Skocz do zawartości
opalonycham

G13 / MIMOSAxORANGE / Lemon Tree / Acapulco gold - 120W 40x80cm

Rekomendowane odpowiedzi

Siema wszystkim miłośnikom zielonej damy, jest to moja 2 uprawa także jestem początkującym, wszelakie rady mile widziane 😄

Box 40x80x160

Oświetlenie x2 ledam 60w

Wyciąg AXIAL-FLO 125 / akutalnie komputerowy

Filtr węglowy 160-240

Wtłaczający Vents Quietline 100m3/h

Doniczki 8l

Nawozy Canna -  rhizo, cannazyn, booster,  pk, terra vega i flores 

Mikoryza - Orca, podana 5 dnia

Ziemia canna terra profesional

Mieszający PROFAN 5W / komputerowy

Nawilżacz ultradźwiękowy 25w

Osuszacz 250w

 

 

 

Nasiona 8h maczane w wodzie, potem do eazyplug, po paru dniach dałem do docelowych donic, mikoryze dodałem 5 dnia

[28.12.2022 roślinki mają 21 dni]

Treningi zrobione 

Mimosa - lst

G13 - toping

lemon tree - troping

acapulco gold - toping

 

Wilgotność przez pierwsze 2 tygodnie miałem 40% ale jakos od ponad tygodnia mają 55-66%

temperatura noc ~22 dzien ~25

Korzenia dzięki mikoryzie juz pare dni temu wychodziły spodem co mnie zdziwiło mega

 

Teraz troche smutnych faktów 

Podczas przenoszenia lemona, który miał zrobione LST złapałem za krawędź doniczki i łodyga głowna strzeliła przez co go odpiąłem i zrobiłem toping

A na acapulco gold spadł wiatrak profan 5w 🙃 wiec musiał pójść topping (zrobiło się zgrubienie i chyba przeżyje)

 

15 grudnia (8dzień) -  nie wiem dlaczego Lemon tak szybko pokazał niedobory, ale szybko dostał calmag

15gr.thumb.png.607eda4d550e38f60bc878ebd73882fe.png

 

 

 

 

18 grudnia (11 dzień)

IMG_5687.thumb.jpg.75cfe970be47eac95a975d5f2ea3f89f.jpg

Trochę się im liście skręcały i robiła lekka kapusta - lampa była 35cm od szczytów, a też po ziemi widać ze nie dostały jakoś mega dużo wody, teraz mam lampę 40cm

 

 

F1BCC292-4C6B-48C1-B908-CA72D35F51B1.thumb.jpg.f8f9101f405bfc3ab0b80eba02f3c8f0.jpg

zdjęcie z teraz (28.12) jest to 21 dzień roślinki,

 

I teraz mam pytanie do was 

- Przełączać dziś na 12/12?

czy

- Wywalić lemona bo jest w połowie pęknięty i nie chce sie do końca zrosnąć i zostawić dłuższy weg?

 

Bo tak na prawdę nie wiem jak z miejscem będzie w boksie @Zielone krainy może jak zwykle pomożesz 😄 

IMG_5751.thumb.jpg.2f4b92c65dc5748542d4832b2434d15e.jpgIMG_5750.thumb.jpg.0c96ad66dbbb19eb3decff9deaf773b2.jpg

Edytowane przez opalonycham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green Mialem problemy z adwa ad12 i teraz mam krople terra aquatica + jbl ph 6.0 - 7.6. Daje tak zeby pokazywało ~6ph. Idzie mi porównywalnie tyle kropel co jak mialem elektroniczny miernik wiec myśle że jest okej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są taśmy do roślin jak sie nie mylę. Po prostu usztywnij łodygę, daj jej kilka dni na połączenie - zrośnięcie. Jak mnie się łamały to po prostu na nie uważałem, a roślina zrobi swoje. Sama sie naprawi. Tylko postaraj się jak najwięcej ze sobą zbliżyć rozerwaną łodygę. Ogólnie działaj z lst czy naginaniem przed podlaniem jak masz w miarę pewność że jest bardziej elastyczna niż nabita wodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green Skleiłem od razu taśmą izolacyjną czarną 😄 jeszcze dalem klipsa takiego zeby trzymal ucisk, ale niewiele to dało i pare dni temu głowny szczyt zlapalem i zgiąłem tak zeby te złamanie się zamknęło, dzis kupilem tasmę przeźroczystą

@grolsch3 Dokladnie tak robię, ogolnie roślina się fajnie zgięła pod lst, tylko no mam materiałowe donice - zlapiesz któryś róg mocniej i przez ten ruch 2-3 cm złamie się łodyga jak u mnie

 

Patrząc na wielkość roslin przełączyć je dzisiaj na 12/12? Czy poczekać pare dni? 

