Skocz do zawartości
Michał

Haczykowate liście

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Roślinka to auto amnesia, na początku stała na parapecie, podlewana wodą ph 7.7

Po 3 tygodniach zostały zastosowane nawozy micro grow bloom 2ml każdego z nich na litr wody. Gdy zauważyłem zmianę na liściach przestałem dodawać nawozy do wody, która miała juz odpowiednie ph 6.3.

Bardzo możliwe, ze miała za dużo wody lub nawozów, szukam potwierdzenia u osób z większym doświadczeniem.

Roślina została wstawiona 2 dni temu do growboxa, temp około 30 stopni, wilgotnosc 40, wyciąg 200m3, oświetlenie mars hydro ts1000.

Aktualny wiek to jakieś 45 dni, zastanawiam się czy jest sens trzymania jej dalej w growbox, czy nie lepiej zostawić na parapecie lub outdoor, a w growbox zacząć nowa uprawę od zera.

IMG_3084.jpg

IMG_3087.jpg

IMG_3088.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e no bez przesady, powinna się pozbierać... za dużo stresu jej na raz zafundowałeś 
na 45 dni bardzo mizernie wygląda ale to pewnie głównie kwestia braku światła
na przyszłość z nawozami trzeba stopniowo zwiększać dawkę, a nie walić z grubej rury jak to zrobiłeś 😉 no i nie przelewaj

zostaw ją w boksie, podlewaj póki co wodą tylko i powinna powoli dojść do siebie; dużo palenia jednak z tego nie będzie więc jak masz ambicje większe, to powoli kiełkuj już kolejne rośliny i tą na out przenieś jak się pozbiera (będzie z niej wtedy jeszcze mniej, o ile wogóle)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Za dużo azotu dlatego robią się tzw  pazury. Końcówki też aż się świecą. Jaka ziemia, co lejesz i ile

Edytowane przez JanKowalski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, JanKowalski napisał:

Za dużo azotu dlatego robią się tzw  pazury. Końcówki też aż się świecą. Jaka ziemia, co lejesz i ile

Od momentu wstawienia posta leci tylko woda. Zemia z ogrodniczego pH 5.5 - 7.5

 

31 minut temu, Zumiacz napisał:

Czemu nie robiłeś im treningu LST ? 

To była typowa parapetówka, wstawiona póżniej do boxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Michał napisał:

To była typowa parapetówka, wstawiona póżniej do boxa.

Czemu tak późno włożyłeś do boxa ? dopiero zakupiłeś/zrobiłeś ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Zumiacz napisał:

Czemu tak późno włożyłeś do boxa ? dopiero zakupiłeś/zrobiłeś ? 

Wpadła do środka jak tylko dostałem boxa czyli jakieś 40 dni od pestki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś jakiś gotowy zestaw czy samego boxa? Czym to oświetlasz?  Powiedz cos więcej o tym co kupiłeś. 

Skoro już masz boxa to polecał bym ci zacząć kiełkować nowe nasiona. Z tej roślinki za wiele materiału nie będzie zwłaszcza że zaczyna kwitnąć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1000 razy sie powtarza ziemia do uprawy tylko i wylacznie dedykowana to nie jest az tak duzy koszt tak samo jak woda najlepiej odstana i wtedy obserwowac postepy wzrostu planta a nie piochu napierdola i sie dziwi jeden z drugim ze roslina sie meczy 
LOODZIE kiełkujemy nasiona pozniej 11L litrów tekstylna donica ziemia dedykowana i odstana woda i wtedy mozna obserwowac co sie dzieje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Zumiacz napisał:

Kupiłeś jakiś gotowy zestaw czy samego boxa? Czym to oświetlasz?  Powiedz cos więcej o tym co kupiłeś. 

Skoro już masz boxa to polecał bym ci zacząć kiełkować nowe nasiona. Z tej roślinki za wiele materiału nie będzie zwłaszcza że zaczyna kwitnąć. 

Box 70 x 70 x 160, lampa mars hydro ts 1000, wyciąg 200m3, wentylator mieszający 5w, filtr węglowy na 340m3, woda ph 6.3 - 6.5, nawozy: micro, grow, bloom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt już masz fajny widzę teraz tylko dobra ziemia i jedziesz 🙂 zamawiaj i kiełkuj nowe nasiona bez zastanowienia, załóż fotorelacje na forum i ludzie tutaj Ci doradzą co i jak prowadzić 🙂 Jak coś zapraszam do mojej fotorelacji, pierwszy raz uprawiam w życiu, też zainwestowałem w Boxa i możesz zobaczyć jak u mnie to wygląda moje na dzień dzisiejszy mają około 40 dni 🙂 Szkoda czasu i prądu na tą roślinę już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesyłam aktualnie zdjęcia roślin, zostawię je do końca w boxie. Zobaczymy co z tego wyjdzie, aktualnie mają 63 dni. Następna będzie już jako fotorelacja.

IMG_3101.jpg

IMG_3102.jpg

Edytowane przez Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr Dziękuje za zainteresowanie, jeśli miałbym wskazać jedną z dwóch możliwości, które wskazałeś to zdecydowanie będzie to przelanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...