Skocz do zawartości
Legenda

Ustawienia kolorów w lampie LED

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jak w tytule, chciałem zmienić sobie kolor światełek LED, jeśli jest to możliwe.

https://www.mars-hydro.com/ts-1000-led-grow-light

Tutaj jest link skąd zamawiałem lampę.

Nie pisałbym oczywiście nie sprawdzając czy producenci, podają gdzieś o tych kolorach lub w instrukcji, ale nie mogłem doszukać.

A bym i z tym się nie głowił gdyby nie fakt, że gdzieś z polskiej strony wyczytałem (ta sama lampę), że da się ustawiać i kolory itd.

Akurat pytałem już o te lampę w przypadku tego odpowiednika mocy itd, nie ważne.

No i jeśli byłaby gdzieś opcja z tymi kolorami, to bym chętnie zmienił kolor na żółty, ponieważ 27 maja koło 20(zapomniałem zapisać i godziny od razu gdy je odpaliłem, dlatego około xD), no i kurcze cienko. Lecz nie wiem czy to nie wina wody, bo i jakby zżółkniętly (nie wiem jak się pisze te słowo xD), ale to najwyżej na osobny temat, może się bujna, mam nadzieję:)

A przede wszystkim po to, to wszystko, bo nie wiem czy sobie coś ubzduralem czy co, ale miałem wrażenie, że na naklejce, która jest nalepiona tak jakby na lampie, była wspominka o tym i tak siedzi mi w to głowie xD.

Tylko czy to możliwe, że ani na stronie ani na instrukcji nie ma o tym wziamnki albo nie przyuwazylem lecz wątpię. Bo jedyne co ja za opcje widzę to przyciemnianie tej lampy i można kablem(podobnego do kabla internetowego) podłączyć jedną lampę LED do drugiej.

Jeśli ja dobrze rozumiem, bo z angielskim z deka cienko xD.

Wyśle w sumie wam screena, ale to pewnie o to chodzi z tym kablem potocznie opisany jako connections.

A i mi się przypomniało, gdy wspominałem o tych lampach, że z tej oficjalnej strony zamawiałem itd, to ogólnie była wzmianka o tych kolorach na polskiej stronie Grownet, chyba i tam koszt 1000 coś, a tak dałem 750 z dostawą. Dlatego w sumie, może nie być tych kolorów, ale może się mylę, dlatego pytam i również dlatego, bo to pierwsza styczność z LED.

Pozdro;)

received_379452074214960.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Udyr , no tak właśnie myślałem, a skąd ja kurwa ubzduralem sobie te kolory, Brown, yellow itd xD

Się wkurwie to ściągnę te lampę, jak ostygnie, bo nie daje mi to spokoju xD

11 minut temu, Udyr napisał:

sciemniania ich jednocześnie tak samo.

Tak wiem i kurwa, może ja nie potrzebnie od początku je na maxa nakręciłem? Ile minęło 4 dni, chyba a tu no tak sobie, ale to jak wspominałem, może na inny temat, bo cuda się zdarzają tylko z moim fartem już to widzę xD, nie no git będzie.

Jeśli wspólnik będzie chciał bym do was zagadał to zagadam i wyśle jakieś foty(wtedy szło szybciej, bo jak ja cfl miałem, ale przez te kurwa haki, opuszczania itd jebutla zaro xD), po 1 razie to bym właśnie wpierw poleciał cfl potem te ledsy:)

Hmm, chyba że nie potrzebnie na maxa ustawiłem lub nie wiem co.

W sumie miałem dylemat na ile ten programator się na początku ustawia, ale 18/6, nie? Kurwa mam nadzieję, że nie odjebalem i to na początku

Edytowane przez Legenda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr , o kurcze dzięki za info, bo jak wspomniałem pierwszy raz z ledami:)

I na początek ustawia się 18/6? Potem 12/12? 

