Skocz do zawartości
Kubax1230

wykiełkowane nasiona konopi - jedna nie wyszła z ziemi

Rekomendowane odpowiedzi

cześć może ktoś bardziej doświadczony powie co się stało. wykiełkowałem pestki 2 jedna zdechła (za twarde nasionko) a drugą do ziemi wykiełkowaną przesadziłem wczoraj o 9 . zacząłem się dziś martwić że nie wyrośnie i trochę odkopałem to zdjęcia może pomożecie co mam zrobić?

photo_2023-02-26_16-20-23.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kubax1230 poczekaj, ogólnie zasada jest taka że robisz dziurę na ok 3-4 cm, dajesz nasionko i delikatnie przykrywasz medium i pod żadnym pozorem nie ruszasz tego bo możesz uszkodzić roślinkę na starcie. Na razie obserwuj, delikatnie wodą zraszaj żeby była wilgoć ale nie błoto. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kubax1230 na razie z nawozami poczekaj żebyś nie spalił roślinki to po pierwsze. Po drugie primo niecierpliwość wygrała bo nie masz w pełni skompletowanego boxa, jeszcze jak na początku będą problemy z ogarnięciem warunków to Cię chuj strzeli zobaczysz. Wszystko robisz za szybko, brak cierpliwości. No nic kombinuj jak możesz, stacje pogodową masz lub coś innego co będzie Ci sprawdzać temp i wilgotność masz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kubax1230 z nawozów to na start poleciłbym Ci 3pak z biobizz i jakiś cal mag do tego. Na początek Ci wystarczy, jak ogarniesz co i jak się je to będziesz kupował nowe odżywki i robił nowe rzeczy. 

I weź pod uwagę to, że możesz nie dokończyć uprawy z przyczyn losowych lub swoich błędów. Nie bój się ich, bo się nauczysz, ale nie rób nic pochopnie. Każda kolejna uprawa będzie łatwiejsza i ciekawsza. 

Edytowane przez mirecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...