Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@grolsch3 jak patrzę na twoje rośliny.. To one jak dla mnie rosną stylem drzewkowym  😄

Nie wyglądają jak krzaki czy ogólnie planty.. A bardziej przypominają drzewa info takie z Afryki  😄 inna struktura liscia i budowa gałązek 🙂 ciekawe czy to odmiana taka czy ten GrowBag ma takie właściwości  😛 

IMG_20221213_003207.thumb.jpg.bae481688c5eef9bb303baddd436a4e1.jpg

images (8).jpeg

pobrane (2).jpeg

Hehe 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green a dziękuję dziękuję, biore to jako komplement 😂 a tak serio to w sumie też o tym kiedyś już myślałem. Zawsze na fotorecjach tutaj zbijały mi się i były takie bonsai. RAZ udało mi się nie popełnić grzechu za mocnej lampy na indukcji i fajnie mi się wyciągnęły krzaki pod cobem ledam ale międzywęzły były od siebie za daleko. Dlatego bawię się indukując na innych fotoperidoach.

Marzy mi się zrobić taki dywan topów jak ostatnie drzewo co wrzuciłeś 😉 mam nadzieję że przy pure kushu nie popełnię grzechu bogactwa ze światłem. Pozdro Greenku💨🖐️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś kończy period 13/11, wskakuje na 12/12. W równoległym grow po zmianie światła z 19 na 13 włosy pojawiły się po 3 dniach, tutaj szósta doba i nic 🙂 zobaczymy czy wyrównanie światła coś da tej indice. Równolegle grow to przewaga sativy, info jeśli kogoś interesuje zabawa w światłoczułość genetyczną 😂 leci sama woda obecnie, z góry i z dołu 

IMG_20230103_075829.jpg

IMG_20230103_080014.jpg

IMG_20230103_080001.jpg

IMG_20230103_075852.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 fajnie ze badasz sobie takie sprawy jak wpływ światła w różnych formatach świecenia.  

Ciekawe czy to różnica genów ze jeden tak szybko puścił czy przypadek 🙂

Sam muszę się nauczyć trochę operować światłem by osiągnąć lepsze rezultaty  🙂

piękna zieleń  🙂 taka naturalna 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mr.Green napisał:

Ciekawe czy to różnica genów ze jeden tak szybko puścił czy przypadek 🙂

W sumie to jest temat nie na mój mózg i rozum😂 ale pure kush to jednak stabilne geny. Z drugiej strony sativy czasami nie indukuja na 12/12 a co dopiero na 13/11 :) wiem, że będę świecił 19/5 na wegu i indukcję zaczynał 13/11 później przechodząc na 12. Przechodząc-po obserwacji jak wskakuje na flo i czy w ogóle.

 

2 godziny temu, Mr.Green napisał:

Sam muszę się nauczyć trochę operować światłem by osiągnąć lepsze rezultaty  🙂

Myślę, że u każdego growera jest to podstawowy klucz do udanego grow w swoich namiotach. Ja za bardzo skupiłem się na medium, a teraz sprawdzam 'swoje' słoneczka na swoim namiocie 😉

 

2 godziny temu, Mr.Green napisał:

piękna zieleń  🙂 taka naturalna 🙂

Pięknie dziękuję🙂 uspokaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby w naturze roślina zaczyna się wbijać na flo jak noc przekracza 9h 🙂

Nie wiedziałem że Sativy są jakoś wybredne co do indukcji.  Codzien  jakaś nowość  😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mr.Green napisał:

Niby w naturze roślina zaczyna się wbijać na flo jak noc przekracza 9h 🙂

Nie wiedziałem że Sativy są jakoś wybredne co do indukcji.  Codzien  jakaś nowość  😄

