Skocz do zawartości
Buk

Azofoska na outdoor

Rekomendowane odpowiedzi

Bloom i top max to nawozy skierowane pod kwitnienie głównie, więc jeżeli go jeszcze nie ma, to nie ma potrzeby ich wrzucania. Czego roślina nie zje, to zostawi w glebie i będzie potem problem z koncentracją pierwiastków w pobliżu korzeni. Ale dobrze jakby ktoś doświadczony się wypowiedział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję ale czy dawać jakiś nawoz bo podlałem dwa razy biohumusem a tak to woda, i pytanie czy tylko woda narazie czy dawać np azofoske czy dalej biohumusem, czy czekać jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz może jakiś wentylator, żeby tak roślina choć trochę pracowała? Jak będzie tak chuda i wyciągnięta, to może ją położyć w chwilę na oucie. Ale niech nie miota się jakoś mocno, wystarczy że będzie się trzęsła i to już wzmocni jej łodygę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny mam wlasnie jutro bede wkladal ja do GrowBoxa, dzisiaj sie tez dowiedzialem ze wentylator musi być, tylko z drugiej strony to jest indoor. Ale założę, jak widać na zdjęciu dolny liść zwiędł bo przy przesadzaniu do duzej doniczki zachaczylo i 2 listki odpadły mam nadzieję że nie wpłynie to na roślinę, i to wiednie ten co miał drugiego obok siebie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa racja, patrzyłem na temat postu i pomyliłem się. Jak indoor to ma o wiele za mało światła, w cholerę się wydłużyła i też nie wiemy jakiej gleby użyłeś, to ciężko doradzić z nawozami żeby nie popalić rośliny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny wyłączyłem lampę do zdjęcia, robie metoda 12 na 12, powinno się robić 18 na 6 ale już tak zacząłem bo później się dopiero o tej drugiej metodzie, podlałem teraz biohumusem po 1,5 tygodnia, ale z tą azofoska nie wiem dalej, wyżej pisali ze to na wzrost 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czanczanek chodzi o to, że roślina jest zbyt wysoka w porównaniu do objętości liści. Ma też zbyt duże przerwy między kolejnymi piętrami liści, a to zawsze wskazuje na to, że rośnie pod zbyt słabym światłem. Roślina wygląda na zdrową po liściach, to żadne dodatkowe nawozy Ci za bardzo nie pomogą, bo roślina bez odpowiednio mocnego światła po prostu ich nie przerobi i te nawozy zaczną się magazynować w glebie, co porazi roślinę i zablokuje jej wzrost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czanczanek A nie no, to teraz będzie się czuła jakby wyszła z rynsztoka do jakichś rajskich wysp:D Jak na razie nic nie dorzucaj, podpowiedz też jaka tam jest ziemia, bo to dużo zmieni co do nawożenia. Ogólnie jak roślina dostanie prawdziwe światło (takie jak wymieniłeś) to wtedy zacznie czerpać na pełnej mocy z gleby to czego potrzebuje. Jak zacznie jej brakować, to będzie to pokazywać po liściach i wtedy masz od tego nas, żeby wrzucić zdjęcie na forum i my sprawdzimy co jej dolega:classic_biggrin: Bo roślinka sama w sobie zdrowo wygląda, jedynie ta wysokość i mała gęstość przez światło przeszkadza. Jak uda Ci się przenieść do boxa, to wtedy ją obserwuj i najlepiej jakbyś już teraz podsypał ją trochę ziemią tak żeby najniższe liście były z 2 cm nad ziemią, pomoże Ci to ją usztywnić i zobaczysz jak wystrzeli w przeciągu jednego tygodnia:)

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny no właśnie i sprawa z ziemia jest tama że kupiłem zwykła ziemię która się mieściła w normie ph dla konopi czyli od 6,5 do 7 ph, nie jest to ziemia rewelacyjna ale od czegoś musiałem zacząć, teraz wiem że są lepsze, lampa ma trzy swiatla czerwony niebieski i żółty,  teraz kupiłem ziemię bio dużo lepsza i właśnie nie wi3m czy mogę dosypać innej czy mozna mieszać bo wiem że pasuje jej dosypać tak jak wspomniałeś 

@czanczanek i kurcze nie wiem ile wody lac bo wydaje mi sie za ma za malo, doniczka pod spodem sucha, i teraz nie wiem ile jej wlac 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czanczanek możesz bez problemu dosypać, i nie ugniataj, im szybciej tym lepiej, tylko będzie trzeba na czuja wtedy sprawdzać pH przez długi czas, bo zanim się ta górna warstwa ziemi "wymiesza" z tą dolną to trochę potrwa i trochę tej wody będzie musiało przez nią przelecieć. I pamiętaj że w takiej nowej ziemi będą już pierwiastki, które miałbyś w nawozach więc jak na razie będzie trzeba tylko obserwować i żadnych nawozów nie dolewać.

Dobrze jakbyś też podrzucił jakie dokładnie masz światło, łatwiej wtedy będzie ile ustawić mocy i na jakiej wysokości. A co do podlewania to najpierw podsyp ją tą nową ziemią do tego poziomu co pisałem i potem wypadałoby żebyś podlał ją ~500ml po całej powierzchni doniczki i powoli obserwując czy nie wycieka już od spodu, jeśli tak to przestań podlewać. I broń panie Boże nie przesadź z wiatrem, który będzie na nią wiał, bo może Ci w parę minut się przewalić i złamać

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny Ok, tak zrobie dzieki za info. Jak wrócę do domu to dosypie ziemi i podleje jeszcze bo rano podlałem Ok 300 ml wody ale to za mało na pewno, lampa jest dosyć duża świeci bardzo mocno tak jak pisałem ma 3 odcienie swiatla i teraz pytanie czy dawać od razu 300w czy zmniejszyć i na jaka wysokość, jak chcesz to mogę wrzucić foto tej lampy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czanczanek a to na razie nie podlewaj dodatkowo, dobrze żeby to przeschło i wtedy jak polejesz od góry to górna warstwa ziemi powoli będzie się "łączyć" z dolną. A co do lampy to sam jej rozmiar i że "bardzo mocno" świeci nic niestety nie powie, bo ważny jest procentowy wkład spektrum światła w tym co ona wypluwa + jej rozkład światła na powierzchni + ile ma UV. Bo może dojść do sytuacji, że wrzucisz za dużo mocy i po prostu roślina się całkowicie spali, udusi od za wysokiej temp i padnie w dzień. Jak chcesz możesz wrzucić samą nazwę, pudełko czy tam samą lampę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czanczanek staraj się zawsze podawać konkretne info, bo jak ktoś wykazuje chęć pomocy, to warto żeby nie musiał zgadywać i przeszukiwać przez długi czas, żeby móc tylko odpowiedzieć komuś :classic_biggrin: Ale co do tych ledów to na pierwszy rzut oka widać, że coś jest nie halo, bo zauważ że takie ledy kosztują 400 zł co mają 300W, a wszystkie inne markowe LEDY które mają 300W to już koszt pod 2500zł, więc skądś tą różnica musi wynikać. No i też zawsze warto szukać opinii. Nie znam niestety tych ledów, będziesz musiał "na czuja" sprawdzać czy musi być bliżej rośliny czy dalej i ile mocy mają mieć ustawione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...