Skocz do zawartości
P3p3

Co może im dolegac?

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, co może im dolegać, pierwsze 2 zdjęcia Auto Ak, ma 16 dni( wszystkim lałem na zmiane Canne Rhizotonic i Plagron Alga grow).

Ostatnie zdjęcie przedstawia Gorilla Cookies od Fast Buds ma 22 dni. Obie sąpod lampą MH Ts1000 ok.50 cm nad roślinkami. Z góry dziękuje za pomoc.

321922613_555308542885224_5579621565304954168_n.jpg

323354500_1151030539108901_6975017750523607458_n.jpg

321291100_3403287969956765_2388182776955427253_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@P3p3  Nic stresznego się nie dzieje,  sucho wygląda ziemia, możesz mieć lekki problem z ph , monitorujesz je?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Ziemia na zewnątrz może wydaje sie sucha, ponieważ chyba je przelałem i kilka dni suszy im zrobiłem ale wewnątrz jest jeszcze wilgotna, co do ph to staram się utrzymywać je w okolicy 6,5, dzisiaj przykuły moja uwage te kropeczki na młodej i pomyslałem czy to może byc niedobór magnezu?

Edytowane przez P3p3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@P3p3 W ziemi u tak młodych roślin, nie wyjdzie niedobór magnezu, chyba, że masz coś przyblokowane w ph ziemi, wtedy roślina pewnych pierwiastków nie może wchłaniać, lub ma przyswajanie mocno ograniczone, sprawdź ph ziemi, np. płynem heliga, lub miernikiem elektrycznym ph, potem dostosuj ph do ziemi , by było w okolicach 6,2 i podlewaj po całej donicy, niech nie będzie całkiem sucho, nie musisz czekać na całkowite przeschnięcie, tylko czekasz, aż będzie delikatnie wilgotna , nie bagno, i lejesz po nie dużo np. 300 ml  , ale po całej po wierzchni donicy i trochę więcej zaraz pod roślinę.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten płyn dojdzie mi pewnie pojutrze wiec dzisiaj jeszcze podleje Oazą, chyba 6,5 ph ma to postaram się lekko zbic, bede informował na bierząco

@Zielone krainyTak jeszcze z innej beczki pytanie, myślisz, że wyjdzie na plus dodanie do tego ts1000, ts600? metraż 60x60x140

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@P3p3  Najgorszym pomysłem jest podlewanie wodą mineralną, po pierwsze nie masz kontroli nad minerały, jakie wchodzą do ziemi, lej kranówkę, kup paski lakmusowe w aptece i nimi sprawdzaj ph. Woda najlepiej odczekana 24 h ta z kranu, by chloru nie miała. Teraz nie ma sensu wkładanie innego panelu, ale na ostatnie 2-3 tygodnie kwitnienia może to jakiś sens mieć, jako dodatkowy bodziec , choć na tą powierzchnie, jaką masz ts 1000 jest w pełni wystarczalny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...