Skocz do zawartości
cejerowski21

Jakie nawozy na start nie za miliony?

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc chce posadzić sobie jakies drzewko może z czasem kolejne (automat i nie), jakie nawozy polecacie powiedzmy „uniwersalne” jeztem początkujący wiec mało w tym temacie wiem moze ktoś pomoc?

Mysalem nad tymi (zdj)E5362A70-150C-451C-A22C-21D219E6AAD3.png.9879342d3aadaf3e91871198b3e83608.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tri pack od biozza, ew zestawik od plagronu 
Cal Mag obowiazkowo, Root Booster tez fajnie ukorzenia roślinke.
I potem pk13/14 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cejerowski21 sam jak zaczynalem chcialem po taniosci kupic zestaw na 37 zl bodajrze jak sie pokazało tanio wcale nie okazuje sie najtaniej. Bo potem wychodza problemy i ziarenka idą do kosza. Lepiej zainwestować w firmy które tu chłopaki używają na forum. Bo potem roślinka wykazuje niedobory i musisz na szybko kombinować 

https://www.growbox.pl/pl/products/biobizz-try-pack-outdoor-zestaw-nawozow-i-boosterow-3x250ml-outdoor-1058     to ejst git + pk13/14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ciechen zestaw z fish mix czy bio grow? (Pod indoor) pk13/14 0,5 starczy? co podlanie dawac tego 1,5/1L? czy raz w tyg z nawozami?

@doominik @mirecki  biobizz light mix będzie git? czy kupic Canna Terra Professional ?

@ciechen  pk13/14 potrzebne mi do automatów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cejerowski21 Jane glebie nie uprawiam, wiec niech inni się wypowiedzą. Gleby Light mix to ja pewno dosyć jałowe medium i trzeba w tym dosyć wcześnie dawać nawozy.

Jak chcesz uprawiać automaty to szczególnie ostrożnie podchodź do dawkowania nawozów, bo one są bardziej wrażliwe na nadmiar 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@doominik czyli obcinać o pol z tego?

52858CE8-B4A3-4040-9787-3C33233EC557.jpeg

@ciechen jak dawkować pk13/14 żeby nie przepalix roślinek?

@mirecki  dobry ten light mix ? czy brac cos innego(np all mix) jak stosowac calmag? do odzywek raz w tygodniu? jeśli tak to ile?

Edytowane przez cejerowski21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cejerowski21 ja po prostu używam miernika EC, ale raczej na początku to nie jest na twojej liście zakupów. Zacznij od połowy i jak coś będą się domagać, to zawsze możesz zwiększyć dawkę. 
buobizz to chyba nawozy organiczne, wiec raczej trudno z nimi coś popsuć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cejerowski21 co do ziemi ja mam canne terra profesional nie jest bardzo droga i jest mega git,  Pk 13/14 oczywiscie że bedzie potrzebne w fazie kwitnienia chyba ze kupisz jakis booster ktory jzu zawiera . 
I z tego co patrzylem jesli  chodzi i zestawy odzywek mineralnych to albo zestaw od plagronu (grow/bloom) calmag i grow sensation(on zawiera pk13/14). Albo od biozza 3pack + rowniez calmag pk13/14. Ten drugi zestaw wychodzi chyba taniej ale mniejsze buteleczki.

ja teraz puscilem automata no to 3 tygodnie bez nawozów i pomimo 35 błędów podrodze udało sie osiągnać 35g z roślinki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TJPL

Plagron jest cienki, grow micro bloom z advanca napewno wychodzi lepiej, co do ph pefect i miekkiej wody to nie prawda. Dziala w kazdej czesci polski na kazdej wodzie. 

Do tego green sensation, lub bloombastic lub blossom builder....warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem: biobizz tripack, pk 13/14 plagron I  calmag biobizza jak myslicie styknie?

ziemie chyba wybiore all mixa chociaz ciagle mysle miedzy ta a canna terra profesional

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kupiłeś. Starczy na luzie. Sam tak jechałem długo.
Jak chcesz coś dodać do tego to mikoryza/trichoderma i ewentualnie bakterie, ale to już kosztuje.
Grate White Plant Success - dobra i tania mikoryza/trichoderma.

Gleby typu allmix się wiele nie różnią - najlepsza moim zdaniem to Gold Label Special Mix.
Trochę droższa, ale warto. Siewki lepiej trzymać w light mix przez pierwsze 2 tygodnie, bezpieczniej.
Kup sobie mały worek jakiegoś light mixa na ten cel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...