Wspólnik ogarnie, ale wypadły mi te godziny z głowy, a warto wiedzieć na przyszłość itd:)

Okej, to mówisz by ustawić oświetlenie koło 50-60pro i 50 cm nad roślinami? Nwm ile tam mogliśmy ustawić, ale Zara zmierzę miarą by było Perfect 😁.

Nie no, dzięki jeszcze raz, bo już cię nie raz widziałem i mam u cb dług dwu-trzykrotny hehe, podzielę się bulionem:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Udyr

Godzinę temu, Udyr napisał:

Jeszcze chciałem sobie miernik ppfd zamówić ale odpuściłem 😄

Nie wiedziałem, że takie coś istnieję xD

Też chciałem miernik, ale to do wody, gleby i temp, drogo lecz warto, chyba Adwa12, coś takiego.

Ja nie taki zaawansowany by jeszcze mierzyć natężenie światła itd xD

Wstawiam zdjęcie, jak u mnie wisiała, tak to.

Na jakieś 27cm, a ty pisał o 50 xD, ale marnie to wygląda co? Biedne dzieci

 

 

IMG_20220531_124850.jpg

Edytowane przez Legenda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pewnie jeszcze na full mocy. Weź to dźwignij w górę i to natychmiast.

I weź ta podłogę w boxie umyj bo aż mnie trzęsie 😄 Ściany też uwalone ło matko.

Chociaż jakieś takie one wyciągnięte. Dziwne dosyć.

To stało pod innym światłem wcześniej czy co ? Bo może nie kojarzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Udyr

17 minut temu, Udyr napisał:

I pewnie jeszcze na full mocy. Weź to dźwignij w górę i to natychmiast.

Właśnie zrobiłem, tak jak napisałeś:)

I ustawiłem na te 50 na razie.

17 minut temu, Udyr napisał:

Chociaż jakieś takie one wyciągnięte. Dziwne dosyć

No coś się dzieciom z deka pojebało xD, zamiast normalnych dzieci, wyjdzie mi jakiś mutant 

 

17 minut temu, Udyr napisał:

To stało pod innym światłem wcześniej czy co ? Bo może nie kojarzę.

No właśnie specjalnie dlatego kupiłem te ledy by nie kminic z tymi światłami, jak za pierwszym razem, jechałem nwm prawie miesiąc na cfl, bo ziomo też tak robił.

Więc nie związałem i jechałem, a tak to teraz te co są to od początku one z tymi ledami 27 maja, jak wspominałem. Aż tak by wpłynęła ta wysokość i moc? 

Też zgaduje, że i woda średnia, ale w sumie zależy, bo za 1 uprawiałem to mi zżółkniętly, jakoś później, już nie pamiętam.

A teraz nie wiem czy widać na foto, ale jakby już coś zżółkły, chuj wie 

17 minut temu, Udyr napisał:

I weź ta podłogę w boxie umyj bo aż mnie trzęsie 😄 Ściany też uwalone ło matko.

A podłogę to raz ziemią upierdolilem, bo byłem tak zajebany, a była to 1 uprawa i były całkiem spore mówię chuj wladuje w boxie. 

A ogólnie ten box był kupiony parę ładnych lat temu, więc i ziomek używał, potem to leżało i leżało, że aż w końcu się zdecydowałem:), ale no nie za fajnie to wygląda, dlatego też i tych zdj zbytnio nie chciałem, ale nie miałem wyjścia, bo sam widzisz, że coś z nimi nie teges.

