Skocz do zawartości
Maciej

Żółte liście szczytowe u młodej rośliny

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Heavy Lung napisał:

@Maciej Światło na pewno pomoże ale swoją drogą też ostrożnie dawkuj nawozy, bo łatwo o przenawożenie zwłaszcza mineralnymi nawozami, ja bym ci proponował organiczne nawozy na początku. Ja osobiście korzystam z ziemi. Od BioBizz light mix i nawozy BioBizz Try Pack, i to polecił bym ci również na początek niedrogo cię to wyjdzie.

No to dzięki za radę, skorzystam. Tyle że to już chyba w przyszłym sezonie do wysiewu i sadzenia. A czy dobrze myślę że jestem w stanie trochę przyblokować absorpcję nawozów jeśli podleję wodą z kredą albo dolomitem podnosząc nieco ph ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

@Maciej Nie rozumiem o co ci dokładnie chodzi ale powiem co wiem, dolomit to ogl rodzaj nawozu wapniowego polecany do odkwaszania gleb w uprawach, jest raczej naturalny i skuteczny w działaniu. Wzbogaca glebę w ważne makro i mikroskładniki, znacząco poprawiając wzrost i plonowanie roślin. Dolomit dla roślin poprawia też dostarczanie niezbędnych dla prawidłowego wzrostu roślin składników, przede wszystkim magnezu i wapnia. Jest to nawóz magnezowo, wapniowy odkwasza glebę i równocześnie uzupełnia ją w potrzebne mikroelementy.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Szwagrom napisał:

@Maciej Nie rozumiem o co ci dokładnie chodzi ale powiem co wiem, dolomit to ogl rodzaj nawozu wapniowego polecany do odkwaszania gleb w uprawach, jest raczej naturalny i skuteczny w działaniu. Wzbogaca glebę w ważne makro i mikroskładniki, znacząco poprawiając wzrost i plonowanie roślin. Dolomit dla roślin poprawia też dostarczanie niezbędnych dla prawidłowego wzrostu roślin składników, przede wszystkim magnezu i wapnia. Jest to nawóz magnezowo, wapniowy odkwasza glebę i równocześnie uzupełnia ją w potrzebne mikroelementy.

No właśnie myślałem o podniesieniu odczynu gleby poprzez dolomit, podobno  podniesione pH powoduje że absorpcja składników mineralnych jest słabsza. Oczywiście mogę się mylić i nic to nie da. Postaram się doświetlić tak jak mi radzono no i spróbuję przesadzić i przepłukać roślinę choć nie wiem czy w tej fazie wzrostu to wskazane... Ponadto wszystkie liście szczytowe również te które startują z kątów liści są właśnie takie żółte lub jasnozielone. To widać na jednym ze zdjęć.  Więc pytanie czy wierzchołki wzrostu dają radę jeszcze się zregenerować i zaczną rosnąć. Zobaczymy, czas pokaże.

Edytowane przez Maciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Maciej Chodzi o to, że roślina jest wyciągnieta mocno, to długi badyl, co wskazuje na spore braki światła, a bez odpowiedniej ilości światła, roślina nie może pobierać pokarmu z ziemi i go odpowiednio wykorzystywać , by dzięki temu rosnąć i rozwijać się. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Zielone krainy napisał:

@Maciej Chodzi o to, że roślina jest wyciągnieta mocno, to długi badyl, co wskazuje na spore braki światła, a bez odpowiedniej ilości światła, roślina nie może pobierać pokarmu z ziemi i go odpowiednio wykorzystywać , by dzięki temu rosnąć i rozwijać się. 

Ok, wyrobię więcej roślin dookoła, tym samym zwiększe ilość światła i miejmy nadzieję że będzie ok. 

Rozumiem że płukania celem pozbycie się nadmiaru nawozów nie muszę robić?

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Maciej Lej po prostu czystą wodę z odpowiednim ph i daj jej lepszy dostęp do światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...