Skocz do zawartości
Jkwjoke

Sweet zz sezon, mars hydro ts-600 100w 40*40*140

Rekomendowane odpowiedzi

Przy małej wilgotności liście wyginają się w górę, opadają jak ziemia jest przesuszona lub przelana. @Szwagrom 

Zdjęcie robione po podlaniu jak czytam, dlatego wygląda na smutną, normalna sprawa.

@Jkwjoke Jak wysoko trzymasz leda nad rośliną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szwagrom

I jak podlewasz to powoli, dokładnie małymi ilościami na początku, wtedy ziemia lepiej wchłania wodę a nie ucieka bokami donicy.

@Udyr No tak mi się wydaje że może przelewa zbyt dużą ilością wody, bo klapną w dół albo jest za sucho, bo u mnie w pc boxie podobnie było pamiętasz i okazało się że często miała zbyt sucho roślinka.

Edytowane przez Szwagrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szwagrom

Tak chyba wygląda, gdy ma za suche powietrze.

IMG_20220328_145114.thumb.jpg.6ffd398b8646d2faf8f805a0aa62627f.jpg

@Udyr Wiem zauważyłem to często przy podlewaniu, on nie napisał jakimi ilościami podlewa może za dużo podlewa, jak na taką donice i słabo rozwinięte korzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Udyr napisał:

Przy małej wilgotności liście wyginają się w górę, opadają jak ziemia jest przesuszona lub przelana. @Szwagrom 

Zdjęcie robione po podlaniu jak czytam, dlatego wygląda na smutną, normalna sprawa.

@Jkwjoke Jak wysoko trzymasz leda nad rośliną ?

Led jest 22cm od szczytu rośliny. 

 

5 minut temu, Szwagrom napisał:

Tak chyba wygląda, gdy ma za suche powietrze.

IMG_20220328_145114.thumb.jpg.6ffd398b8646d2faf8f805a0aa62627f.jpg

@Udyr Wiem zauważyłem to często przy podlewaniu, on nie napisał jakimi ilościami podlewa może za dużo podlewa, jak na taką donice i słabo rozwinięte korzenie.

Podlewam w sposób taki, że lej powoli troszkę wody odczekuje aż ziemia wchłonie i leję tak powoli aż nie zauważę ze trochę wody ucieka dołem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szwagrom

@Jkwjoke I o to właśnie w tym chodzi to prawidłowo podlewasz.

Edytowane przez Szwagrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...