Skocz do zawartości
Dr.Green

POMOC w doborze oświetlenia

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, pytanie jest zasadnicze chce kupić panel Led od Ledam i tutaj kilka kwestii, 

Box 40x40 wysokość 90

Zastanawiam się nad 35W a 60W, będzie tam trzymana jedną roślina auto i który panel będzie lepszy, mam nadzieję że te panele nadają się na weg i flo, proszę o pomoc w doborze i czy nadają się na te dwie fazy, pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dr.Green Wydaje mi się że na początku będzie miał nieco za dużo mocy przez to, że nie ma tam potencjometru co do mocy i roślinki będziesz miał gęste i nie za wysokie, ale przy niskim boxie lepsze to niż jakby miały Ci się wyciagać chude pały na flo, no a zawsze możesz po prostu powiesić bardzo wysoko ten panel i treningiem rozłożyć elegancko szczyty i liscie po powierzchni jak planujesz jedynie jedną roślinkę. Wyślij też nazwę co tam wysłałeś z allegro, bo nie chce mi się otworzyć link

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dr.Green kup sobie Mars hydro ts 600 na OLX widziałem ktoś chce sprzedać za 300 zł  każdy tutaj odradza chińskie gowna tylko od jakoś zaufanych producentów 

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dr.Green to jest tak jakbyś kupił  Mars hydro to jest dobra BMW ten Twój panel jest Fiat jak dla mnie nie ma co oszczędzać na świetle na wszystkim innym rozumiem ale nie na podstawie uprawy 😊

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubert2020 ale mówisz o panelu Ledam, czy o tym głównie z allegro co wysłałem? Bo ten z allegro to wiem, że dziadostwo, ale mi chodzi o panel ledowy firmy ledam, dużo osób go polecało, a ten mars wydaje się za mocny i czy jest duża różnica między nimi 

https://ledam.pl/lampa-led-ledam-cia60-2x-citizen-clu048-60w.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to zapotrzebowanie na Twój box jest 8000 tys lm hydro mars ma 11500 tys lm wiec 3500 więcej niż potrzeba nie wiem czy ma regulacje jak moj mars ts 1000 

bo ten co Ty wysyłasz ile ma lm ? 

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik ja to bym zrobił tak ze kupił blachę do

pieczenia do tego kupił żarówki Led z VTech 17 w z 5 Szt i byłaby lepsza niż te wszystkie co wymieniliśmy 

@Dr.Green tak naprawdę będzie miał może 8 tys bo tacy producenci okłamują swoje pomiary 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dr.Green Ogólnie w tych ledach jest też ważne ile temp generują, im starszy typ diody tym więcej ciepła powinna generować. Druga sprawa to spektrum w jakim świecą, bo jest istotne jaki procentowy wkład jest światła (np ile niebieskiego ile czerwonego itd). Dystrybucja światła na powierzchni jeszcze wchodzi w grę, a mianowicie w każdym boxie najwięcej światła będzie na samym środku, a najmniej przy krawędziach, im lepszy panel tym lepsza jest ta dystrybucja bardziej zrównoważona.

Bardziej ufam mars hydro niż ledam po opiniach i po tym jakie dane techniczne podają w opisie swoich produktów, ale znów mars hydro jest po prostu droższy i 100W na pewno by Ci pomogło. Różnica w cenie tutaj wywodzi się po prostu z różnic w jakości.

Osobiście nie wiem czy bym kupował z olx, chyba że sprzedawca mieszka gdzieś w pobliżu i można się spotkać, to wtedy bez problemu. Ale strzelam że ten panel z olx jest starszy niż 2022, a tam nie ma potencjometra i jest nieco gorszej jakości przez dystrybucję światła, a przy 100W ciężko by Ci było robić treningi i często byś musiał poprawiać, bo roślina po prostu będzie w cholerę gęsta i niska, dopiero na flo wystrzeli ale nie wiem czy zdąży, jeżeli chcesz tylko i wyłącznie automaty.

Sam nie wiem co bym wybrał jak mam być szczery, jeżeli budżet max masz 350 zł, to raczej tylko ledam wchodzi w grę

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ledam 35w jako dodatkowy panel i jedna roślinka pod nim była. Jeden z forumowiczów całą uprawę pociągnął na ledam i zajebiście to się sprawdziło jedynie tyle że trzeba było niżej te lampy trzymać niż marshydro. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dr.Green no z tymi wysokościami to już sam będzie musiał zmierzyć ale na odwrót na wegu wyżej na flo niżej. Powinno dać radę chociaż mam mieszane uczucia bo marshydro rekomenduje 45x45 box na flo a ma 100w i czy 60w da radę na nieco mniejszy obszar lampa prawie o połowę mniejszej mocy? Z doświadczenia wiem że przynajmniej większa część rośliny musi być pod tymi diodami żeby się prawidłowo rozwijać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dr.Green jeśli jesteś amatorem to dopuściłbym ten box bo doświadczony grower będzie miał problem z wysokością roslinki a co dopiero amator tak samo nie rozumiem planować mieć growboxa i oszczędzać na lampie to nie rośnie w tydzień czy w dwa tylko ok 3 miesięcy i narażać się na 4 lata więzienia jeszcze nie wiadomo czy coś z tego wyjdzie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czujny87 Dlaczego odpuścić tego boxa, można zrobić lst wydaje się 90cm w miarę ok na automat, a panel od Ledam jest aż tak tragiczny? Dużo osób tutaj pisało że jest okej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dr.Green rób jak uważasz twój cyrk twoje małpy ja wiem z doświadczenia ze na jedna roślinkę to bym min brał 50/50 140 bo nawilżać Osuszacz ogrzewanie  zajmują dużo miejsca a liście nie mogą dotykać ogrzewania nie mogą być od razu przy nawilżaczu tak samo lampa musi być konkretna nie jakiś chłam bo szkoda kasy a jak jesteś amatorem to automaty odpadają do uprawy bo jeden błąd i masz 5 gr z roslinki wiec lepiej na osiedlu zakupić towar 

jak już planujesz growbox to nie na 30 gr tylko min 100 żeby starczyło na dłużej i odpuszczasz uprawę bo lipa się robi 

Edytowane przez Czujny87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...