Skocz do zawartości
Zumiacz

2x LSD & 2x Glookies [Barney's Farm] (Lumatek 200W)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie po krótkiej przerwie 🙂 

Lecimy znów z tematem, tym razem jednak domówiłem kilka sezonów 🙂 Miałem zamiar lecieć na gratisach następnego growa ale stwierdziłem że teraz musze zobaczyć jak się jedzie na zwykłych sezonach i spróbować tego LSD co większość użytkowników sobie chwali 🙂 


Nasionka :  Glookies  od Barney's Farm 

barneys-farm-glookies.jpg.5d0da4f14d24b1a7dedd667e4c5b56cc.jpg

 

LSD również od Barney's Farm 🙂 

barneys-farm-lsd.thumb.jpg.601b271510d371b6768694ce7ffe2383.jpg

 

Sprzęt jakim dysponuję :

GrowBox 80x80x160 

Tester pH+temp Adwa AD12

Nawilżacz powietrza automatycznie utrzymujący poziom wilgoci.

Wentylator mieszający Adler 30W 2biegi  20cm 

Lumatek Attis 200W

Wentylator Axial-Flo Turbo 125mm / 243 m3/h

Filtr węglowy Can Lite 300PL 300-330 m3/h

Ziemia to Canna Terra Professional 

Doniczki 12l produkcyjne

 

Nawozy jakie posiadam 

Ukorzeniacz Power Roots Plagron

Nawóz Plagron pk 13-14 500ml | Stymulator kwitniena

Nawóz Plagron terra bloom 1L | Na kwitnienie

Nawóz Plagron terra grow 1L | Na wzrost

Nawóz Biobizz CAL-MAG 500ml – Wapń i magnez

 

Na samym początku lekko zwilżyłem glebę i wymieszałem z mikoryzą. 
Pestki wyszły z ziemi 25.10 poleciały od razu do docelowej doniczki, nie wiem w sumie dlaczego tak zrobiłem ale już kij w to 😄 
Nie leciałem z relacją od początku bo stwierdziłem że za mało się dzieje i nie widzę sensu wstawiać zdjęć doniczek z ziemi.

Trening to LST planowane chyba że poradzicie mi inaczej 🙂 
Zamierzam ją potrzymać około 5 tygodni na wegu. Jak sądzicie czy system korzeniowy dobrze się rozwinie w tych doniczkach czy potrzymać dłużej ?
Na początku myślałem żeby przełączyć po 4 tygodniach ale jednak chyba zostawię je na 5 tygodni. 

 

Dzień 20 

Lampa ustawiona na 40%  

Temperatura 24 - 19
Wilgotoność 70 - 80% 

2 z tyłu to Glookies 
2 z przodu to LSD 

IMG_20221114_183931.thumb.jpg.6e0bf11046e5fe39cfeefe7080191151.jpg

IMG_20221114_184015.thumb.jpg.edf6f8eaf7124391110a781a95725863.jpg

Ta z tyłu po lewej trochę jakoś się wydaje opóźniona, poczekamy może dogoni koleżanki 🙂  
LST na dniach będzie robione 🙂

Edytowane przez Zumiacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Zumiacz napisał:

Jak sądzicie czy system korzeniowy dobrze się rozwinie w tych doniczkach czy potrzymać dłużej ?

rozwinąć się rozwinie, zobaczysz jak roślina będzie wyglądała po tych 4 tygodniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 tygodni fajny czas, upewnij sie ze wyczyścisz liscie z dolu, tam gdzie swiatlo nie dochodzi, jakos tydzien przed przelaczeniem. Zapowiada sie elegancko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak najlepiej dogrzać boxa? Gdy mnie nie ma domu to wyłączam ogrzewanie i temperatura w boxie za dnia przy włączonej lampie to jakieś 19 - 21 stopni to chyba trochę za mało :/ jakieś inne sposoby niż grzejnik elektryczny w pokoju? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od 2 dni mam powierzchnię 80x80 i problem w drugą stronę.... 31 stopni 🙂 Ale mam 400W HPS.