No właśnie, niby tak powinno być 😁 sativa sativie nierówna, tak jak indica indyce. W ogóle to co piszą w opisach tych wszystkich pestek to jest parodia. Najlepiej to patrzeć na genotyp jaki podają, a później to już tylko obserwacja przy grow. Zdjęcie wrzucone u Ciebie w fr to sativa afrykańska, bardziej w stronę południową półkuli, sativy tajlandzkie natomiast mają światło słoneczne praktycznie 14h na dobę, trudno czasami o indukcję 12/12 i przeskok na flo w takim fotoperiodzie. Wystarczy poszukać typowo thai sativ na fr world i growerzy podają że zmieniają na 11/13 lub czasami 10/14. Wtedy przydaje sie lampa z zapasem mocy 😉

Ja jak zawsze teoretyzuje, to co rośnie staram się obserwować, wiem jaki mają genotyp, patrzę na te liście codziennie. I się zastanawiam co zrobić żeby miały lepiej 😂 potem ja będę miał lepiej jak to będę jarał 😎

A ten kush od GHS,  to ich sztandarowy produkt. Zapewne 'stary' rodzic utrzymywany dla pestek, albo po prostu (a bardziej na pewno) taka stabilizacja genetyki, że wie kiedy ma indukować - czyli jak 99% growerow wrzucając na 12h. Widocznie z tą odmianą nie poeksperymentuje światem. Ale jedzeniem i treningiem już tak 🖐️💨

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Sative afrykańska..? Gdzie ? 😮

Coś producent podawać musi 😄 tym bardziej że jest to dla laików którzy zaczynają I ma działać na nich marketing  😛

To jak z politykami.. mówią że będzie tak I tak A chuja z tego wychodzi  😄

Zapewne jest kilka stabilnych i silnych genetyk/strainów A reszta to eksperymenty I wariacje 😄

Ja dopiero zaczynam powoli kumac z czym to się wszystko je.. także startuje niczym nastolatek co dostal do ręki dowód osobisty  I nie wie za bardzo co z nim tak na prawdę zrobić  😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał sadzić coś stabilnego to polecam tą odmianę od tego producenta. Po prostu zmiana periodu na 12h i po tygodniu pierwsze włochy, pierwszy raz mam tak że krzak/i nie reagują na zmianę światła 13/11. Lampa na 70w. IMG_20230110_040843.thumb.jpg.1fa280aba86eabcf51b52f114dc124bc.jpg

IMG_20230110_041009.jpg

IMG_20230110_040742.jpg

IMG_20230110_040736.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 pewnie Stara dobra genetyka  🙂

Czytałem ze pierwsze pestki przywieźli handlarze niewolników na swych statkach i  wyodrębnili najlepsze geny A klony tych pierwszych Kush-ow używamy do dziś 😄 co by tłumaczyło afrykańskie korzenie twojego planta I ten drzewkowo-afrykanski styl rosniecia u Ciebie w boxie 😄

Wpisze sobie ta odmianę na listę tegorocznych kontraktów  🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Mr.Green napisał:

co by tłumaczyło afrykańskie korzenie twojego planta I ten drzewkowo-afrykanski styl rosniecia u Ciebie w boxie 😄

To moja 'czarna' ręka do uprawy jest tego zasługą, a nie jacyś tam niewolnicy -przemytnicy sprzed setek lat 😉

6 godzin temu, Mr.Green napisał:

 

Wpisze sobie ta odmianę na listę tegorocznych kontraktów

Moc określoną przez producenta ma wysoką, szczerze liczę że trafi się fioletowy fenotyp jak na zdjęciach GHS😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabawa w kotka i myszkę. Lampa na 50w i 15cm wyżej. Wyciąga się, małe odstępy, ale za szybko to nie idzie w górę, oby wystrzeliła. Szczyty rosną swobodnie do góry, oprócz naciąganej strony żaden drucik nie trzyma niewolniczego kusha😂👊

IMG_20230113_223625.jpg

IMG_20230113_223817.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampę przekręciłem na 80w,ale wisi pod samym sufitem. Dużych przyrostów nie ma i tak. Leje wodę cały czas

Cd. Zapomniałem dopisać, że wyciąłem 4 słabe odrościki, kilka wiatraków

IMG_20230120_224209.jpg

IMG_20230120_224133.jpg

Edytowane przez grolsch3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...