Skocz do zawartości
tmcx730

purple kush AF [0.64m2]

Rekomendowane odpowiedzi

siemanko ruszyłem ze swoim mikro indoorem.

box: samoróbka 29x45x60

pestka: purple kush auto

oświetlenie: 2x żarówka led 18w barwa 3000, łącznie 5000lm

donica: materiałowa 3.8l

ziemia: composana do roślin zielonych

nawozy: ukorzeniacz "korzonek" firmy target z bricomarche i trypack od biobizzu

wentylacja: wlot pasywny, wiatraczek komputerowy mieszający i wiatraczek komputerowy wyciągający

naświetlanie: 18/6 przez całą uprawę

trening: LST 

pestkę wrzuciłem do wody na 24h, następnie ręcznik papierowy i kopuła z talerzyków. poczekałem aż kiełek urośnie na ok 0.5cm, następnie kiełek zamoczyłem na 3s w roztworze ukorzeniacza, wrzuciłem do donicy, delikatnie przykryłem ziemią i spryskałem ziemię dość obficie. 

po 30h roślinka przebiła się przez ziemię i pięknie rośnie, zraszam ziemię gdy zobaczę że wierzchnia warstwa jest sucha. nawozów póki co nie używam, pewnie zacznę dopiero na flo.

temp w boxie w dzień to ok 26st i wilgotnosć 73. w nocy nie wiem - dzisiaj sprawdzę i dam znać.

wiatraczek mieszający chodzi non stop, a wyciągający uruchomię dopiero na flo, ponieważ przy włączonych drastycznie spada wilgotność do wartości idealnych na flo (40-45%) 

wrzucam zdjęcie boxa i roślinki dzień po dniu. dziś o 20 minie jej 3 dzień od wyjścia z ziemi, na moje oko rozwija się prawidłowo. pozdro!💚

IMG20220905114621.jpg

IMG20220907201752.jpg

IMG20220908153511.jpg

IMG20220910154628.jpg

IMG20220911170854.jpg

Edytowane przez tmcx730

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tmcx730 zdejmij klosze z ledów 🙂

Dałoby się trochę cm zyskać. Gdybyś oprawki zamocował nad sufitem szafki i wkręcić można ledy przez takie otwory, jeśli wiesz co mam na myśli.

Tylko izolować by to trzeba było, bo trzony ledów się nagrzewają, a MDF fajnie się potrafi palić 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tmcx730 napisał:

@Udyr a zdjęcie kloszy zwiększy tylko przestrzeń czy są jeszcze jakieś profity? 

Zwiększy moc światła o 30%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, tmcx730 napisał:

@AmberYbarra macie jakiś sprawdzony sposób na zdjęcie tych klosy? nie chce nic spierdolić xd

Lutownicą, jedziesz dookoła i topisz klosz. Wyrywanie ryzykowne (jest na klej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierdole to ściąganie kloszy, lutownicy nie mam i nie będę kombinował. mam jeszcze jedno gniazdo e27 wolne wiec jak braknie swiatla na flo to dorzuce jesscze jedną żarówe. póki co roślinka się nie wyciąga, niech będzie jak jest xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja diaxem 2cm wyżej ciałem do połowy, później wkładasz paluchy w otwór i ciągniesz. Ps. Napewno nie masz 5k lm, na 18w. 

No i po ściągnięciu rozpraszacza od razu gady zaczęły się ruszać. Ale jak już tam uważasz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZielonyTabaluga tak podaje producent, 2500k lm na jedną żarówke. ja specem nie jestem więc póki co nie uważam, żeby producent leciał w chuja. jak roślina się wyciągnie to będę wiedział, że światła jest za mało. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tmcx730 powiem ci, żależy z jakiej firmy bo np u Philipsa ściąga się to bardzo trudno. Musiałem wyjebać dziure w kloszu i na hama to sciagac a np w tanszym odpowiedniku wystarczy podważyć coś śrubokrętem bo mają słabszy klej xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@tmcx730  Ta ziemia tam nie jest za wilgotna ? Takie lekkie mokradło widać na niektórych zdjęciach.

6 godzin temu, tmcx730 napisał:

IMG20220907201752.jpg

IMG20220908153511.jpg

IMG20220910154628.jpg

IMG20220911170854.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy zraszam ziemie spryskiwaczem wokół rośliny jak widzę, że wierzchnia warstwa jest sucha. jednorazowo może max 50ml tej wody pryskam na ziemię, więc mokradło jest ale tylko przez chwilkę po spryskaniu. zdjęcia robiłem akurat sekundy po zraszaniu więc dlatego tak to wygląda.

Edytowane przez tmcx730

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@tmcx730 Ok możliwe, że to zdjęcie zaraz po podlaniu i nadmiar wody się wchłonął, bo wizualnie na zdjęciach wygląda na nadmiar wody, jak na tak mało rozwiniętą sadzonkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w nocy temperatura w boxie spada do 19-20 stopni, a wilgotność utrzymuje się na poziomie ~65%, tak jest ok czy wilgotność za duża jak na taką temperature? mógłbym włączać wiatrak wyciągający na noc, ale wtedy wilgotność spadnie drastycznie do ~40%. co radzicie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...