Jeszcze nie umiem nad tym zapanować i tylko lampę podniosłem żeby dać sobie trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zumiacz daj lampę na 60%, 50 cm od szczytów i wyłącz wyciągi, podniesie Ci temperaturę i wilgotność i będą szły jak dzikie. Ja bym nie trzymał ich 5 tygodni, bo korzenie wyjdą na spacer do podstawki, na poprzednim grow miałem donice jedenastki i pękały w szwach na mikoryzie, miałem automaty i krótki weg, to pomyśl co będzie po 5 tygodniach 😁 Szkoda, żeby korzenie schły pod lampą, chyba, że je doniczką zakryjesz ^ ^ mi po 3 tygodniach zaczęły dołem wyłazić w 18stkach, a trzymałem je prawie dwa miesiące na wegu, to pomyśl jak to teraz wygląda 😁

@WBB wentylatory dokładaj, nie przekraczaj 29°C i jak będziesz tyle miał to najlepiej żeby była też wysoka wilgotność, to przy wentylatorach musisz mieć nawilżacz, bo spadnie momentalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rzeźnik podejrzewam, że podłączony wyciąg załatwił by sprawę temperatury... a co do wilgotności to  nie chce tu koledze zaśmiecać tematu i chyba pójdę do swojego... jest tragedia. Wczoraj byłem po chmurze ale jak namiot otworzyłem to widziałem chyba 18%. Jeszcze takiego wskazania nigdy na termometrze nigdzie nie widziałem.... Dzisiaj powtórzę odczyt bez chmur 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB wilgotność 18 %? Wow 😄 dziwne bardzo żeby taka wilgotność była 😄

@Rzeźnik powiem Ci tak, lampę zmniejszyłem na 20 % wczoraj bo zrobiłem LST I po 3 dniach rośliny jak by stały w miejscu, chciałem żeby się trochę wyciągnęły bo po tym LST to jak by się sałata robiła... A z tą temperatura to nie wiem muszę walnąć albo jakiś mały grzejniczek albo coś wymysleć. 

Ostatnio wracam z pracy otwieram namiot a tam wilgotność 99% zjebał mi się nawilżacz i cały czas chodził przez 12h, w dodatku wyciąg miałem wyłączony i cały box mokry... Dobrze że z lampa się nic nie stało bo mogł ją szlak trafić. Może to je tak przystopowało bo nie wiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Zumiacz napisał:

@WBB wilgotność 18 %? Wow 😄 dziwne bardzo żeby taka wilgotność była 😄

30-40cm nad termometrem jest żarówka... to też pewnie troche zafałszowuje pomiar... albo i nie, sam nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zumiacz lepiej podnieść lampę niż zmniejszyć moc. To nie chodzi o to żeby się trzymać tych procentów i centymetrów tylko, żeby utrzymać stosunek temperatury do wilgotności, jak jej dasz 80%+ i do tego temperaturę jak w tropikach to będzie rosła w oczach. Daj jej 60% mocy i wyżej lampę i będzie git, jak jej zabierzesz mocy to wyżej nie urośnie. Po liściach widzę, że to są indyjki, więc i tak wysokie nie będą, mamy te same namioty i lampy, uwierz mi, że będzie dobrze

A co do lampy to nic się z nią nie stanie, ja mam teraz na indukcji 90% wilgotności jak mam wyłączone wentylatory, w niedzielę dopiero zejdę z wilgotności, bo już powinna zaczynać kwitnąć, to zbije do 55%-60%, ale Ty to dawaj jej ostro, te chwasty to lubią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Zumiacz napisał:

@Rzeźnik dobra, dzięki za radę 🙂 już dzwoniłem do mojej żeby lampę podniosła 😄 i ustawiła na 60 😄

Fajnie masz.... moja ostatnio ten mały mój namiot zobaczyła, że jest na chodzie i już z pizdy strzelała.

