Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@grolsch3  w takim razie sprawdzę jak będzie wyglądała dziś w nocy i przełączam świntucha, bo trochę mam wrażenie że liście wróciły do swojego kształtu, ale jednak też przesuszyła się trochę gleba, więc to może być tego zasługa. Na indukcji głównie calmag i mniejsza ilość wody z obserwacją. No i niech to się kręci, dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś miał podobne problemy, to sprawdźcie czy roślina się nie dusi. Miałem wyciąg zbyt duży jak na mojego growboxa (220m³ na 60×60×160) i działałem bez regulatora obrotów wentylatora. Przez co całą temperaturę i wilgotność wypluwał mi z boxa wyciąg. Nawilżacz ultradźwiękowy chciał temu przeciwdziałać i podawał dużo pary, a niestety takie nawilżacze produkują też malutki proszek którego nie widać. W niecały miesiąc zapchał mi się prawie całkowicie filtr węglowy, przez co roślina praktycznie nie miała czym oddychać, a ja tego nie zauważyłem, bo nie spodziewałem się że tak szybko może filtr węglowy się zapchać. Zauważyłem to niechcący, kiedy stuknąłem głową w filtr węglowy, a on mi zrzucił na głowę chyba pół kilo białego proszku z nawilżacza.

W skrócie roślina miała w cholerę za mało CO2 i za dużo tlenu, nie mogła oddychać przez co wychodziły ciągle jakieś dziwne niedobory, których nawozami nie byłem w stanie nadrobić.

Od 1.5 dnia roślina oddycha normalnie i momentalnie zaczęła odżywać. Patrzcie na swoje growboxy, czy są zassane do środka!

@grolsch3oznaczyłem, bo każda wiedza się przyda, a najwięcej mi pomagałeś z problemami :classic_biggrin:

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...