Skocz do zawartości
iwona3376

Box 50x50x120 i lampa / iwix potrzebuje pomocy xD

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zielone krainy

@iwona3376 Idź w trening Lst , trenować w ten sposób  możesz od drugiego piętra.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy

Mogę podlewać takim biohumusem? nazywa sie biohumus super forte do roslin zielonych i jakie dawki im dawać

 

WEG : 19 dzien ta mała ma 11 dni ale chyba coś z nią nie tak panny po LST jak to ogolnie wedlug cb wyglada? 

315081087_647168033610708_7423171574392626414_n.jpg

315090483_2090397507806620_5391338290641568825_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@iwona3376 Możesz ten biohumus podawać, tak jak pisze na opakowaniu dawkuj. Rośliny wyglądają w porządku, jedna lekko odstaje , ale nie wygląda źle, więc powinna się pozbierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy

Kupilam to i podlalam tak jak pisali na opakowaniu tylko ze na litr wody a mialam wiecej bo 1.75 ale balam sie dawac wiecej zeby nie spalic a dzisiaj mam podlewac i mam pytanie a podlewam co dwa dni co ile tego uzywac tych nawozow np co 2 podlanie czy co podlanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@iwona3376 Kwestia wyglądu roślin , podaje się w ziemi nawozy, jak roślina wykazuje określone potrzeby, czyli patrz na liście, jak nie są za ciemne , jak roślina ci się wyjada od dołu i liście dolne delikatnie żółkną, to możesz podawać nawozy, ale w dawce adekwatnej do potrzeb roślin, aby nie przesadzić. Biohumusem ciężko jest zrobić roślinie krzywdę, trzeba się naprawdę postarać, więc możesz spokojnie podawać, co drugie podlanie całą dawkę biohumusa, a co do innych nawozów, to musiałbym widzieć rośliny, by ci powiedzieć czy możesz coś innego dawać czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy panny przeszły w faze kwitnienia w piatek 😄 i teraz mam problem bo nwm od kiedy uzywac tych nawozow top bud i top candy bo to top auto to sie chyba nie nadaje juz 😮 podpowiedzialbys ? 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@iwona3376 Nie znam tych nawozów, nie stosowałem ich, więc musiałbyś mi dać zdjęcie składu na etykiecie, abym ci mógł powiedzieć, jak to widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@iwona3376  Ładna kolorystyka liści, ale gęsto , trochę bym to uporządkował. W kwestii nawozów ten pierwszy top bud od 4 tygodnia kwitnienia bym dawał, a ten drugi top candy dawałbym od momentu kwitnienia na początku 2 razy w tygodniu po połowie zalecanej dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Mam pytanko :D bo widziałam na ytb jak gosciu od 28 dnia flo poobcinal od dolu do polowy wszystko zzostawil sama gore ... co to daje i czy ja  tez tak moge zrobic? :D

Edytowane przez iwona3376

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@iwona3376 normalne jak dół jest słabo doświetlony i mają być drobne topki to lepiej je uwalić i niech główne szczyty puchną 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@iwona3376  Usuwanie dołów u roślin ma za zadanie spowodować, że mniej doświetlone doły rośliny nie będą pobierały energii świetlnej i składników odżywczych, a tym samym cała energia świetlna i składniki odżywcze zostaną skoncentrowane na budowanie szczytów, by to w nie roślina inwestowała wszystko, co ma, aby były na koniec maksymalnie rozbudowane. Możesz tak zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy A muszę czekać do 28 dnia flow czy mogę już? bo te na dole to totalny busz tam światło wgl nie dochodzi

 

14 Dzień flo jak coś u mnie :D

Edytowane przez iwona3376

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@iwona3376 Możesz teraz, nie musisz czekać na 28 dzień, jak na dole coś jest niepotrzebnego to wytnij, ale lepiej wycinać stopniowo w kilku krokach, by nie przyhamować rośliny stresem, a cięcia generują spory stres dla rośliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Johny1990  Długość wega nie zależy od ciebie, więc jak coś zepsujesz to nie naprawisz, bo roślina sama się przełączy i wejdzie na kwitnienie około 30 dnia życia, a jak masz fotoperioda to nawet, jak coś na wegu zepsujesz to możesz to naprawić, bo ty decydujesz o tym ile będzie trwał weg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Cześć mam pytanie czy zrobienie box z szafki 50/50/140 jest dobrym pomysłem czy kupić growbox ? Dodam ze chce 3 roślinki w nim mieć 

 

posiadam nasiona 

Anaconda Seeds AK 01 

Royal Queen Seeds O.G Kush

Dutch Passion Seed Company Critical Orange Punch 

dla początkującego będą trudne i czy mogą one być razem w box maja taka sam termin w dojrzewaniu 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Johny1990  Możesz zrobić z szafki, wymiary ma odpowiednie, ale by to zadziałało to musiałbyś nad tą szafka popracować, wywierać dziury na wentylacje , uszczelnić przy łączeniach sylikonem, dać uszczelki na drzwi, a do tego okleić szafkę folią mylar diamond lub kocem termicznym, do tego zamontować w suficie uchwyty na jakich powiesisz lampę/panel led.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...