Skocz do zawartości
sopel

Wielkość growboxa na 1 drzewko 😆

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. czy ktoś z farmerów mógłby podpowiedzieć jakie wymiary growboxa będę potrzebował do 1 rośliny? Chodzi o wymiary minimalne jak też te optymalne. Zaczynam swoją przygodę z mikrouprawą i wszystkie kroki chciałbym dokładnie zapisywać i analizować aby w przyszłości unikać potencjalnych błędów. Chętnie będę dzielił się też swoją relacją z nowej drogi 🥰 i tutaj pytanie do Moderatorów czy w tym celu powinienem założyć osobny post i jeżeli tak to w jakim dziale?  Pozdrawiam 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema /m/ .Ja tam kupiłem boxa 0,3 x 0,3 x 07 m  i jestem z niego zadowolony  jest mały i według mnie wystarczy na 1 jakąś mniejszą roślinkę. ewentualnie jak chciałbyś jakąś wyższą odmiankę niż maluszki też możesz kupić coś w stylu  40 x 40 x 120cm i też będzie git na jednego planta  tak mi się wydaje pozdrówka  x 40 x 2 pozd0cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40x40 na planta już można zdziałać coś konkretnego a i zużycie energii nie jest duże bo wystarczy wtedy 100 watowa lampa. Większe myślę nie ma już sensu na 1 planta bo to byś musiał już miesiącami wega robić. Jak chcesz zobaczyć jak wygląda jak się maxy wyciąga z planta zobacz sobie fotorelacje użytkownika @Zielone krainyale to już ciągną 2 miechy wega tak na miesiąc wega starczy te 40x40. On tam dość kompaktowy boxik zrobił upchany gdzieś w szafie do Narni.

Edytowane przez Growerseed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@3stu a jak z wentylacją takiego boxa? Kupiłeś takiego małego z otworami czy sam robiłeś? Albo podrzuć konkretnego linka do tego sprzętu.

@Growerseed "Większe myślę nie ma już sensu na 1 planta bo to byś musiał już miesiącami wega robić" dopiero zaczynam zbierać wiedzę na ten temat. O czym konkretnie napisałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę cię link do sprzętu https://www.growweed.pl/pl/p/Growbox-RoyalRoom-Classic-C30-30x30x70cm/2245?gclid=CjwKCAiArY2fBhB9EiwAWqHK6q4nIDXJVEx9oQMxEc_30jzRDdGf1Ta-oi6ucAYtMVbb4zrnIY9WlRoCE2oQAvD_BwE

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, sopel napisał:

Chętnie będę dzielił się też swoją relacją z nowej drogi 🥰 i tutaj pytanie do Moderatorów czy w tym celu powinienem założyć osobny post i jeżeli tak to w jakim dziale? 

w dziale fotorelacji indoor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kibic dokładnie o taki mi chodzi. A myślisz że mógłbym go dodatkowo obniżyć do powiedzmy 100 cm? Konieczne będzie przycinanie rośliny przy takiej wysokości boxa?

Stress Killer Automatic CBD to pierwsza odmiana której będę poświęcał czas i uwagę.

 

 

 

 

 

Edytowane przez sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się okazała najgorsza rzecz jaka mogła czyli nie będę mógł mojego boxa trzymać w domu (bo dzieci i ogólnie już jest afera) i teraz zasadnicze pytanie (bo będę musiał przenieść się z uprawą piętro wyżej czyli do komórki lokatorskiej). Czy są takie filtry które zniwelują zapach z takiego boxa i czy taki namiot jak dałem przykład wyżej nadaje się do takiego pomieszczenia. Generalnie tam na górze jest przez cały rok ciepło ok 25 stopni może nawet więcej (dzisiaj sprawdzę to napiszę). Prąd to ja sobie tam pociągnę od dzieci z pokoju bo akurat jest pod moją komórką ale największe mam obawy jeśli chodzi o zapach. To jest pomieszczenie na 11 kondygnacji zamykane na wspólny klucz i w środku jest 8 takich komórek oddzielonych siatką i każda z własnymi drzwiami. Moje jest pod oknem które można uchylić jakby co. Czy myślicie że to dobry pomysł z taką lokalizacją? To moja ostatnia szansa i jestem szczerze mówiąc zdruzgotany 😟

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są filtry węglowe i takie coś musisz mieć. Ale to trochę miejsca na górze boxa nad lampą też zajmie.

Baby to są największe szkodniki.... akcje dopiero się zaczną 😛 

Pewnie będzie też delikatnie słychać buczenie wentylatora....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, WBB napisał:

Baby to są największe szkodniki.... akcje dopiero się zaczną 😛

No właśnie. Z jednej strony rozumiem bo chodzi o małe dzieci i nie chce ich wciągać w temat bo nie ma takiej potrzeby. i tak jest zgoda na uprawę a to czyni mnie dumnym z mojej żony 😁

 

5 minut temu, WBB napisał:

Pewnie będzie też delikatnie słychać buczenie wentylatora....

To myślę nie przeszkadza choć i tak będę celował w cichy wentylator 

7 minut temu, WBB napisał:

Są filtry węglowe i takie coś musisz mieć

A jakiś sugerujesz do takiego małego boxa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sopel napisał:

A jakiś sugerujesz do takiego małego boxa?

Chłopaki mają tu większe rozeznanie bo to trzeba dobrać wentylator i filtr do kubatury najlepiej wg. wzoru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB a może sugerujesz jakiś dobrze zaopatrzony sklep związany z uprawą gdzie można kupić w razie czego wszystko od a do z i ewentualnie ktoś jeszcze życzliwy pomoże? Macie może jakieś ulubione sklepy? Nie chodzi o reklamę tylko pomoc dla początkującego 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dawno grubszego sprzętu nie kupowałem a teraz jakies pierdułki to biorę z "tanieuprawianie" bo gość jest niesamowicie szybki z wysyłką... nie wiem jak inni 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylatory będą trochę buczeć i o ile nikogo nie będzie ciekawiło co tam się znajduje,  to będzie git, ewentualnie zrobić jakąś skrzynie z wygłuszeniem i tam boxa wsadzić,  co do sklepu to growworldsklep.pl mogę polecić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Spizgany Tak już się właśnie zacząłem zastanawiać czy przypadkiem nie zaanektować szafy, którą posiadam tej komórce ale nie chce robić przypału zbyt dużego. Zbieram się do pracy, tam będę miał więcej czasu to napiszę jak ja to widzę 🦦

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...