Skocz do zawartości
Kvaczka

Zestaw dla początkującego do 3k

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano, pisze do was z prośbą o pomoc w ułożeniu zestawu na początek. Jestem nowy w tym temacie i nie do końca wiem czego potrzebuje na pierwsze sadzenie.

Mógłby ktoś rozpisać jakiś komplenty zestaw tzn. Grow box, lampy wentylacja itp.  jeśli chodzi o wielkość nie robi mi to większej różnicy mam wystarczająco miejsca ^^

Planuje na początku zacząć  z jedną rośliną, a mój budżet to 3k zł.

ps. jakby ktoś miał  jakieś porady co do pierwszej uprawy (wiem ze duzo bylo takich postow na forum) to można pisać ^^

z góry dziękuję za odpowiedź. 

Edytowane przez Kvaczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, jeśli chcesz zacząć od jednej rośliny to nie musisz wydawać 3k, zmieścisz się w 1,5-2k. Zależy jakie są Twoje plany i oczekiwania co do uprawy, zbiorów itp. Możesz zacząć od jednej z małym boksie, ale potem może zechcesz uprawiać więcej i pojawi się potrzeba zakupu większego namiotu. Na fajnego automata czytałem, że potrzeba ok 45cm przestrzeni, a na sezonówkę ok 65cm. To też zależy od wielu czynników można uprawiać na różne sposoby. Na jednym metrze gdybyś odpowiednio długo trzymał na weg, do tego trening scrog to zapełniłbyś cały boks, jednak taka uprawa trwa długo, a możesz wsadzić cztery na metr dać krótszy weg i może Ci wyjść tyle samo, albo i o wiele więcej plonu niż z dłuższego wega na jednej.

Edytowane przez Prograss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Prograss Chcę zacząć od jednej rośliny bo jako że będzie to moja pierwsza roślinka jest bardzo duże prawdopodobieństwo na to że zrobie coś źle i chyba lepiej stracić jedną roślinke niż np 3/4 na raz. Co do tego co napisałeś bardzo dziękuję pomocna rada ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy Zestaw grow box 60x60x180 koszt ok 350 zł
Lampa albo kupujesz profesjonalna albo robisz sam z ledów. Dobra lampa na taki namiot 600-1200 zł/ samoróbka 200-300 zł.

Miernik ph tutaj nie wiem jak kupilem tani i licze ze kilka msc podziała ;d.

2x wiatraki oscylujące  ok 45 zł szt

Wentylator z filtrem węgłowym ok 250 zł

doniczki albo torby ok 15l  10-25 zł

Nawilżacz lepiej lepszy kupić ok 200 zł

reszte pierdół kupujesz na bierząco nawozy klipsy nozyce do trymowania..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Kvaczka Jak chcesz jednego krzaka z przyszłościowymi aspiracjami na 2-3 to weź namiot 0,25 m2 , leda Mars Hydro ts 600 , programator czasowy z wyświetlaczem, wentylator kanałowy na wylot najlepiej dwubiegowy 100-150 m3/h i filtr węglowy około 180 m3/h, rura wentylacyjna 1 m, miernik ph Adwa D11 lub D12, wentylator mieszający na klips i dalej to doniczki, pestki fotoperiody, nie bierz automatów, nawozy i lecisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kvaczka Byłaby bardzo okej. Sam na takiej lecę i za taką cenę nie ma się do czego przyczepić w sumie. 😄 Daję Ci linka do takiej stronki z dziennikami upraw pod tą konkretną lampą to sobie obczaj.  Mars TS 1000 by Mars Hydro grow lamp. Grow journals, lighting grow reports - GrowDiaries

A tu znajdziesz dzienniki z upraw pod TS 600 

Mars TS 600 by Mars Hydro grow lamp. Grow journals, lighting grow reports - GrowDiaries

Dobra lampa to połowa sukcesu. 😄 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Zielone krainy napisał:

@Kvaczka Jak chcesz jednego krzaka z przyszłościowymi aspiracjami na 2-3 to weź namiot 0,25 m2 , leda Mars Hydro ts 600 , programator czasowy z wyświetlaczem, wentylator kanałowy na wylot najlepiej dwubiegowy 100-150 m3/h i filtr węglowy około 180 m3/h, rura wentylacyjna 1 m, miernik ph Adwa D11 lub D12, wentylator mieszający na klips i dalej to doniczki, pestki fotoperiody, nie bierz automatów, nawozy i lecisz.

miernik d11 różni się czymś szczególnym od d12 czy raczej nie? 

@Zielone krainy oraz ilu watowy wentylator mieszający czy bez różnicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Kvaczka Adwa D11 od D12 różni się czułością pomiaru,  Adwa d 11 daje pomiar z dokładnością do 0,1, a Adwa D12 mierzy z dokładnością 0,01 ale to w przypadku uprawy konopi nie ma żadnego znaczenia, więc bierz którą chcesz. Jak chodzi o wentylator to chodzi o przepustowość, bierz coś w okolicach 150 m3/h.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...