Skocz do zawartości
kora03

Przebarwienia na liściu - niedobór?

Rekomendowane odpowiedzi

@kora03 tak ale wtedy musisz odjąć z bio growa proporcjonalnie, bo blooma trzeba wlać więcej żeby zastąpić pk, a przy okazji dostarcza się azot, dla blooma npk to 2-7-4 a npk dla pk to 0-13-14

 

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@kora03  Przy tak dużych niedoborach , musisz znacząco zwiększyć dawki, biogrow 7 ml i 5 ml biobloom, calmag 0,8 ml na 1 l wody, ph też zweryfikuj, jakie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kora03 lałem dawki biobizza powyżej tabeli za każdym podlaniem od 1 tygodnia życia. Jeśli podlewasz i obserwujesz to można pompować ile się da.

Tylko pH co raz trzeba sprawdzić i tyle jeśli mocno nawozisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr @Zielone krainy A mam takie pytanie, czy żeby nie czekać tygodnia z odpowiednim nawożeniem, aż doniczka przeschnie, bo ostatnio jak czekałem przez tydzień rośliny kilkukrotnie się pogorszyły, to czy mogę powiedzmy za 2 dni (jak doniczka w 50% przeschnie, mam materiałową to chyba nie powinny się przelać) podlać rośliny bardziej skondensowaną dawką, powiedzmy biogrow 10ml, biobloom 7ml, 1calmag, czy korzenie mogą się spalić, albo coś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kora03 10ml to trochę za dużo, zasadniczo jak liście zostały zniszczone przez niedobór to nie wrócą i tak do zdrowia. Podlej 1,5x zalecanej dawki na ten okres życia i obserwuj czy kwiaty puchną i czy nowe listki przy nich są zielone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@kora03 Nie , nie przesadzaj, po za tym, jak tak długo ci schnie ziemia to za dużo lejesz , zmniejsz porcje wody , by ziemia szybciej była sucha, a nie byś musiała czekać tygodnia, ale z 2 dni, ja leje takie dawki wody, by roślina wypiła wszystko w jeden dzień i na następny, by można było lać kolejną dawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Z tym podlewaniem to przeczytałem kiedyś, żeby podlewać co najmniej 25% objętości doniczki i się tego stosowałem, ale może w takim razie trochę jednak to za dużo. Ogólnie u mnie te 11l schną 5 dni, a mniejsze 7l spokojnie 3. Może to wina tego, że przy samych doniczkach temperatura jest trochę niższa (ok. 22 stopnie). W każdym razie podałem rośliną po 2l (11l doniczki) wody z 7ml biogrow, 6ml Biobloom, 0,8 ml Calmag na litr. Rośliny wyraźnie odżyły, niektóre młode liście wydają się nawet zbyt ciemne, a ich końcówki są lekko żółte, ale z drugiej strony nie wszystkie starsze liście zrobiły się zielone. Czy w takim razie nadal podawać zwiększone dawki, czy już zacząć trzymać się tego co zaleca producent, a mianowicie 3ml biogrow i 3ml Biobloom (czy może chociaż zwiększyć oba do 3,5-4ml) i na tym pozostać. Mam jeszcze pytanie odnośnie mocniej zniszczonych liści, czy w automatach lepiej je usuwać?

1 roślina:

DF2E5BF5-E2DE-445F-A935-8B429F9489DB.jpeg

7CACBE2F-CCD7-4B48-AADD-721976DB202D.jpeg

68B01FCD-8168-4E5F-A247-DC3199963BA4.jpeg

2 roślina (góra):

D4F8A620-9DCD-4257-9BAC-7881D40C6213.thumb.jpeg.1202b102af17c1e87b50d6bf1cc42941.jpeg

3E1AC7E9-440D-4DBD-8D5A-E9ADC685D0BD.jpeg
dół rośliny:80B6C412-B93B-40FA-B7D2-482C00602F77.jpeg
 

Edytowane przez kora03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@kora03 Większe nie, dawkę teraz obniż, bo pociemniały, by dla odmiany nie popalić, daj 6 ml bloom bez grow, calmag 0,6 ml na 1 l wody i tyle. Liści nie usuwaj chyba, że te dolne żółte, wyssane. Ilość wody zmniejsz, ja na donice 15 l z rośliną na zaawansowanym kwitnieniu daje 1,5 l wody i wypija w 1-2 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Tak jak radziłeś podlałem 6ml Biobloom, roślina trochę trochę zbladła, więc przy kolejnym podlaniu podałem 5ml Biogrow i 5ml biobloom. Minęło kilka dni i nie widać żadnej poprawy, możliwe żeby aż tak dużo potrzebowała, czy może za dużo nawozów? Przy następnym podlewaniu lać coś, czy tylko woda?

61DF1312-0E61-4EAC-8DAD-8A4A0E9EE454.jpeg

BBB82D74-AD13-44FE-B77B-842727B38302.jpeg

36D888B6-5350-401B-8BD4-259AF9D87120.jpeg

50BF2032-EC61-4988-8AD0-F60099B08EF6.jpeg

Edytowane przez kora03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@kora03  Jest wyjedzona z pierwiastków, sprawdź ph ziemi, jak się zgadza, to lej nawozy, grow daj 3 ml, a bloom daj 7 ml i calmag daj 1 ml na 1 l wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...