Skocz do zawartości
Boogie

Dwie rośliny, dwa pytanka - KushOG (auto), Purple Haze (foto)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwie rośliny i dwa pytania.

Obydwie poszły do ziemi 15 października.

1. Purple Haze (foto)

Roślina po FIM, LST, ziemia plargoon, lekko nawożona Growem i odstaną filtrowaną kranowką. Żółcieją liście i schną. 

2. KushOG (auto)

Ciemne liście od zewnątrz (na foto słabo widać), dostaje Blooma. Jednak bardziej ciekawi mnie czy urośnie, bardzo szybko zakwitła, po jakiś 3 tygodniach top ładnie puchnie ale praktycznie nie wypuściła żadnych innych łodyg.. Coś ominąłem na wegu? 

Obydwie pod lampą ts600

PH nie mam czym mierzyć, wszystkie te tanie mierniki do dupy, płyn heigliha pokazuje między 5 a 6.

Zauważyłem też te małe żółte przecinki, jeśli mogą mieć one wpływ na kondycję roślin. 

Poradzicie coś? Bo ewidentnie coś mam źle i potrzebuje waszej pomocy. 

 

IMG_20221221_140138.jpg

IMG_20221221_140153.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ciechen Plargoona Grow daje lekko, ogólnie oszczędnie daje odżywki, Mam też power zyme i roota od Hesi. Ale tej ich nie leje (nie wiem czy słusznie)
@Udyr Z tym pH mam ciągle problem z pomiarem i zrozumieniem tego..wcześniej miałem pod 8, kupiłem pH- żeby zbić, to zbiłem za dużo, a dawka była mniejsza niż zalecana..
aby odblokować, pH musi wrócić do optymalnego poziomu i dopiero dać odżywki? Czy lać to razem?
I czemu jest z niej praktycznie tylko top? Wygląda jakbym ją w pc boksie chodował 🙂

Edytowane przez Boogie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr Kurde, sprawdziłem jeszcze raz. Płynem Helliga kolor jest jasno zielony, więc teoretycznie jakieś okolice 7. Nie kumam jak mówiłem. Efekty jak zablokowanegp pH, a niby jest w normie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto też pamiętać że różne składniki wchłaniają się przy różnym ph,  także roślina lubi jak ph "pływa" troche w lewo trochę w prawo,  warto jest zmieniać mieszankę nie lać na jedno kopyto cały czas tak samo.  ale tak jak pisał udyr przy uprawie soil w glebie trzymać warto trochę wyżej ph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...