weź mon 250 m3 i rurę taka czarna kup ona nie hałasuje 

box dobrze jak ma okno pasywne i tez dziurę na wentylator  ja mam z firmy PROBOX ECOPRO

100 będzie dobry inaczej jakbyś chciał box 100/100 bądź 120/120 

pierwsze miejsce w box ma taki HOMEBOX White Ambient z tego co czytałem 

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jaszkowski

Nie dorabiajcie tych zlodzeji z growshopow, kup sobie wentylator kanałowy td silent i do tego regulator prędkości. 

Te marżę co oni sobie naliczają są dla mnie niedorzeczne. Ostatnio rozmawiałem z jednym właścicielem bardzo popularnego sklepu. No i pytam skąd wy te ceny bierzecie?! 

A odpowiedź jak ktoś nie ogarnia to płaci. Więc otwórzcie oczy i kupujcie coś co na to samo zastosowanie ale nie jest dedykowane do uprawy. 

Edytowane przez Truman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Truman a czemu złodzieje ? Mam pytanie do Ciebie mocno musi być przesuszona ziemia do LST ?

@Truman u mnie jest ciężko żeby ziemi kupić i dlatego muszę od czasu do czasu do nich się udać bo tez nie chce wszystkiego zamawiać przez kuriera ale ogólnie cały sprzęt kupiłem w sioubiz zrobili mi fajne ceny 

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubert2020

Co kto lubi, ja nie lubię płacić fortuny za coś co wiem że kosztuje dużo mniej. Szczególnie widząc ceny w Czechach albo NL. 

Do LST nie musi być przesuszona. Wystarczy wyczucie i delikatnie z nimi, lepiej mniej nagiąć i potem dogiac niż na ci pęknąć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Truman ja jakbym miał ta wiedzę co teraz mam to pewnie połowy bym nie kupił bo samemu bym sobie ogr dzięki za info z LST trochę się boje ale trzeba ogr 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

250W będzie za dużo do 60×60, zwyczajnie nigdy go nie włączysz na max, chyba że będziesz miał dosłownie las. Już lepiej jakbyś wziął 80×80, wtedy bez problemu zmieścisz i 4 rośliny i 250W lampę (szczególnie jak mówiłeś że możesz sobie tam przyoszczedzic parę stówek za lampę).

Namiot też weź solidny, osobiście royal room odradzam, widać prześwity na szyciu i pod suwakiem jak źle się ułoży materiał, jest to po prostu irytujące i wolałbym dopłacić 100 zł niż się męczyć codziennie, czy przypadkiem gdzieś nie ma dziurki. Wentylator kup droższy z małym zapasem mocy (wyregulujesz go ogranicznikiem obrotów, chyba że będzie wbudowany potencjometr 0-100). Nie oszczędzaj na nawilżaczu, poszperaj trochę, bo ja kupiłem niby za 200 zł ultradźwiękowy, ale miałem za mocny wyciąg i filtr węglowy 250m³ zapchał mi się w miesiąc prawie całkowicie, przez biały proszek, którzy tworzy nawilżacz. Rury wentylacyjne kup wygłuszone, baaardzo Ci to pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Truman napisał:

@jaszkowski kup sobie wentylator kanałowy td silent i do tego regulator prędkości. 

 

Chodzi Ci o taki ?

https://instalszop.pl/do/item/tdsilent/Kanalowy-wentylator-o-przeplywie-mieszanym-TD-SILE#sub-TD_160_100_N_SILENT

8 minut temu, Bob drzewny napisał:

Namiot też weź solidny, osobiście royal room odradzam, widać prześwity na szyciu i pod suwakiem jak źle się ułoży materiał, jest to po prostu irytujące i wolałbym dopłacić 100 zł niż się męczyć codziennie, czy przypadkiem gdzieś nie ma dziurki.

Dzięki, bo trochę się na niego napalałem bo rozmiar 80x40 pasował by mi najbardziej 😁 ale wezmę albo homeboxa albo herbgarden z białym środkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze cos takiego ? ja wlasnie zakupilem dzis dostawa 

SF1000 oświetlenie LED do uprawy + 70x70x160cm zestawy namiotów do uprawy filtr węglowy wbudowany wentylator kanałowy Combo z regulatorem temperatury i wilgotności 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy daj znać jak się sprawdza, ja mam jeszcze lekko z 2-3 tyg do zakupów 😋

Ciągle chodzi mi po głowie te 200w od grow the jungle. 

Producent na stronie w growbox 1m x 1m zaleca dwie lampy ale to chyba wciąż za dużo na growbox 60x60. 

 

Screenshot_2023-03-24-19-23-10-96_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko juz jest brakuje nasionek i ziemiii myslalem ze bede jechal na fox farm ale tego nie da sie kupic w europie , jaka ziemie wy uzywacie ? bio bizz?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...