Planuję za 3 dni włożyć siatkę zeby szczyty wszystkie były rowne

 

Kazda rada mile widziana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, opalonycham napisał:

Patrząc na wielkość roslin przełączyć je dzisiaj na 12/12? Czy poczekać pare dni? 

poczekaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@opalonycham  Zrośnie się, nie wyrzucaj nic, jak przystrzyżesz później na flo to się zmieszczą do tego treningi , by je porozkładać tak, by wszystkie szczyty miały dobry dostęp do światła i będzie dobrze. Możesz rośliny przełączyć i tak zanim wyjdą z wega to 7-8 dni będą dalej na wegu, czyli weszłyby w kwitnienie około 28-29 dnia, ale możesz też trzymać dłużej na wegu, twój wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Zapodalem taśme jej żeby sie szybciej zrosło, kusi mnie wywalenie 1 z nich do boxa 40x40, musiałbym jedynie dokupić lampę ledama za 300zł ale myślę czy jest sens skoro i tak jest w pyte.

Skoro mówisz, że mogę dłużej to bym je z 3-4 dni jeszcze potrzymał

 

92942C8A-9279-4B6F-9FE6-4A5AB08A40EF.thumb.jpg.22d0658b2b5930f4fa1feb584556269c.jpg

 

Acapulco gold twój pewnie faworyt najmniejszy póki co(ten po lewej z wyjedzonym liściem wiatrakowym, wiatrak dobrze mu dojebał 😣 Mimosa prowadzi najszybciej pije wodę (prawa strona)

 

Mam taki duzy dylemat od ostatniej uprawy, mianowicie co zrobić jak glowny szczyt leci do góry? siatka? giąć w bok?

i drugie pytanie, które moze rozwiązać 1 pytanie - czy dawać siatkę? Bo slyszalem opinie ze to mi dopiero zarośnie i nie będzie miejsca i sam nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@opalonycham  Zmieszczą się spokojnie miałem więcej roślin na mniejszej powierzchni niż twoja i wyszło dobrze, trzeba tylko myśleć i tak wykorzystywać każdy centymetr powierzchni by było to optymalne dla późniejszych zysków uprawnych, gdy nastanie kosa. Tutaj będzie bezproblemowo, jak dobrze potrenujesz i przystrzyżesz, wszystko sie pomieści, ale raczej nie warto trzymać dłużej wega, ale lepiej przełączyć, bo jak się bardziej ukorzenią i rozrosną to owszem będziesz miał busz, z jakiego też da się wybrnąć na twojej powierzchni do 40 dnia, ale będzie to już problematyczne. Acapulco gold to najmocniejsza sativa , z jaką miałem do czynienia, ale to pozytywne palenie . Jak leci do góry to przede wszystkim trzeba grać panelami, masz ledam, graj wysokością na kwitnieniu, przybliżaj oddalaj, tak by strumień światła, a konkretnie jego natężenie był na tyle silny, by nie dał sie im zbytnio wyciągać roślinom, a do tego oczywiście trenig. Możesz dać siatkę, i rozłożyć szczyty pod nią, scrog to jeden z najskuteczniejszych treningów , jakie pozwalają optymalnie zagospodarować powierzchnie i w połączeniu z fim lub topping uzyskać najlepszy powierzchniowy rezultat uprawny, gdy mowa o plonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Zrobiłem tak jak mówiłeś z tym, że z dzien-dwa pozniej przełączyłem bo przegapiłem cykl

Siateczka zrobiona, w końcu jestem z dniej zadowolony bo sznurki są sztywne

Po drodze były lekkie niedobory calmag u wszystkich

Azotu u środkowej - mimosy.

