Skocz do zawartości
ciechen

Filt weglowy nie za drogi.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje jakiegoś filtra węglowego z rurą i całym zestawem do boxa 60x60x180. Proszę o podlinkowanie ew jakies nazwy wrzucić żebym mógł w google sprawdzić .. Z Góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0.6 x 0.6 x 1.8 = 0.648 

0.648 x 4 = 2.592 

2,592 x 60 = 155,52   

czyli went około 150  i filtr szukaj taki z zakresem 150-200 prima klima takie robi 

 

went taki co wiesiu napisal dobry, nie jest mistrzem cichości ale da rade 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Kartek napisał:

0.6 x 0.6 x 1.8 = 0.648 

0.648 x 4 = 2.592 

2,592 x 60 = 155,52   

Czy mogę się podłączyć i prosić o rozkminkę tego?

0.6 x 0.6 x 1.8 = 0.648  tu liczysz kubaturę... ale co tam dalej liczysz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB liczy się ilość całkowitą wymian powietrza na godzinę. 

Sądzę że lepiej mieć zapas cugu na lato. Jakieś 187m3/h dla świętego spokoju jak ktoś wyżej pisał.

Jeśli nie zależy Ci mocno na tłumieniu hałasu to niedrogi i dobry jest Black Orchid 4" 187m3/h + filtr chyba 200-240m3/h. Są też wersję 2 biegowe tego modelu. 

bo-mf-100 chyba się nazywa.

Taki u mnie działał dwa lata i po tym czasie trzeba było tylko łożyska na silniku wymienić i śmiga dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB 4x wymianę całego powietrza na godzinę w tej kubaturze .

Co 15 minut całość jest wymieniana na nowe. Chociaż osobiście liczę 5x na godz.

Wpisz w google jak się to liczy tam jest łatwiej opisane 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, grolsch3 napisał:

@WBB 4 wymiany powietrza na godzinę, tak się oblicza.

Jak chcesz cicho to też przyda sie rura wentylacyjna ale z izolacja akustyczną. Te zwykłe mają bardzo często i tak mikro dziury. Tylko to co wyczytałem

mozna tez taka rure opierniczyc tasma izolacyjna ?;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Udyr napisał:

Co 15 minut całość jest wymieniana na nowe. Chociaż osobiście liczę 5x na godz.

Dokładnie, niektórzy nawet obliczają na współczynniku 6 podobno najlepsze efekty. Oczywiście pamiętać trzeba, że oprócz wymiany powietrza wentylacją sterujemy lub wplywamy na wilgotność. Trzeba znaleźć złoty środek. Jak już się tak wymądrzamy Wilku to dla mniej wtajemniczonych info 😂😉 pozdro ziomek

@ciechen nie wiem,  serio. Ja nie stosuje 'standardowej' wentylacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 A jak wyglada sprawa wprowadzania powietrza to namiotu ? bo mam wentylatorek lazienkowy 20w i można zrobic tak ze z jednej strony wtłaczasz powietrze a z drugiej wyciagasz przez filter?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytaj kolegów, którzy tu mają wentylację. Ja to mam wlot tzw pasywny i niczego mi więcej nie potrzeba. A najlepiej polataj po fotorelacjach na trochę większych namiotach, co mają wsadzone i jak to działa. Moja wentylacja to wentylatory pc 🤷🏻‍♂️ małe kubatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, grolsch3 napisał:

Dokładnie, niektórzy nawet obliczają na współczynniku 6 podobno najlepsze efekty. Oczywiście pamiętać trzeba, że oprócz wymiany powietrza wentylacją sterujemy lub wplywamy na wilgotność. Trzeba znaleźć złoty środek.

Tutaj się sprawa z lekka komplikuje jeśli box stoi w +3 stopniach i zaciąga to zimne powietrze 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ciechen poniżej metra kwadratowego podciśnienie samo zaciągnie powietrze. Jeśli nie będziesz mieć problemu z wysoką temperaturą to wyciąg sam zrobi co należy.

Edytowane przez Udyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...