No i panie sorry, ale no nie śpię na pieniądzach, a namiot ma być tylko przykrywką, nie dekoracją, ale no wiadomo wypadałoby ogar, na 3 uprawę coś pokminie i również go rozszerze, kurwa z szafy wezmę prawie to samo na czym "stoi" namiot te kurwa rurki się będę bawił w polszczyznę xD

Na zdjęciu jest, co te kolory mi Świtały i stąd pewnie to wyczytałem, co za chinolskie znaczki xD

IMG_20220531_125743.jpg

Edytowane przez Legenda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Udyr , a widzisz. Wszystko wiesz xD

No dobra, cóż mogę tylko i wyłącznie czekać, oby się bujnelo i muszę jakoś te wodę, chyba wspólnik kupił coś do tej pH wody, a potem kupię te adwa12, jeśli będzie lipsztyk. Bo to wydaję się jakby już zaczęły zżółknąć albo lekkiej paranoi dostaję, no ale odjebalem no z tą lampą oby teraz bujnelo niczym salą he he

W Lola grasz, że udyr?😁

Edytowane przez Legenda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr , ja innego udyra niż z lolo nie kojarzę 😁

Bo tak to jest to postać mężczyzny i niedźwiedzia, a nawet i żółwia, bo tarczę sobie daje i taka animacja jest xD

Ja to już zapomniałem, co to komputer itd, masakra xD

Namówili mnie na te buliony😁, a tak to chociaż wcześniej nie jaralem z 8 Miechów, a jak zacząłem to ojojoj, nie ma hamulca😁

Tylko ja podziękuję dziennie 1 za 50 zl, gdzie ja to skopce jednego dnia he he

A tak to swoje, bez kombinacji, maczanki itd, swoje najlepsze panie 😁

Wszystko drogie w tym kraju.

Dobra nie zawracam głowy, będę dawał znać jakby coś lipa nadal była, a jak nie to może spróbuje jakieś foto wstawić, bo fotorelacje to eba od początku do końca i każdy dzień wstawiać w temacie itd, tak?

A to już nie dość, że już 4 dzień, a sam widzisz, nie ma czym się chwalić, dobrze że tu zapytałem o te lampę i że w ogóle odpowiedziałeś, bo bez ciebie by w końcu popadały albo chuj wie. Jesteś moim bohaterem hehe 😁

Nie no swirki, trzymaj się wariat i do następnego może, jol!

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Legenda dodajesz upy jeśli nic się nie dzieje w wybranym odstępie czasu i jak jakiś problem zauważasz to śmiało możesz pytać. 

Twój dziennik, Twoje zasady 🙂

Na regulamin fotorelacji zajrzyj, tam więcej się dowiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up (z@ czy bez?)😁

@Udyr , myślisz że dobrze zrobiłem biorąc te lampę w tańszej wersji, ale no w sumie bez funkcji.

Jedyne, co to dokupić i podłączyć kolejne ledy.

Lub lepiej zamiast 750 za te moją to 1000 plus dostawa zakładam i tam trochę tych funkcji było, między innymi zmiana kolorów itd, pewnie sam wiesz:)

I kurcze nie wiem czy można mieć prośbę by właśnie ocenić nie wiem, myślisz po 1 tyg czy wszystko z nimi ok? 

W razie problemu, bo nie miałem jeszcze tak aby 4 dzień i no chwasty 😁

Też ta jedna odmiana nwm czy tam powinna byc, a mianowicie Royal critical automatic, jakoś tak, bo wyczytałem iż ona potrzebuje dużo światła w wersji lampowej to 400 hps, czy tam jakiś 400 i ja posiadam, ale gdzie to średniowiecze 😁

Hmm, może wiesz jakieś lampy LED takie dopasowane albo bardziej abym miał pewność, że pod ten zasilacz mógłbym podpiąć te ledy, co aktualnie. Cena, no widzisz, nawet na porządny namiot mnie nie stać albo pokój z ledami. 

Po prostu no moja np 750 z dostawą z skądś tam nie pl xD to pewnie taniej ni chuja, jak ja najmniej widziałem z 2 koła:) 

A też myślę by jakos z szafy i tego namiota "skonstruować" jedną całość i ta ts1000 z tego, co wiem ma promień 100x100, no wtedy niby mocne bylo, ale wali jak hps np, tak odczułem i też no była ona na 21cm, ale ja mówiłem by wyżej i zmniejszyć tę moc, a co właśnie mocy tego światła to na razie zostawić na te 50? 

