Skocz do zawartości
Buk

Azofoska na outdoor

Rekomendowane odpowiedzi

@Bob drzewny pisze tak wydajnosc 180 m3/h poziom halasu 32 Db 

kubatura pomieszczenia wysokosc x szerokosc x głębokość wymiany powietrza w ciągu godziny odpowiednio do rodzaju pomieszczenia 

Sugerowane obok wartości należy przedstawić do wzoru 

Kubatura pomieszczenia m3 x Częstotliwość wymiany powietrza w ciągu 1 h = wydajność wentylatora m3/h

Przykład: dla łazienki 16 m3 x5 =80 m3/h z podanego wyżej przykładu wynika że należy dobrać wentylator o wydajności powyżej 80 m3 

 

Napisałem Ci słowo w słowo co pisze na specyfikacji,  i szczerze nie mam pojęcia jak to ogarnąć:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny kurcze gniazdo? rozwiniesz wiecej, bo nie bardzo czaje 🙂 właśnie wydaje mi się że za szybko zapiernicza ale jak zmniejszyć obroty ? Myślałem żeby go podpiąć pod Zasilacz 12 v czy masz jakiś inny pomysł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czanczanek właśnie od tego jest taki regulator obrotów wentylatora. Wpinasz to do przedłużacza i wtedy kabel od wentylatora wpinasz w ten regulator obrotów wentylatora. Jak wpiszesz w internet na pewno wyskoczą jakieś, kosztują ~40 zł. Ja tego nie miałem i przez to przydusiłem roślinę w cholerę, bo w miesiąc zapchał mi się cały filtr węglowy, bo wentyl zasysał dosłownie całe ciepło i wilgotność z boxa, a nawilżacz chciał temu przeciwdziałać i ciągle pluł parą, w której były drobinki pyłu, przez co roślina nie mogła oddychać.

Nie musisz kupować już dziś jak najszybciej się da, ale bez niego ciężko będzie Ci utrzymać 25⁰C i 65% wilgotności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny Ok, i tak jadę do Castoramy zaraz to zobaczę może mają jakiś regulator, a powiedz mi proszę jeszcze czy stosować właśnie jakiś nawilżacz czy mokry ręcznik narazie wystarczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czanczanek powiem Ci że nie wiem, widziałem że często ludzie po prostu ręczniki mokre dają, ale ja to bym się bał o jakiś grzyb czy coś który miałby idealne warunki na takim ręczniku. Nawilżacz bezpieczniejszy i wygodniejszy, ale no zwyczajnie droższy. No i nawilżacz też zabiera miejsce, trzeba to brać pod uwagę. Wydaje mi się że jak jedna roślina to bez problemu ogarniesz wszystko z ręcznikami, tylko wtedy bardziej dbaj o higienę rąk i samego ręcznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czanczanek  zależy jaka jest roślina, jak są dobre warunki i dobrze rośnie od samego startu, to dopiero od 14 dnia np możesz włączyć, jak miała słabe warunki i słabo wygląda to wiadomo inaczej, bo zwyczajnie roślina będzie o wiele mniej oddychać. Wszystko zależy od warunków i stanu rośliny, najlepiej jakbyś prowadził fotorelacje, wtedy o wiele więcej osób by mogło doradzić i się wypowiedzieć na każde pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny fotka dodalem parę dni temu cofnij się parę stron i zobaczysz, napisałeś że wygląda na zdrową krzak ma 50 cm już i pnie się w górę , a nie chce jej udusić właśnie jak wspomniałeś wcześniej więc potrzebuje wiedzieć mniej więcej ile ma hulać ten wentyl czy ustawić na programatorze jakieś przerwy czy go puścić 24 h 

@Bob drzewny zamówiłem z allegro regulator obrotow, bo narazie to ma takie obroty jak by samolot startował 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czanczanek mamy osobną zakładkę na zakładanie fotorelacji, czyli odpisujesz jaki masz sprzęt, jaka ziemia itd i robisz zdjęcia co tydzień np i wtedy Ci podpowiadają ludzie co można zmienić w podlewaniu nawożeniu itd. bo tutaj teraz komentujemy w zakładce preparaty w temacie Azofska na outdoor, a ten temat ma 3 lata. A co do wyciągu na razie możesz poczekać i włączaj go sobie np na pół godziny z 4 razy na dzień i będzie okej.

A co do rośliny jak ma 50 cm to zdecydowanie za dużo, musi być bliżej światło rośliny żeby się tak nie wyciągała, a bardziej "krzaczyła"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny Ok, to będę tak robił jak radzisz, nawet niewiedzialem ze jest takie coś tutaj jak fotorelacja,  dziękuję za info,  będę się odzywał jak mnie coś zaniepokoi albo jak będę potrzebował jakiejś rady 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny Witam, i jest problem bo puscilem samo swiatlo wentylator, narazie na pusto zobaczyc jaka wytworzy się temperatura, i jest 20 st od 1,5 h lampa daje ciepło ale tak 5 może 7 cm, jakiś pomysł Bobie Drzewny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czanczanek  wentylator za mocno chodzi i wyciąga całą temp ze środka, dlatego niezbędny będzie ten regulator obrotów wentylatora, no i też jak rośliny nie ma w środku, to nie ma co "przytrzymać" tej temperatury w środku. A pamiętaj że masz boxa, w którym wszystkie ścianki są obite folią odblaskową, a ona nie odbija tylko i wyłącznie światła, a też po prostu promienie cieplne (światło to promieniowanie widzialne, a ciepło to promieniowanie podczerwone). Dlatego w cholerę ważny ten regulator, sam go nie miałem i przez to moja roślina jest z dobre 15 dni w plecy:classic_biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny wyłączyłem wentyla i jest 24 teraz, a co myslisz zebym po prostu odwiazal jeden luk u gory lun na dole jako wywiew bo zamówiłem i będzie regulator w wtorek dopiero a chciałem rośliny umieścić w boxie  już co myślisz? 

@Bob drzewny spadło do 21 po obniżeniu termometra w dół co jest normalne, wszystkie luki zamkniete, to teraz skad wziac 26 stopni w srodku 

@Bob drzewny dodam że lampa ma w srodku wbudowane dwa wentylatory, które niestety wypychają chłodne powietrze, powoli zaczyna mnie to drażnić wszystko 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czanczanek cały box ma być zamknięty, jedyny wlot to ma być to co masz na dole boxa, a wylot ma być jako Twój wentylator wyciągowy. Mega dużo u nas jest poradników co do tego i zdjęć jak inni mają to rozwiązane, trzeba szukać i czytać :classic_biggrin: jak box nie będzie szczelny, to nie utrzymasz wilgoci ani temperatury, będzie po prostu tak jak w reszcie pomieszczenia

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...