Skocz do zawartości
Nomad97

Suszenie na strychu w październiku?

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka Panowie mam pytanie ścinka wypadać będzie na połowę października ale niestety tak jak wiedziałem już od początku że największym problemem nie będzie uprawa tego ani transport do domu tylko właśnie powolne suszenie a później do słoiczka 

Teraz tak mam 3 opcje pamiętajmy że jest to październik więc wilgoć i zimno

1.Suszenie w stodole na piętrze tam gdzie moi dziadkowie składują siano ogrom przestrzeni dużo miejsca

2.Suszenie w domu na strychu dodam że tam też jest dużo miejsca i konstrukcja tego strychu nie jest w stanie zamkniętym więc przepływ powietrza jest 

3.Suszenie na strychu podczas dnia ale gdzieś od godziny 20 do godziny 7 rano mógłbym to suszyć w pokoju i rano znowu na strych 

Ps.lepiej w siateczkach małe topki czy na żyłce większe 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Nomad97 napisał:

Ps.lepiej w siateczkach małe topki czy na żyłce większe 

mniejsze topki szybciej się wysuszą, jak masz dobre warunki suszenia to można większe topki suszyć jak nie jest idealnie to pociąć je na mniejsze  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to warunki suszenia wypadną gdzieś na połowę października w domu możliwości nie mam bo przypał by mógł być i ryzykuje tym stryszkiem bo trochę tego będzie do suszenia ale wczoraj wpadłem na pomysł by kupić z 2 wiatraki nie duże z alledrogo za 20 Ziko na USB i dać na suszenie do garażu gdzie będzie temperatura zbliżona jak ta na zewnątrz to pewnie będzie od 5-6 w górę zależy jaką pogoda ale chcę ogarnąć zrobić ogrzewacze z donic ceramicznych do tego wkłady w postaci zniczy i myślę że takie 2 w jakimś stopniu zwiększa tą temperaturę w garażu @Tester @Nomad97co myślicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też zrobię test z tymi ogrzewacza mi z donic ceramicznych do tego dwa wiatraki jaka będzie wtedy temperatura i czy jest sens w tym miejscu bo akurat pasuje mi tam najbardziej bo garaż zamknę na kłódkę i nikt nie ma tam wstępu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nomad97 jeszcze sporo przezroczystych. I patrz na sam kwiat, na liściach zazwyczaj szybciej się zmieniają.

Jeśli wszystkie tricho będą mętne to można ciąć, a najlepiej jak pojedyncze brązy się pojawią.

A gdybyś napisał ile ma dni to byłoby łatwiej cokolwiek wywróżyć.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr kiełka wypuściła 30 kwietnia odmiana nethern Passion 2.0

To mój pierwszy raz ogólnie i jestem w tym zielony a nie chce już na finiszu spieprzyć 

IMG_20220920_154905.jpg

IMG_20220922_194053.jpg

IMG_20220922_193940.jpg

Tak się prezentują z dnia 20 września pierwsza ma lekko ponad 3m druga lekko ponad 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr właśnie pada już od jakichś 2 tygodni 😕 co ile robić opryski żeby w jakimś stopniu zminimalizować wystąpienie szarej mam signum 33 w proszku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...