Skocz do zawartości
Scypion

Full spectrum LED COB czy warto

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam zamiar zbudować sobie własne oświetlenie led i zastanawiam się czy ktoś z Was ma może opinie na temat full spectrum grow led. Do tej pory uzywałem kilku żarówek i taśmy full spectrum wraz z normalnym oświetleniem led, więc dosyć ciężko jest stwierdzić czy coś dawało.

W planie mam zamiar użyć LED COB, gdzie jedna płytka będzie miała 50W (około 5k lumenów). Lampę chcę zbudować z 4 takich płytek. Ma to sens czy lepiej pozostać przy zwykłym świetle LED?

Edytowane przez Scypion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Scypion niby próbować możesz, ale sprawniejsze i wydajniejsze są te zasilane z zewnątrz. Prąd kosztuje tyle samo w obu przypadkach, ale przy lepszych diodach masz na plus koszt-jakość. 

Cxb ,cxa, cmu najlepiej o wysokiej wydajności. W barwie 3-4k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Udyr napisał:

@Scypion niby próbować możesz, ale sprawniejsze i wydajniejsze są te zasilane z zewnątrz. Prąd kosztuje tyle samo w obu przypadkach, ale przy lepszych diodach masz na plus koszt-jakość. 

Cxb ,cxa, cmu najlepiej o wysokiej wydajności. W barwie 3-4k

Chciałem użyć 4x https://allegro.pl/oferta/dioda-led-cob-50w-full-spectrum-60x40-230v-pasta-10608946134?reco_id=308812d9-8aae-11ed-b9fb-c6f44b907c51&sid=1147bbb04b955b96a226cab2e664258d9124ef0862320b2d7366fdd6604cf017

połączyć w jedną lampę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Udyr napisał:

@Scypion szkoda prądu moim zdaniem. E27 lampki albo naświetlacz lepiej zadziała niż te cuda na kiju. True story.

Czyli lepiej użyć lodów w barwie 3-4k niż full spectrum? Aktualnie mam własne oświetlenie na bazie e27 w mixie barwowym. 15 żarówek o natężeniu łącznym mniej więcej 20k lumen. od 2 do 3 żarówek na kabel, tak abym mógł balansować wysokością światła tymi żyłami którymi potrzebuje i doświetlać niższe partie roślin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...