Skocz do zawartości
Buk

Azofoska na outdoor

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 08/08/2019 o 21:40, Buk napisał:

Jak się sprawuje azofoska na outdoorze ? chodzi mi o tą w granulacie bo może być ciekawym nawozem gdy pada deszcz.

Jak najbardziej do przygotowania gleby przed sezonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny Ok, dzięki i sorki nie bywam czesto na forach, no lampa wiadomo nie ma szału jakiegoś ale świeci konkret, a chociaż wstępnie na jaka ja ustawić bo na czuja nawet nie wiem a nie chce spalić roślinki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czanczanek ciężko powiedzieć, jak masz dość nowoczesny telefon z androidem (conajwyzej sprzed 5 lat), to możesz ściągnąć aplikacje ppfd meter photone i po wybraniu tam "LED fullspec" odczytać wyniki, jakie dostajesz badając na wysokości szczytu rośliny i wtedy wynik napisz tutaj. Jeżeli to się nie uda, to ustaw na wysokości z 80cm nad rośliną i obserwuj co jakiś czas czy nie pojawiają się jakieś plamy na liściach, bo ten moment będzie kluczowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, telefon mam z tamtego roku więc może się uda, Ok zrobie jak radzisz chyba dam 80 cm i będę obserwował ck się dzieje, a powiedz mi proszę jeszcze co z tym wentylatorem dawać czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, i mam kolejny problem. Ponieważ Growbox przyszedł mi dopiero dzisiaj, złożyłem go i teraz nie wiem gdzie co podlaczyc oprócz lampy , growbox ma 5 fabrycznych dziur jedna fi 20 u góry, druga fi 10 z tyłu u samej góry trzecia fi 15 z boku u góry 4 fi 10 na samym dole z tyłu i 5 fi 15 z drugiej strony na boku, oraz dwa wloty na rzepę po obu stronach i teraz pytanie jest takie gdzie co ma być podłączone bo kompletnie nie wiem. Na necie każdy pisze inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze kombinuje, ale tak u samej góry w daszku gdzie jest fi 20 zamontowałbym wentylator żeby bym wylot a dołem w dziurę fi 10 mniejszy wentylator wpuszczający powietrze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czanczanek  jaką masz kubaturę tego boxa? Jeżeli mniej niż m³, to niepotrzebny jest Ci wentylator wpuszczający, a jedynie wentylator wydmuchujący, który powinieneś zamontować na górze growboxa. A do której dziury już zamontujesz, to zależy od tego jaka średnica wejść wentylatora i rur wentylacyjnych, choć wiadomo do 150mm dziury możesz wsadzić zwyczajnie rurę 125mm i ściągnąć sznurkami, przez co z dziury 150mm zrobi się 125mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 125mm  z filtrem i rura więc będę kombinował jak wrócę do domu, myślę że powinno być ok wpasuje go w dziurę fi 15 z boku u góry i może będzie git 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bo bym zapomniał jak możesz mi doradzić jeszcze jak ten wentylator ma działać co ile, ma się włączać czy cały czas bo robie 12 na 12 i nie wiem właśnie co w ciemności czy ma być włączony czy nie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czanczanek Podrzuć jeszcze co kupiłeś, bo to akurat kluczowe. Powiem Ci że ja korzystałem cały czas z wentyla od 20 dnia w górę, ale ciężko wtedy utrzymać wilgotność i temperaturę w boxie, bo po prostu są zbyt niskie. Ale z drugiej strony pamiętaj, że roślina oddycha sobie liściami, pierdzi tlenem a zasysa CO2 i jeżeli nie masz ruchu powietrza w boxie, to wzrasta stężenie tlenu, a spada CO2 co negatywnie wpływa na rozwój. Jedyne czego nie wiem, to w jakim stopniu negatywnie wpływa i czy to gra warta świeczki jak roślina jest bardzo młoda. Może się okazać że te 10% więcej CO2 w boxie przy włączonym wentylu nic Ci nie da, kiedy przez dokładnie ten sam wentyl będziesz miał za niską temp powietrza i wilgotność, a prąd będzie czerpało. Tak samo filtr węglowy się zużywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, wentyla kupiłem narazie zwykłego zobaczymy co będzie w przyszłym tyg ma mi przyjść cały zestaw, bo zależy mi żeby ją umieścić w namiocie, nie wiem właśnie jak będzie z temperatura chyba najpierw władze małe roślinki bo mniej szkoda nie ogarniam trochę jak to atestowane wszystko wysłałem foto wentyla bo reszta to filtr i rura 

20230322_194631.heic

A orientujesz się co ile ma się włączać ten wentyl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I taki właśnie wziąłem przyścienny z obramowka, zwykła firma nie ma żadnego oznaczenia 

Wypycha powietrza bardzo dobrze na początek musi mi starczyć:) tylko co ile nastawić programator 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czanczanek bardzo ciężko mi powiedzieć, bo musiałbym wiedzieć głównie jaką ma wydajność w m³ na godzinę i ile decybeli, bo może się okazać że będzie Ci hałasował jak startujący helikopter. Im więcej konkretnych informacji tym większa szansa na pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...