Rozkmin sporo, ale też trochę brak czasu nie rzadko, takie życie:) 

Już ci daje spokój na dzisiaj, chyba że mi się coś nasunie to podpytam lub napiszę w notatniku 😁

Bo mówisz, że ten temat to taki trochę pokój "chat" w sensie forum też, ale bardziej mi się wydaje albo ja mam taki dystans i wale wszystkie plany itd, ale zawsze wiedziałem sam mi nic nie trzeba wpajać i żeby słuchać starszych, a doświadczonych to już w ogóle i zaszczyt😁

Dobra nie świruje pawiana już, bo nieźle poroniony, do następnego:)

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Udyr1.

 Dobra ta lampa co mam bez funkcji 750zl czy lepiej było kolory itd za 1000zl z pl tam official?

Mogę dopiąć do zasilacza dwie lampy LED jeszcze i chciałbym się zapytać czy może znasz jakieś takie no co tanie i w miarę dobre? Z bezpośrednim "połączenieniem" do zasilacza ts1000

(No i potem gadam te swoje bzdety

Czyli mam po prostu krótko na temat pytanie i nara?)

Dobra o namiocie i szafie

 Chce "namiot LED", zwykły namiot z tą szafą, co w sumie podobnie skonstruowany i praktycznie te same podpory, co myślisz? 

Również miałem prośbę, że bym podesłał ci na dniach, co z tymi roślinami jeśli by nadal było słabo itp. 

Nasunęły mi się donice, powierzchnia moja to 140x60x60, jakie donice i ile litrów oraz metraż np. 25x25x26cm) i ile według ciebie bym mógł umieścić tam donic z automatami?:)

Z teraz:

Od wspólnika, ma prośbę jeśli masz chwilę abyś zerknął na te dwa linki z lampami LED i tylko twoja ocena, co sądzisz? Jesteś w stanie powiedzieć? 

https://allegro.pl/oferta/4x-lampa-80x-led-do-wzrostu-roslin-timer-pilot-10567237873

https://allegro.pl/oferta/lampa-led-grow-cob-fullspectrum-wzrost-roslin-200w-11232149261

 

Edytowane przez Legenda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Legenda te różowe to do bazylii się nadają szczególnie te podane w linkach 🙂

Ts1000 będzie wystarczający na Twoją powierzchnię, nie musisz nic dokładać

4szt. Roślin Ci wystarczy na początek w 60x60, złapiesz trochę pojęcia o uprawie w niewielkim ścisku.

Moja rada- nie bierz auto . Oswój się z sezonami.

Do jednego zasilacza idzie jedna lampa, jeśli weźmiesz bez regulacji to zwyczajnie wysokością operujesz żeby za mocno na rośliny nie świeciło.

Pokrętło tylko oszczędza Ci prąd i samą lampę bo nie świeci na full mocy non stop.

.

Edytowane przez Udyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr , automatami się bawię, ponieważ nadzwyczajnie w świecie jest szybciej zbiór.

Właśnie słyszałem raz, że automaty idealne dla początkujących, a gdzieś że nie. Czyli, jak rozumiem automaty są dla osób z jakimś tam doświadczeniem i mają sprzęt itdb, tak?

Jaką lampę, może w podobnie cenowo, nie wiem jakie by z nią współgrały? Ja tylko pytam:)

Czyli, mówisz by na jednej lampie na spokojnie latać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Legenda tak na jednej wystarczy.

W automatach jak coś zepsujesz na początku to wcale lepszy czy szybszy zbiór nie będzie.

Jeśli masz jakiekolwiek pojęcie o nawożeniu roślin to auto jest wtedy ok wyborem, jeśli jesteś nowy w tym hobby to lepiej kontrolować kiedy ma zakwitnąć. Ale to tylko moje zdanie.

Przełączając sezona w 16-20 dniu na 12/12 masz ten sam czas, ale prądu o 6h dziennie mniej zużywasz 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...