Skocz do zawartości
Tomiq2

Pomoc w podłączeniu quietline 150

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Tak jak w temacie, wentylator ma 2 biegi chce podłączyć na 1bieg. , kabel 3 zylowy.

Podłączyłem chyba na 2, wieje strasznie mocno. Elektrykiem nie jestem ale takie mam przeczucia.

Czy da się to zrobić? Na przyszłość proszę o przesłanie linka gdzie mógłbym kupić kabel do podłączenia. Przełącznikiem 2 biegowym.

9037B790-3C89-47E4-BC79-4AFCCD994E19.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie ma tam jakiegoś przełącznika do tych biegów? Może na obudowie jest tabliczka że schematem? Albo jakaś karteczka była tutaj w środku?

Dlaczego ta 3 jest zaślepiona....

I czy to jest wersja DUO... bo to jest dwu biegowy.

I zdaje się takie coś potrzebne... tak na szybko w necie co przy nim piszą.

p-vents-przelacznik-biegow-wentylatora-p2-1-300.jpg.e4448938d6c4122ca6a11d0603cc077c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, WBB napisał:

A nie ma tam jakiegoś przełącznika do tych biegów? Może na obudowie jest tabliczka że schematem? Albo jakaś karteczka była tutaj w środku?

Dlaczego ta 3 jest zaślepiona....

I czy to jest wersja DUO... bo to jest dwu biegowy.

I zdaje się takie coś potrzebne... tak na szybko w necie co przy nim piszą.

p-vents-przelacznik-biegow-wentylatora-p2-1-300.jpg.e4448938d6c4122ca6a11d0603cc077c.jpg

 

2 godziny temu, doominik napisał:

@Tomiq2 masz jakiś schemat do tego?

Niebieski to neutralny, brązowy to faza. Jak działa teraz, to tylko brązowy przepnij pod 3 może, ale najpierw może poszukaj schematu

 

E98C828D-3C57-4261-8F98-B3238E21346E.jpeg

Wentylator dostałem bez żadnego włącznika, będzie to coś takiego jak ze zdjęcia. Czy pojawi się ktoś, kto się na tym zna?

 

Zastanawia mnie właśnie dlaczego reszta jest zaślepiona.

Edytowane przez Tomiq2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącznik nie jest na wyposażeniu wentylatora. Na elektrodzie jest kilka tematów o tym podłączeniu.

Jakby był mój to pewnie dał bym mu radę.... może @Udyr, On jest też majterkowicz 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje ze trzeba te zaślepki usunąć i do którego przełączyć fazę czyli brązowy w moim przypadku. Tylko do ktorego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomiq2 Niebieski i brązowy 1287407981_Screenshot_20230107-1900092.thumb.png.6923136df616d6133f8905991748a8af.pngzostaje jak jest, masę podłącz bo aż razi taki luźny kabel 🙂

4-5 to są inne prędkości, tak jak @doominik napisał możesz zrobić  , ale łatwiej jest wypiąć z 4 albo 5 i wsadzić na miejsce brązowego który zostaje w slocie nr 2

podłączenie 1 i 2 to jest zapewne standardowa maxymalna prędkość.

 

Zaślepki są po to żebyś czegoś nie podłączył bezmyślnie.

Aaaa i bardzo ważne, górny brązowy co leci do wenta musisz odłączyć bo będzie spięcie jak przeniesiesz 4 albo 5 na miejsce na slot 2. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Udyr napisał:

@Tomiq2 Niebieski i brązowy 1287407981_Screenshot_20230107-1900092.thumb.png.6923136df616d6133f8905991748a8af.pngzostaje jak jest, masę podłącz bo aż razi taki luźny kabel 🙂

4-5 to są inne prędkości, tak jak @doominik napisał możesz zrobić  , ale łatwiej jest wypiąć z 4 albo 5 i wsadzić na miejsce brązowego który zostaje w slocie nr 2

podłączenie 1 i 2 to jest zapewne standardowa maxymalna prędkość.

 

Zaślepki są po to żebyś czegoś nie podłączył bezmyślnie.

Żółto zielony do białego? To miałeś na myśli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie tego ochronnego nie zmieni nic w działaniu... chociaż też nie wiem gdzie by go podpiąć 🙂

"wentylator to urządzenie kl.II i nie wymaga przewodu ochronnego"

...to z elektrody skopiowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...