Skocz do zawartości
WBB

4xDos Si Dos 33 Barney's Farm, 400W HPS

Rekomendowane odpowiedzi

@WBB hmmm jeżeli nie będziesz chciał hodować między październikiem a kwietniem, to bym nie kupował maty ~200W, bo na jeden miesiąc to bez sensu wydatek. Ale problem na pewno będzie powracał co pół roku, jeżeli będziesz chciał regularnie hodować sobie roślinki.

Co do przesunięcia godzin to loteriada, teoretycznie nie powinno nic a nic się stać, ale praktycznie zwiększasz szansę na hermę. Teraz kwestia co jest bardziej szkodliwe dla rośliny, niska temperatura czy 2% więcej szansy na herme, która Ci może zapylić całego boxa jak nie dojrzysz na czas. Tego nie wiem, za małe doświadczenie:/

A co do fosforu i potasu to pamiętajmy, że łodygi+korzenie też mają swoją przepuszczalność i jeżeli np będziesz miał niedobory fosforu+potasu i dodatkowo jeszcze dorzucisz im 6 godzin zerowego pobierania tych pierwiastków, to na peeewno odbije się to na roślinie. A pewnie wtedy będziesz próbował walić więcej potasu i fosforu do gleby, co niby lekko zmniejszy niedobór, ale będzie to prosta droga do zablokowania rośliny.

Co do tej maty 65⁰C to dużo, liście od strony maty będą mogły baaardzo łatwo się popalić od ciepła, choć wydaje mi się że te 65⁰C to max jaki jest w stanie wytworzyć mata, a nie jej temperatura pracy

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewnytylko one obie mają ok 200W i wyglądają tak samo czyli taka rozwijana mata. Różnią się rozmiarami. Linków nie można dawać do by pooglądać można było 🙂

Coś muszę wziąć bo już dzisiaj muszę ten zielony grzejnik spakować do odesłania.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, WBB napisał:

@Bob drzewnytylko one obie mają ok 200W i wyglądają tak samo czyli taka rozwijana mata. Różnią się rozmiarami. Linków nie można dawać do by pooglądać można było 🙂

Coś muszę wziąć bo już dzisiaj muszę ten zielony grzejnik spakować do odesłania.

 

zielony grzejnik tez mam , szkoda ze nie patrzyles na moj temat tydzien temu ktos mi pisal ze to lipa , ja kupilem i sobie lezy , bedzie do grzania nog w zime 

teraz mam wlasnie taka sama mate jak ty masz na zdjeciu i super temp ustawiam sobie na 25 i grzeje kiedy trzeba , dodatkowo mam sterownik ktory wlasnie byl z grzejnikiem rurka , i zostawilem sobie ten sterownik , mozna nim przez wifi jechac tez 🙂 , z mata grzewcza nie ma zadnego sterownika tylko kabel i nic wiecej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy ja czytałem te słabe opinie o tym zielonym grzejniku. Ale musiałem sam się przekonać, poza tym nie wiem czy tu ludzie nie mieli tego mniejszego...

Ale skoro Ty masz taką matę i ona działa jak powinna to już mi tu pisz, którą masz dokładnie bo dalem 2 fotki.

A termostat czy tam jakieś sterowanie do tego zrobię sobie poprzez Tuya.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie wierzylem ze ten grzejnik nie dziala , bo jest w kazdym sklepie od ziolek , ale to PRAWDA NIE DZIALA 🙂 ja mialem ten najmniejszy niby mial byc do 0.8m ale jak widac duzy tez by nie pomogl 

mate mam marki solea 500 w 160 na 58 cm 

dziala super, poki co, moze jedyny minus ,ze to z ZSRR 😄  w zestawie jest tylko mata grzewcza nic poza tym 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, WBB napisał:

@dziurawyczyli Ty masz ten największy 500W za 315pln?

Screenshot_2023-04-12-19-35-42-06.thumb.jpg.f6f3b9fe9b50a28a34fe5b7225707d44.jpg

Ten mniejszy 250W nie wiesz jak się sprawuje?

Zaraz idę Twój temat pooglądać...

nawet powiem , ze 84,95euro z przesylka, wiadomo holandia kraj gangusow jest drozej , ale koko tanie 🙂  

co do mniejszego mam ten , chcialem zeby byl wiekszy a zeby mniej czasu sie grzal , ale zagrzeje sie na 2 ,3 min potem sie wylaczy za 10 30 min znowu sie wlaczy na chwile , scianka boxu jest ciepla  ale mi to nie przeszkadza , pozaru  nie bedzie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB a co zrobisz z liśćmi które będą dotykały tej maty ona będzie dobra do momentu aż rośliny nie urosną a pozniej co zrobicie ?

ja mam płytę sklejek jak szafy robią (znalazłem na śmietniku )wymiary 30cm 30cm po czym kupiłem folie w aptece taka jaka maja w karetce 3 zł obolem ta płytę mocując pineskami pozniej wykręciłem co 5 cm wkręty i owonalem kabel grzewczy 100w koszt 89 zł do tego sterownik 60 zł i grzeje jak talala i liście nie będą mi stykały bo są niżej niż doniczki 

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, hubert2020 napisał:

@WBB a co zrobisz z liśćmi które będą dotykały tej maty ona będzie dobra do momentu aż rośliny nie urosną a pozniej co zrobicie ?

Nie wiem... Może da radę poodsuwac trochę doniczki żeby za blisko nie były. Chociaz znając życie będzie to trudne...

Dlatego też myślałem o tej mniejszej wersji tej maty.... 250W i wymiary 60x60... tylko co by się znowu nie okazało, że znowu za małe grzanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka złamana w połowie roślina to nadaje się do wyrzucenia?

Nie było to pod tą taśmą dobrze "poskładane" i już zaczęły obsychac te złamane końce. Z tego już nic nie będzie...

Zaraz wrzucam trzeci automat do kiełkowania bo znalazłem ziarno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, WBB napisał:

Taka złamana w połowie roślina to nadaje się do wyrzucenia?

po prostu mniej plonu da 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB  hmmm jak nie były przyłożone do siebie krańce podobnie do pierwotnej łodygi przed złamaniem, to na peeeeewno utrudniło to proces gojenia, bo łodyga jest podzielona na różne warstwy, nie jest tak jakby zbudowana z jednolitego ciała. Może obserwuj po prostu, szczyt tej łodygi ponad złamaniem jakby nie miał żadnego połączenia z korzeniami, to by zdechł w paręnaście godzin jak nie krócej przy tak młodej roślinie

No i pamiętaj że roślina zawsze w miejscu "ran" tworzy różne rodzaje "strupów", może to być po prostu wypukłe zgrubienie(po to się właśnie walcuje palcami krawędzie złamania), ale często jest po prostu taka przyschnięta tak jakby zdrewniała w miejscu rany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewnyto pękło podczas drugiego doginania jak mi szczyt uciekł trochę za daleko spowrotem do góry. Pękło "na zakręcie" i napewno dało się to lepiej poskładać niż mi to wyszło 🙂

Poczekam aż wyschnie mocniej i wtedy to oderwane wywalę.

Druga roślina za to idzie jak pojebana... ja jej nie dam rady przy tym LST 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB co znaczy że zaczęły obsychać końce? Daj zdjęcie. U mnie ta niechcący złamana roślina tez była źle poskładana, miała też krótszego o tydzień wega od sióstr a pomimo to i tak jest największa i ma największe topy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...