Skocz do zawartości
Scoobi

Growrilla hydro 4xCricital Kush

Rekomendowane odpowiedzi

Wywalaj tylko liście, które odstają od pozostałych, żółte, suche, z rdza, z kropkami, które po prostu wyglądają na "dziwne" wszystkie inne potrzebne są do fotosyntezy. Pamiętaj, że światło przechodzi przez 5 liści - mimo, że jest to ciężkie do zrozumienia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Scoobi Ja nie jestem zwolennikiem usuwania czegokolwiek, jeśli w czymś nie przeszkadza. Jedni Ci powiedzą, że wszystko od dołu usuwać, aby góra miała bodziec do wzrostu, drudzy, że nie dotyka się niczego, co jest zdrowe. Ja jestem w tej drugiej grupie i twierdzę, że lepiej nie kaleczyć rośliny bez potrzebnie bo i tak to benefitów nie da. Przy AK tak właśnie jednej usunąłem spody i dolne pąki. I topy były niby odrobinę większe, ale nie były takie zbite. Roślina i tak całą energię skupia na swoją końcówkę - czubek, więc dół nie odgrywa realnej roli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pousuwałem chore liście i trochę innych,mam nadzieje,ze im to na dobre wyjdzie 🙈

Zmieniłem wodę :

GHE Calmag 1ml/l

GHE Grow 0.8ml/l

GHE Micro 1.6ml/l

GHE Bloom 2.4l/l

Canna PK 13/14 0.5ml/l

Canna fosfor 1ml/l 

Ph 5.9 EC 1.8

Ostatnio taki zestaw podałem i zaczęły fajnie puchnąć,żeby każda była jak ta na zdjęciu,to byłoby idealnie 😏

21CBF3D4-BB90-48B5-99E6-849C20AAB4CB.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Truman wiesz co,ciężko mi określić,bo miałem problemy,nie chciały z początku kwitnąć,ale jak patrzę tak na zdj to tak koło 10 lutego chyba zaczęły,myśle,ze za miesiąc będą gotowe.

Ja się cieszę z tego co jest,pierwszy raz robię w hydro,jest dużo do poprawienia,sam to widzę,ale nie mam co narzekać.

Wyżej napisałem,co wlecialo do zbiornika 

Edytowane przez Scoobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Scoobi

Moim zdaniem za dużo specyfików dodajesz i jedno blokuję drugie. Takie moje skromne spostrzeżenia. 

PK 13/14, fosfor, ghe bloom. 

Stawiałbym na jeden specyfik. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Scoobi

Ładuj PK 13/14, 

CalMag 

Micro 

Tylko pamiętaj o kolejności, zawsze rozpuszczaj najpierw CalMag lub krzem jeśli masz, następnie micro, a jako uzupełnienie całości do osiągnięcia danego EC jako ostatnie dodajesz pk13/14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Lady Green napisał:

@Truman  czy podczas dodawania nawozow do wody w celu podlania rośliny w ziemi tez ma znaczenie kolejnosc ich dodawania? 

Jasne że ma. To zależy jakie nawozy dodajesz, niektórzy producenci informują o tym na swoich etykietach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Truman no to ja calmag zawsze dodawałam do wody jako ostatni... 🙈

Używam nawozów z biobizz i właśnie nie ma na nich żadnych zaleceń, w start pack nie było nawet tabeli dawkowania, mam tylko to co znalazłam w necie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lady Green tak

bloom mi się właśnie kończy,a mam litr pk 13/14 to go akurat zastąpię,a co z Grow? 

krzem mam,ale podobno się dużo tego na kwitnienie nie daje,zgadza się? 

Edytowane przez Scoobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Scoobi napisał:

@Lady Green tak

bloom mi się właśnie kończy,a mam litr pk 13/14 to go akurat zastąpię,a co z Grow? 

krzem mam,ale podobno się dużo tego na kwitnienie nie daje,zgadza się? 

Lej PK 13/14 też zrobi robotę, chociaż ja osobiście leje GS od plagrona. Krzem polecam w fazie wegetatywnej, buduje ściany komórek. Do wody daj krzemu na kwitnieniu 1/3 dawki do połowy kwitnienia. 

Jeśli chodzi o grow to ja wgl nie używam, jak ci pisałem wcześniej lecę lucas formula, azot masz w butelce micro poczytaj skład 

1 godzinę temu, Lady Green napisał:

@Truman no to ja calmag zawsze dodawałam do wody jako ostatni... 🙈

Używam nawozów z biobizz i właśnie nie ma na nich żadnych zaleceń, w start pack nie było nawet tabeli dawkowania, mam tylko to co znalazłam w necie. 

Nawozy od Biobizz są dobre ale niestety mało wydajne, duże ilość trzeba tego lać. Osobiście nie używałem. Jeśli lecisz organie, polecam poczytać o żyjącej glebie "living soil". Tylko taka gleba musi się gotować min. 4 tygodnie. Ale to już lektura dla Ciebie nie zagłębiam się w szczegóły. 

Pozdro hydro maniak 💦

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wodę wymieniona,nawozy dalem według tabeli,trochę je tez przy okazji podwiązałem.

Chyba powoli zbliżam się końca 

87E370C4-9C2C-4227-9937-4BF6BDFE0E40.jpeg

36C70066-8056-44DA-8262-13481F1CC4D0.jpeg

04CA79B0-A703-4577-BC6E-975394836DE3.jpeg

60263B00-2543-4BCE-955C-5369766923F6.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakiś sposób żeby topy bardziej puchły?😬

A1D819B2-7706-418C-B0F3-E9FBE5C344C2.jpeg

880A8469-936E-42C0-A718-315DBC24E784.jpeg

740443E8-3D2D-47F3-8A5F-868D8075E8BC.jpeg

Nie wywaliłem za dużo liści?

EC aktualnie to 1.7,zacząć schodzić z dawki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...