Skocz do zawartości
WBB

4xDos Si Dos 33 Barney's Farm, 400W HPS

Rekomendowane odpowiedzi

Moja pierwsza uprawa nie automatów 🙂

Nasiona jeszcze kiełkują ale zakładam już temat...

 

Box: 80x80x140

Lampa: Lumatek 250/400W żarówka Osram HPS 400W Plantastar. Odbłyśnik Adjust-A-Wings Medium.

Ziemia: BioBizz AllMix. Donice 10L

Nawozy: BioBizz BioGrow, BioHeaven, CalMag.... Bloombastic PK 14/15 i jeszcze będzie na pewno czymś uzupełniane

Wentylacja: AxialFlo 125 Turbo na wyciągu, wloty pasywne

Nasiona: 4xDos Si Dos 33 Barney's Farm

Sklep przysłał za dużo gratisów i chyba kolejny grow będzie trzeba robić 🙂

IMG20230315203302.thumb.jpg.22f3e157dbba36c064801ac896272b5e.jpg

IMG20230320194025.thumb.jpg.6ed0f95a94ceff979a4a011e2431b7f8.jpg

 

Nie chcę zapraszać każdego imiennie bo niechciałbym kogoś pominąć... mam nadzieję, że odnajdziecie mój temat 🙂

Mam małe obawy o temperaturę podczas ciemni, ale najwyżej jakiś grzejnik kupić będzie trzeba.

 

Światłem jak mam świecić? Ustawiłem już 18/6. Od 6  rano do 12 w południe jest noc, później włącza się lampa.

Lampa jest na razie skręcona na 250W żeby nie wysuszać za bardzo i w boxie suszy się jeszcze trochę materiału z poprzedniej uprawy.

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie będzie problemu z temp, przy tym wyciągu na taką kubaturę? Szczególnie jak odpalisz tego hpsa w lato.A co do periodu nie ma znaczenia, chyba że masz za słabą lampę, to wtedy większe dziennie sumaryczne światło jej się może przydać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Bob drzewny napisał:

A nie będzie problemu z temp, przy tym wyciągu na taką kubaturę? Szczególnie jak odpalisz tego hpsa w lato.A co do periodu nie ma znaczenia, chyba że masz za słabą lampę, to wtedy większe dziennie sumaryczne światło jej się może przydać

No właśnie problem z temperaturą na pewno będzie. Mam już obsesję jeśli chodzi o temperaturę i marzy mi się z 20 punktów pomiarowych w boxie 🙂

A tak serio dopiero 2 uprawy robiłem i obie w zimie i była walka z zza niską temp. Dlatego też tym HPSem jadę. Wyciąg ma regulator obrotów i chodzi mi to chyba na 20% mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Czujny87 napisał:

@WBB trzeba było kupić leda Mars hydro ts 1000  bo hps z drona będzie psiarnia widziała jest duża różnica w temp 

Ostatnio mi helikopter leciał pewnie z termowizją więc zakupiłem bazooke na targu 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdaje sobie z tego sprawę i mam nadzieję, że nic takiego mi się nie przytrafi.

Ale jakby tak mieli skanować całą Polskę to by się zajebali.... weryfikacja milionów farelek i piecyków w domach itd 🙂

Chociaż farelki tak cyklicznie i o równych godzinach się nie uruchamiają....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czujny87 ostrożność a bzdury to trochę różnica. 

Jakbyś tam miał z 10 lamp HPS i poddasze by było całe rozgrzane to się zgodzę.. że może być przypał. 

Jednak przy jednej lampie w namiocie.. to bez jaj 🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydała by mi się możliwość monitorowania temp i wilgotności jakoś przez neta bo po tym byłbym w stanie na odległość oszacować co dzieję się w boxie ale brat nie wyraża na razie zgody na zakup niepotrzebnych zabawek 🙂

Tuya jest na wifi ale czy z neta też odczytam tego nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB Jak oglądałem wykładu dr Bruce Bugbee, to mówił że korzenie najbardziej lubią temperaturę 24-29⁰C i czym wyższa tym więcej CO2 potrzebne, co za tym idzie też więcej światła, wody, nawozów itd. A jak wiadomo im większy przerób będzie miała roślina, to zwyczajnie więcej biomasy zbuduje. Swoją drogą też miałem ciągle problemy z za niska temp, musiałem z nagrzewnicy na niskich obeotach korzystać na zewnątrz boxa, żeby w pokoju było z 21, a w boxie 26:classic_biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Bob drzewny napisał:

Jak oglądałem wykładu dr Bruce Bugbee, to mówił że korzenie najbardziej lubią temperaturę 24-29⁰C

Też jakiś czas czytałem, że tam przy korzeniu jest ważna strefa.. na stronce o nawozach opisywali, dlatego ja potrzebuję pomiarów skąd tylko się da. A nagrzewnicę mam gazową 20kW ale grzałem tym siebie jak się zimą opalałem pod HPSem 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, nie podoba mi się temperatura. Minimalna jaką odczytałem z termometra to 10stopni. Czyli tyle jest przez 6 godzin ciemni.

Szkoda mi wywalać 150pln na ten gówniany (jak niektórzy piszą) zielony grzejnik, a z kablami grzewczymi nie bardzo chce mi się pierdzielić. Ale moja temp w boxie będzie uzależniona od temp na dworze...

A @Zielone. Krainyjednak zaproszą imiennie bo mu wczoraj mój temat umknął chyba... 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś już za pierwszym razem zbudował schron że styropianu jak mówiłem to by Ci służył do dzisiaj 🙂 ale Tobie się nic nie chcę 😄 tylko duże zdrowe i piękne topy chcieć 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Mr.Green napisał:

Jakbyś już za pierwszym razem zbudował schron że styropianu jak mówiłem to by Ci służył do dzisiaj 🙂 ale Tobie się nic nie chcę 😄 tylko duże zdrowe i piękne topy chcieć 😄

Ch... by to dało... niestabilnie by było 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Mr.Green napisał:

@WBB co znaczy nie stabilnie.. ? Że by nie stało stabilnie.. ? 😄

Niestabilnie i nieprzewidywalnie.... znaczy, że bym się najebał przy tym a efekt mógłby być mizerny.... i na pewno wygląd paskudny 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"najebać" się przy styropianie.. to już sztuka 😄

O wszystkim można powiedzieć że efekt by był mizerny.. wtedy nie warto nic robić 🙂 poki co to masz mizerny efekt z temperaturą w boxie 😛

Myślałem że ważne jest to żeby w boxie było fajnie.. a nie żeby się ładnie prezentował na pustym poddaszu 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...