Skocz do zawartości
malyogrodnik2137

Kiełkowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
50 minut temu, Zielone krainy napisał:

@malyogrodnik2137 W zależności od pojemności doniczki. Tak, by ziemia była lekko wilgotna, ale by nie było bajora.

ktoś mi tu kiedyś napisał aby na początku podlewać łyżeczką... i to była dobra rada dla początkującego; zdecydowana większość osób przelewa na początku i jeżeli jest to automat, to nieodwracalnie  tracisz sporo potencjalnego plonu już na starcie

Edytowane przez bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@bingobum Jak dla mnie, to nie jest dobry ruch, bo zwalania rozwój rośliny. Na dzień dobry wlewam szklankę w głąb ziemi i idzie połowa szklanki w okolicach rośliny resztę lekko i płytko rozlewam po dalszych obszarach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy przygotowując ziemię zawsze zraszałem ją przy mieszaniu delikatnie wodą*, a później podlewam już minimalnie, tak aby w ciągu max 3 dni ziemia była już sucha przed kolejnym podlaniem; zawsze się stresuje jak ziemia zbyt długo mokra zostaje, o co na początku bardzo łatwo, bo roślina mało pije i wilgotność powietrza jest wyższa- jak ktoś nie ma doświadczenia łatwo przelać roślinę, co ładnie widać po relacjach

*przy BioTabs trzymam się zaleceń producenta i leje Orgatrex na starcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@bingobum Podstawą jest dobre przygotowanie ziemi do uprawy, potem dalsze akcje to tylko ciągnę podkręcanie rośliny na optymalny wzrost, co ma związek z optymalną podażą, ale nie przesadzoną tych składników, jakie wpłyną na szybki rozwój, rozkład tych składników w ziemi przez podlanie też ma znaczenie , trzeba być perfekcjonistą, by osiągnąć perfekcje przez odpowiednio przemyślane ruchy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Najlepiej , jak piszesz , że piszę głupoty , ale piszac bezmyślenie i nie dając żadnego sensownego argumentu, chyba to oznacza, że mocno zacpałeś :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Zielone krainy jaranie to ćpanie? 

dokupiłem sobie kilka kapsułek dzieki czemu komora wapka się nie syfi mam 5 nabitych i tylko wymieniam jak już nie leci dym. Do 3 max dotarłem kiedyś i zasnąłem 

Strasznie usypia ta lsd

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy
Napisano (edytowane)

@konopny_janusz Nie, masz racje, może i to nie ćpanie, ale cię zrobiło mocno raczej, niech będzie, że to inhalowanie ziołem, jak chodzi o waporyzo. Ja nabijam z magazynka, nie podobają mi sie twoje kapsułki, kup sobie magazynek, musi gdzieś być dostępny.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz Ziomek żartuję, dobra tyle dzisiaj, bo mocno pewnie zrobiony jesteś, mi się wap odpala jeszcze nie "jarałem".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Rób, jak chcesz, ale jak jesteś rozsądny i masz możliwość, to masło daje ci inne doświadczenie psycho-fizyczne , według mnie ciekawe bardzo , ale twoje zioło i twoja sprawa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...