Podlewam rhizo ok 2ml/l, cannacyn 2ml/l, calmag 1-2ml/l i raz dostały 1ml/l terra - wiem ze tutaj trzeba uważać bo zmiany są momentalne, wyjedzona mimosa z azotu w 8h zmieniła kolor po 3ml/l 😄 

Czasami podlewałem opryskiem z rhizo 0,4ml/l i troche dodawalem kropel calmagu, ale zrobilem to z 5 razy i nie chce mi sie, swoją droga krople ph super sprawa, irytują mnie mierniki

 

30 dzień, najmniejsza acapulco gold, w sumie nie wiem co z nią zrobic, czy podwyższyć doniczke, czy dać lampę wyzej zeby sie wyciagla? mam 35cm od szczytów obydwie lampy, bo wczesniej dziwnie liście się skręcały to podniosłem, a ze sie nie wyciągały to zostawiłem

 

 

 

 

 

0AF481EC-7D17-4D4B-A6BE-93E11B0C7E8F.jpeg

593274FA-022A-4906-8FFA-95C7F6149D48.jpeg

2152E770-83F1-47ED-991B-57B2705DE362.jpeg

jak mam 2 głowne odgałęzienia po toppingu to giąć je w boki treningiem LST jak teraz, czy odpiać zeby leciały do góry i same sie zablokują o siatke przez co reszta szczytów zacznie rosnac? i też nei wiem kiedy dokladnie obniżyć lampę 

Edytowane przez opalonycham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@opalonycham  Zostaw jak jest, jak ma się wyciągać to na podwyższenie nie możesz jej dać, czekaj podlewaj, jest widocznie opóźniona, trenuj inne, a jej daj spokój to może się wyrównają, a jak na przełączeniu, nie zrównają się to wtedy coś pod nią podstawisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Chyba zacznę stosować oprysk z rhizo tylko na tą najmniejszą - to na nią spadł wiatrak i 2 razy jej kregosłup złamał co mnie zdziwiło, teraz stwierdziłem, że będę mniej się spinać nad uprawą, bardziej freestyle i inwencja twórcza, bo i tak z tego tematu nie mam zmiaru nigdzie gonić wiec finalnie jak mi po 40g wyjdzie z planta to będzie super, a nawet i tak za dużo jak na moje potrzeby 😄 w planach kolejnych mam posadzić tutaj 2 roslinki - pewnie powtórzę tą odmianę, która mi posmakuje i nie ukrywam teraz wole iść w odmulającą banie, niż zamulającą

Edytowane przez opalonycham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@opalonycham  Rób jak chcesz, ale to ile wyciągniesz to też kwestia starań , nawet z automatu da się sporo wydusić, nie widzę sam sensu trzymania tych roślin indoor, a bardziej mają dla mnie sens, gdzie nie da się roślin światłem przełączyć, bo nie ma się władzy nad słońcem, jednak nad lampą/ledem w szafce/ namiocie ma się kontrolę, więc automatu tam nie mają sensu, bo rodzą tylko problemy, ale jak się już automat ma to warto go potraktować odpowiednio, by jak najwięcej z niego wyciągnąć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Mr.Green Jak jakie problemy? Automaty to w indoor gówno, za mała doniczka na start i blokuje się system korzeniowy w konsekwencji masz karła, rośliny przełączają się same , więc nie masz wpływu na długość wega, popełnisz błędy to niczego nie naprawisz zostaniesz z rośliną, jaka wchodzi na kwitnienie, mimo że nie jest na to gotowa, a przez co plon będzie mizerny, zamiast ładnych masywnych topów będą, jakieś śmieszne bobki, a czas stracony i minimum 60 dni w plecy.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green Ja znam plus automata z swojego doświadczenia. Kupiłem ten elektroniczny miernik automatycznego wyłączania pradu i przez całą uprawe nie chciało mi sie ustawic, i nieraz było tak ze zamiast wyłączyć w nocy to świecilo do rana, bo poleciałem w tango i automaty przeżyły 😄 a feminizowana by pohermiła i koniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Mr.Green  Bądź więc optymistą i powodzenia, ja automatów nie lubię, ale niech każdy uprawia, co tam chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...