Skocz do zawartości
Lubiepomidorki

Incognito Growbox 30x30x70 jaki filtr swiatla cichy wentylator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chce kupić growboxa w wymiarach z tytułu, jest to max na jaki sobie moge pozwolic i musze miec filtr węglowy. Zaczne od tego co sam znalazlem

Growbox: royal room 30x30x70 220zł to raczej pewny zakup

Lampa: Panel CREE CXA2520 GROW LED 30/35w 200zł troche kosztuje a nawet nie wiem czy sie nada 

Wentylator kanałowy: niezbyt sie orientuje jest tego mnostwo i duzo chinczykow zalezy mi na tym zeby byl cichy

Filtr węglowy: ciezko bedzie cos tu wcisnac planuje zrobic tak zeby filtr znajdowal sie w srodku boxa wentylator poza boxem sa filtry 240mm na 160mm i nie jestem pewien czy to wejdzie tak zeby nie wadzic z swiatlem moze jakis mniejszy 

Co do powietrza to zastanawiam sie czy wlot pasywny i wiatrak mieszajacy starczy bo choc box mały to bedzie trzymany w szafce o niewiele wiekszych wymiarach mam zamiar powycinac otwory w tyle szafki na wlocie i u gory no i  na kable

Incognito bo mam wloty rodzinki na chate co jakis czas na 3 dni i szafka znajduje sie w mojej sypialni wiec zalezy mi tez na ciszy i na tym filtrze bo szafka przy samych drzwiach i zapaszki na korytarzu nie przejdą. 
Fajnie jakby ktos pomógł jak to można dobrze wykombinowac z tym sprzętem, z góry dzięki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Lubiepomidorki Panel led 35 W od ledam będzie odpowiedni na namiot o podstawie 30x30. Wentylator kanałowy około 80 m3/h , do tego filtr węglowy musi być większy niż wentylator np. 120 m3/h.  Kup gotowy filtr węglowy,  koszt to jakieś 120 zł , jak chodzi o tą wielkość o jakiej wspomniałem, a będziesz miał gwarancje kontroli zapachu, jak zrobisz sobie sam to może być problem. Wlot pasywny wystarczy, mieszak do takiego małego namiotu możesz zrobić z wentylatora komputerowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Dzięki za odpowiedź, czyli w mire dobrze sie rozejrzalem chociaz wentylator chcialem mocniejszy niepotrzebnie w sumie.

TAki mam zamiar kupic gotowy filtr tylko zeby mi sie zmiescil w srodku bo czytalem ze nie ma sensu poza boxem(malo wydajny).

To dobrze ze starczy swiatlo bo i tak w tak malym boxie bede robil lst co 2 dni zeby to jakos pomiescic jak dobrze pojdzie pierwsza to moze cos dorzuce poki co przedemna jeszcze sporo lekturki z organicznego nawozenia zanim zaczne. A wiatraczki wrzuce jak piszesz od PC 1 lub 2 do srodka

Na pierwszy raz bede i tak robil fotorelacje i jak sie znajdą dobrodzieje z forum to moze obędzie sie bez drastycznych błędów. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Lubiepomidorki Ja mam poza szafką uprawną i dobrze się to rozwiązanie sprawdza, owszem będzie się szybciej zapychał brudem, bo nie będzie wciągał powietrza przez warstwę filtracyjną, jaka zapobiega dostaniu się do filtra kurzu i brudu, ale działa równie skutecznie, jak chodzi o maskowanie zapachu. Założysz fotorelacje to dostaniesz podpowiedzi i potrzebne rady, abyś zakończył uprawę z sukcesem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...