Skocz do zawartości
Bob drzewny

Przesadzić do nowej doniczki z nową ziemią?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam!

Opis:

Jestem początkujący i jest to moja pierwsza przygoda z rośliną. Od 18 dni rośnie mi noname nasionko. Przez 16 dni siedziało w doniczce 2L przysypanej do zaledwie 3/4 doniczki. Warunki miała całkiem tragiczne, 2 świetlówki od boków jeden LED mały od góry, doniczka na środku pokoju, obok kaloryfer, ciągle otwierane okno żeby zapalić, wiatrak dmuchający całym syfem z pokoju wprost na roślinę cała wydłużona i powyginana przez brak wiatru na starcie przez 7 dni i przez to, że ciemnia była 2 krotnie przerwana przez światło dobiegające z okna (na szczęście północnego). Mimo to ciągle miała te ~23 stopnie i wilgotność 65% w dzień i na noc 21 stopni + 75% wilgotności i 7 pH testowane płynem Heliga. Ziemia użyta to Biovita ziemia do wysiewu z włóknem kokosowym do której dorzuciłem 20% perlitu. 

Od dwóch dni moje dziecię rośnie już w growboxie, ma już 20 cm, trochę ją przypaliłem lampą bo dopiero teraz pojawiły się ślady pokazane na zdjęciu 4. Roślina mam wrażenie bardzo mało pije, podlewam ją co 3/4 dni zwiększając po trochu dawkę i aktualnie jest to 150ml, ziemia 2cm wgłąb jest wilgotna po 3 dniach "suszy". pH staram się zbić podczas podlewania wodą o odczynie ~6.0 pH po dodaniu biobizz down testowane papierkami, woda odstana parę dni, gotowana wcześniej przez 5 minut.

Pytania:

Moje pytanie brzmi, czy powinienem ją przerzucić do doniczki materiałowej 11 litrów i nowej ziemi? Jeżeli tak to jaką wybrać, żeby nagle jej nie popalić nawozami z nowej gleby?  Czy ślady pokazane na zdjęciach na łodydze są czymś naturalnym? Czy te liście powinny być takie "grube" i podwójne co widać na krawędziach na 5 zdjęciu? Dziękuję z góry za pomoc!

 

 

 

P_20230223_212217.jpg

P_20230223_212430_1.jpg

Screenshot_20230223-214448_Gallery_1.jpg

Screenshot_20230223-214718_Gallery_1.jpg

P_20230223_212134.jpg

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Bob drzewny  Możesz przesadzać, ale po podlaniu , by ziemia była wilgotna , obracasz doniczkę do górny nogami i lekko oklepujesz by roślina wyszła z całą bryłą ziemi. Ziemia np. Canna terra professional,  ma ec 1,1-1.3 więc będzie w sam raz. Nic roślinie nie dolega po za tym, że jest trochę wyciągnięta, czyli za daleko źródło światła albo za mała moc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainyZe światłem zdecydowanie, przez 90% swojego życia starała się wyłapać jakiekolwiek światło z 2 starych żarówek po 10W i jednej, przynajmniej ledowej. W takim razie lecę jutro do growshopa po donice 11L i ziemię którą poleciłeś. Dzięki wielkie za wsparcie i obym nie zrobił jakiegoś świństwa przy przesadzaniu😁

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Bob drzewny  Nie ma sprawy, pamiętaj tylko by nie ciągnąć za łodygę, łodygę między palce odwracasz doniczkę po podlaniu i oklepujesz, wtedy cała bryła powinna wypaść z doniczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesadzone elegancko, trochę korzonków się oberwało na samym dole starej doniczki, ale mam nadzieję że dzień czy dwa wystarcza roślince, żeby dojść do siebie. Zmniejszyłem światło dla pewności o ~8%, żeby więcej nie stresować. Swoją drogą pod dwuwarstwową doniczkę materiałową warto wrzucić podstawkę dodatkowo? I czy taką donice 11L też w dalszym ciągu podlewać ilością wody jak do tej pory czyli 150-200 ml?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Bob drzewny napisał:

Swoją drogą pod dwuwarstwową doniczkę materiałową warto wrzucić podstawkę dodatkowo?

możesz

23 godziny temu, Bob drzewny napisał:

I czy taką donice 11L też w dalszym ciągu podlewać ilością wody jak do tej pory czyli 150-200 ml?

więcej lej raz a porządnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...