Skocz do zawartości
Uzytkownik456

Młode roślinki wyciągają się do góry ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanko mam 2 auto , rośliny mają już drugi dzień pod ledami  ale rosną jakoś w górę, po zdj. Powiedzcie mi czy mam się czym martwić ?

Oświetlenie 2 x LED 1050 lm na jedną roślinę 6500 k potem docelowo planowałem ledy o odpowiedniej ilości lm na obszar o barwie 3000 k.

 

IMG_20221028_080517.jpg

IMG_20221028_080255_1.jpg

 

Edytowane przez Uzytkownik456

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światło jest już 10 cm nad roślinami dziś będę jeszcze oprawkę ucignal żeby były same ledy ziemia uniwersalna 5.5-6.5 pH. 

I jak przenieść.. temat?

 

 

 

IMG_20221028_084721.jpg

IMG_20221028_084712.jpg

16 minut temu, mirecki napisał:

@Uzytkownik456 wyciągają się, daj światło niżej, podsyp delikatnie ziemią aż pod listki. Co to za gleba i jaki masz box? @Tester przenieś na inny dział ten temat. 

Box 40 x 60 cm

Edytowane przez Uzytkownik456

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie, po co usuwać, a one mogą się tak wyciągać prewencyjnie żeby wygrać z konkurencją.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za żarówki przede wszystkim? Jak się da to ściągaj te osłonki z nich(plastikowe kopułki) Podwazasz śrubokrętem płaskim, albo czymś i same powinny odskoczyć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Uzytkownik456 napisał:

Nic mi z tego nie wyszło, rośliny się wyciągały i wyciągały, może pestki były jakieś lewe ale jedna z nich była chermetycznie zamknięta w oryginalnym opakowaniu.

To nie wina pestek. Światło było za bardzo rozproszone zamiast kierunkowo padać na roślinkę. Ciemnie ścianki donicy zamiast odbijać światło to je pochłaniały. To że dla twoich oczu jest jasno nie znaczy że roślinka widzi tą jasność tak samo jak ty. Po pierwsze musisz użyć żarówek bez klosza.

I rada weź puszkę od piwa która jest srebrna w środku, utnij górę i dół puszki robiąc z tego pustą tubę. Następnie wsadź do doniczki żeby roślinka była w środku tej tuby i przy górnym otworze wsadź LED bez klosza. Zobaczysz że się wyciągać nie będzie.

Ty miałeś jakiegoś BOX'a ?, bo jak nie to 70% światła uciekało bokiem :).

Edytowane przez AmberYbarra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...