Skocz do zawartości
ZielonyTabaluga

Co z nią nie tak? Amnesia Lemon Automat

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, robię to pierwszy raz, chciałem sprawdzić z czym to się je. A mianowicie : amnesia lemon automat, 6 sierpnia do dzisiaj. Zacząłem dość źle, bo ukradłem mamie ziemię bez żadnych dawek odżywczych, no i rosła mi tak naprawdę może 4 dni. Później złapała stopa na półtora tygodnia. Poszukałem, poczytałem, kupiłem ziemię z azotem, fosforem etc - przesadziłem. Zaczęła w sumie coś rosnąć, mam wrażenie że powolutku się rozpędza. Jednak jest trochę mała jak na te prawie 3 tygodnie. Siedzi na parapecie, słońce ma CAŁY CZAS przez 10h. Włączam jej też wiatraczek żeby jej nie było za cieplutko. Pytanie : będzie coś z tego? Czy do wyrzucenia? IMG_20220826_083218.thumb.jpg.745174ab03a442b6748b6b08ace4e01e.jpg

16615166492131326813771177813657.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZielonyTabaluga teraz nie nadrobisz jej straconego wega, jak by to była roślina fotoperiodyczna to byś mógł przedłużyć wegetację a przy automatach nie da się tego zrobić więc dla początkujących nie zawsze automaty się sprawdzą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZielonyTabaluga  wygląda spoko tylko mała, a tego ak47 tez bedziesz na parapecie trzymal? Ogolnie to z takich parapetówek dużo nie ma ale na bezrybiu i rak ryba. Uważaj, bo bedzie ci jebać ziołem, żebyś przypału nie zaliczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ma miesiąc i dwa dni. Od 3 dni zaczęła spowrotem rosnąć. Ogólnie była spisana już na straty... Czy to możliwe, że dostała laga i znowu zaczyna się rozwijać? 

IMG_20220906_072739.jpg

IMG_20220906_083709.jpg

I kolejne pytanie, czy wrzucić ją do growa? Czy już szkoda na nią miejsca? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZielonyTabaluga to dużo z niej nie wyciśniesz bo to automat a popsułeś mu wega, przy fotoperiodach mógłbyś trzymać na wegu ile chcesz a w przypadku auto zacznie kwitnąć niedługo

Edytowane przez Andi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andi@Andi ile jej zostało do zakwitnięcia? Ma dokładnie 35 dni, póki co, niby zapierdala z rośnieciem. 

Ps. Ona już od dwóch tygodni pachnie. 

IMG_20220910_104848.jpg

16627997876241139508377649788030.jpg

Edytowane przez ZielonyTabaluga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZielonyTabaluga To zależy od wielu czynników. Geny Automatyczne pochodzą od Ruderalis. Ruderalis może być Kanadyjska lub Rosyjska Syberyjska (bardzo agresywna odmiana). Nie wiemy jakie ma geny i jak dużo tych genów. To one decydują o terminie zakwitu. Zakwitnięcie Automatu może się opóźnić jeżeli ma niekorzystne warunki. Takie jak przelewanie (za dużo wody), przesuszanie (za mało wody). Uszkodzenie korzeni lub za mało światła.

Wszystkie niesprzyjające warunki hamują zakwitnięcie. Jak na 35 dni to faktycznie niewielka. Ale zakwitnie i da plon na pewno !.

Edytowane przez AmberYbarra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZielonyTabaluga Wszystko możliwe. Ty naprawdę nie wiesz i nikt tego nie wie jakie geny i jak dużo tych genów od Ruderalis ma. To jest loteria.

W dniu 06/09/2022 o 16:33, ZielonyTabaluga napisał:

No ok, ale czy jest sens go boxowac? 

Boxować zawsze jest sens !

 

W dniu 26/08/2022 o 15:50, Tester napisał:

@ZielonyTabaluga teraz nie nadrobisz jej straconego wega, jak by to była roślina fotoperiodyczna to byś mógł przedłużyć wegetację a przy automatach nie da się tego zrobić więc dla początkujących nie zawsze automaty się sprawdzą 

Ja bym wręcz powiedział że Automaty są dla zaawansowanych. A fotoperiody dla początkujących. Automat jest jak samochód bez hamulców nie masz nad nim kontroli. Jak coś zrobisz nie tak raczej tego cofnąć się nie da. Bo nie ma na to czasu.

Edytowane przez AmberYbarra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...