Skocz do zawartości
Marysia

Rośliny nie chcą kwitnąć

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Rośliny nie chcą kwitnąć i wyczytałem w necie żeby wzbudzić kwitnienie to potrzebna 24h lub 48h calkowitej ciemności xD Zostały już schowane w ciemnosci na 48h i teraz pytanie czy po tych 48h wystawić spowrotem tak jak było czy potem dalej trzymać w ciemnosci więcej? Dzięki za pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marysia  He to nie tak, upewnij się czy masz fotoperiod czy automat, jak automat to zakwitnie kiedy on sam zechce, jak masz fotoperiod to kwitnięcie zależy od przełączenia światła na 12/12 , roślina zwykle zaczyna kwitnąć po około tygodniu od przełączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Jest napisane że Fotoperiod kkwitnienie trzymam w pojemnikach je na dworze już prawie 4 miesiące i nic nie kwitną:( A nie mam możliwości żeby pilnować światła 12/12 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marysia A to nic na to nie poradzisz, fotoperiod wchodzi w fazę kwitnienia, gdy dochodzi do zmniejszenia ilości światła, czyli jest odpowiednio długo ciemno, bo to daje roślinie bodziec do wejścia w fazę kwitnienia, wczoraj mieliśmy najdłuższy dzień w roku, nie ma szans, by w takich warunkach fotoperiod zakwitnął, ale jakbyś miała fotoperioda w doniczce, to sprawa jest prosta, wystawiasz go na światło na 12 h, a potem chowasz na kolejne 12 h do całkowicie ciemnego miejsca i będzie kwitnął.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Ahh.. Rozumiem. I do samego końca kwitnienia tak robić żeby wyciągać i chować po 12h? Czy jak zakwitnie to można potem zostawić na dworze? I czy będzie rosła dalej czy zatrzyma ja bo będzie przewaga dniem nad noca xD To moje pierwsze są 😀 Mogłem brać szybkie auto jakieś i by było lepiej 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marysia No nie do końca, do czasu, aż naturalnie dzień się skróci, a skróci, ale to oczywiście potrwa :) No auto, by owszem zakwitnęło niezależnie od światła, około 30 dni i się przełącza samo na kwitnienie.

Jak zakwitnie, a nie zapewnisz jej odpowiedniej ilości godzin ciemni, czyli w okolicach 12 h, to albo się kwitnienie cofnie, jak będzie w początkowej fazie, albo roślina ci shermi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...