A dla zmyłki, na przeciwległej ścianie, stoi już ten wielki cały oświetlony 🙂

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 25 

Lampa 60 % i 70 cm od szczytów od wczoraj, do tej pory była na 40 % i chwile na 20 % bo chciałem żeby się wyciągnęły trochę ale zastosowałem się do rad @Rzeźnika zobaczymy może teraz będzie jakoś lepiej rosła. 

Nie mam pojęcia co jest ale wydaje mi się że jak na 25 dzień to są małe 😕 Wolno rosną i nie mam pojęcia dlaczego, jedyną różnicą pomiędzy tym projektem a moim pierwszym jest temperatura bo teraz zima wcześniej to była wiosna nawozów nie daję, tylko raz dostała 1ml/l Terra Grow i 0.5ml/l Cal Mag. Tak to ukorzeniacz 1ml/l za każdym razem i ph 6.2 - 6.4.

Panowie przełączać czy czekać niech jeszcze trochę podrosną ?  4 i pół tygodnia na wegu.  Po korzeniach widzę że chyba ładnie się rozrosły bo powoli chcą wychodzić z doniczki. Żałuję że zrobiłem to LST, trochę za szybko mogłem poczekać aż roślinki będą trochę większe. Właśnie od tego LST tak przystopowały ze wzrostem 😕 

1. LSD 

IMG_20221119_095857.thumb.jpg.1ea7a36336f9df10b2ad5e0f1e63827b.jpg

2. LSD

 IMG_20221119_095900.thumb.jpg.df5cc336445494fa9ca3693fa1d717c0.jpg

3. Glookies

IMG_20221119_095903.thumb.jpg.fb32684fe1170fc8ec83d5ed0c703341.jpg

4. Glookies

IMG_20221119_095906.thumb.jpg.e948c046d57504692061a5e6d09cfb16.jpg

 

IMG_20221119_102522.thumb.jpg.30f674b2fd168ec9719f1b88f0dc1484.jpg

 

IMG_20221119_095851.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zumiacz dlatego ja robię LST jak roślina będzie większa . Odbije 🙂 daj jej z tydzień I jej nie ruszaj. Jak podrośnie to przełącz.  Jak patrzę to moja obecne planty po 3 tygodniach trochę większe były 🙂

Edytowane przez Mr.Green

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Barney's Screenshot_2022-11-19-15-42-46-785_com.xiaomi.smarthome.thumb.jpg.c7eb951373b175d4b65be88b551a89f7.jpgScreenshot_2022-11-19-15-42-19-894_com.xiaomi.smarthome.thumb.jpg.0549bc2a73acba74ddf9f18448099fc8.jpgScreenshot_2022-11-19-15-42-08-499_com.xiaomi.smarthome.thumb.jpg.8db1b5bd61e3499e210b2359afe8c0d4.jpg

 

Ta wilgotność 99% to przez to że zjebał mi się nawilżacz i chodził przez 12 godzin cały czas bez wliczonego wyciągu, wróciłem z pracy otwieram Boxa a tam wszędzie woda, na ściankach boxa na roślinach, szybko włączyłem wyciąg i w kilka godzin wysuszyło. Później znów ustawiłem nawilżacz wydawał się chodzić normalnie ale w nocy znów mu coś odwaliło i zaczoł nawalać na maxa. Później to już jak go wyciągbołem z boxa i włączyłem do prądu to się spalił chyba bo dymek że środka poszedł wywaliło korki i koniec jego żywota. Dobrze że lampy szlak nie trafił bo też cała mokra była...  Teraz nie mam nawilżacza wczoraj wysłałem go i mają mi wysłać w przyszłym tygodniu nowy. Narazie zraszam ściany boxa wodą ze spryskiwacza i wywiesiłem kilka mokrych szmat aby zwiększyć wilgotność.

Edytowane przez Zumiacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...