Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, akurat się skończył więc postanowiłem pokazać, że to nic trudnego (ani czasochłonnego). Aloes z parapetu, łatwo się rozrasta, a do utrzymania go przy życiu wystarczy odstana woda do podlewania. Nie będę się zagłębiał w całą filozofię knf, mnie interesuje tylko produkt, praktycznie darmowy i biologicznie aktywny. 

Potrzebny jest brązowy cukier w ilości równej produktowi (waga), ja zawsze robię to na rękę, tak jak z wagą donicy przed podlewaniem😉 szklane lub ceramiczne naczynie, gaza i gumka recepturka. 

Kroimy produkt, zasypuje dno słoika cienką warstwą brązowego cukru, wrzucam pokrojony produkt, zasypuje taką samą ilością (wagą) brązowego cukru co waga aloesu (ja na oko), mieszamy i rozgniatamy NIE UMYTĄ dłonią przez 2min(czas orientacyjny), przykrywamy materiałem który oddycha (np gaza) i odstawiamy na 7 dni do ciemnego i w miarę przewiewnego miejsca. Nie może być ani za zimno ani za gorąco, najlepiej temperatura tzw pokojowa. Zdjecia z procesu poniżej. Po 7 dniach przecedzam przez tą samą gazę do mniejszego słoiczka z wieczkiem lekko uchylonym i wstawiam do lodówki. Żona korzysta do swoich kwiatków więc mam na to pozowolenie(taki tip dla growerow co mają trudniej bo kobieta w domu) 😂

Wyczuwalny zapach alkoholu powie Wam że nawóz jest do wywalenia, ale mnie jeszcze się nie zepsuł do momentu jego wykończenia. 

Co do aplikacji, to rozrabiamy z odstaną wodą, ja daje 3-5ml na litr. Najczęściej stosuje do gleby, ale w okresach cięcia liści czy głów stosuje również w oprysku na tych samych wartościach. 

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam 🖐️

IMG_20230117_160747.jpg

IMG_20230117_160833.jpg

IMG_20230117_161634.jpg

IMG_20230118_122611.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 Dzięks Mordko za fajne informacje! 
Też polecam  wsadzić skórkę od banana do 1L słoika i zalać wodą na 24-48h, a następnie doląć do tego 1L wody(50/50%) i podlać roślinki. Też ma kopa. Na przykładzie podlanego storczyka takim specyfikiem, który miał jeden kwiatek, a po podlaniu tym specyfikiem, tydzień później tych kwiatów było już z 10 ^^. Więc na Flo chyba bardziej wskazane w tym przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...