Skocz do zawartości
Newbeegrow

AK Royal Auto dzień 18 - przebarwienia lisci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to moje pierwsze próby wychowania roślinki. Ak Royal Auto około 18 dzień od wyjścia z gleby. Gleba Canna Terra Professional. Lampa CFL 200w dual. 4 dni temu delikatnie zroszyłem wierzchnią warstwę gleby roztworem z plagron grow gdzie na 1l użyłem 0,4ml nawozu. Od tego czasu mam wrażenie, że zaczyna się dziać coś niedobrego. Od dwóch podlań zacząłem regulować PH wody. Wcześniej tylko odstana woda kranowa. Badanie pH wykonuje za pomocą testera kropelkowego. Problemem są przebarwienia liści postępujące od czubka.

Screenshot_20220425_195504.jpg

Screenshot_20220425_195435.jpg

Screenshot_20220425_195408.jpg

Screenshot_20220425_195318.jpg

Screenshot_20220425_195251.jpg

Edytowane przez Newbeegrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr ok w takim razie jutro poszukam jakiegoś środka do badania ph gleby. Które z testów są najbardziej wiarygodne?

Co do regulacji ph stosuję Plagron PH-,  jeżeli o wodę kranową chodzi było jak mówisz ph wynosiło ponad 8!.  Posiadam stację uzdatniania wody, od którego momentu można zacząć bezpiecznie stosować np. cal-mag?

Rośliny zostały dziś przesadzone do docelowych donic ok 11l. Otrzymały świeżą ziemię- mam nadzieje, że dojdą do siebie.

Czyli nie panikować i tylko woda z prawidłowym ph?

Edytowane przez Newbeegrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Newbeegrow płyn heliga.

Uzdatniania wody czyli filtr RO ? Jeśli tak to można dosyć wcześnie używać cal-mag, filtrem usuwasz te składniki z wody.

Lej 6.3-6.5 i powinno być ok. W nowej ziemi powinny się normalnie ruszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Niestety, po przesadzeniu nie wyglądają lepiej. Rośliny w 29 dniu zycia. Podlewane wodą z wyregulowany pH. 4 dni temu dostały calmag nie widać poprawy. Flush pomoże?

 

 

Screenshot_20220506_142237.jpg

Screenshot_20220506_142311.jpg

Edytowane przez Newbeegrow
Edycja zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziemia to Canna Terra Professional ponoć posiada sporo składników odżywczych, pytanie czy na tyle dużo aby niszczyła młode sadzonki? Dziś sprawdzę pH gleby ale raczej nie powinno odbiegać od normy. Co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...