Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, noszę się z chęcią podjęcia pierwszej uprawy indoor w mojej karierze. Mam odłożone trochę pesos, choć wiadomo - jeżeli nie musze nie chciałbym przepłacać.

w tym miejscu rodzi mi się kilka pytań: (forum na tyle na ile mogłem, przewertowałem)
jaka jest waszym zdaniem odpowiednia ilość roślinek na pierwsza uprawę (stosunek ilość zbioru/czas pielęgnacji ogólnie obsługa krzaków)

myślałem wstępnie nad boxem 80x80x180  +4/5 roślinek sezonowych fem. w materiałowych donicach 11 lub 15L, lampa Lumatek Atis 200w (warto dopłacać do pro?)
do tego pełen osprzęt typu: stacja pogody, programator, wentylator z filtrem itp.

nawóz + ziemia: biobizz light + biotabs albo terra professional plus + jakieś organiczne, skłaniam się ku pierwszej opcji

czy ten box jest akceptowalny czy lepiej dopłacić do czegoś z wyższej polki?
czy ma ktoś doświadczenie z criticalem od rqs?
warto używać też sprzętu do uprawy od nich jak Easy Boost czy Easy Grow? czy raczej odpuścić sobie takie tematy i pozostać przy biotabsach

czy faktycznie sam zestaw tabsów wystarczy?
co jeszcze muszę ogarnąć przed założeniem zielnika?

za wszelkie rady z góry dziękuję

wrzucam zdjęcie zestawu:

12344.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, interesujacy_plon napisał:

jaka jest waszym zdaniem odpowiednia ilość roślinek na pierwsza uprawę

kilka

2 godziny temu, interesujacy_plon napisał:

myślałem wstępnie nad boxem 80x80x180  +4/5 roślinek sezonowych fem. w materiałowych donicach 11 lub 15L, lampa Lumatek Atis 200w

to dobrze myślisz

2 godziny temu, interesujacy_plon napisał:

czy ten box jest akceptowalny czy lepiej dopłacić do czegoś z wyższej polki?

dobry jest

2 godziny temu, interesujacy_plon napisał:

czy faktycznie sam zestaw tabsów wystarczy?

powinien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym tylko light mixa zamienił na allmixa, po co mieć mniej składników odżywczych jak można mieć więcej w podobnej cenie, niektóre odmiany naprawdę dużo jedzą

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, konopny_janusz napisał:

ja bym tylko light mixa zamienił na allmixa, po co mieć mniej składników odżywczych jak można mieć więcej w podobnej cenie

będę stosować biotabsy,  z tego co wyczytałem wynika, że lepiej do nich użyć lekkiej ziemi

słyszałem też o popalonych roślinkach na allmixie, wolałbym uniknąć i w razie czego ewentualnie dokupić np. trypack od biobizza i dolewać w razie braków

Edytowane przez interesujacy_plon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@interesujacy_plon nie miałem ani razu popalonej rośliny na allmixie a już 5 roślin na nim uprawiałem, gdzie mój rekord to skromne 114g z 1 planta. Miałem raczej głodne rośliny na allmixie, ale dopiero na flo, wega dzięki temu masz z głowy, ale jak uważasz, na flo zobaczysz jak żreją

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no sam nie wiem, większość wypowiedzi ludzi jakie czytałem, którzy używali biotabsow w większości lecieli na lightmixie, ewentualnie wezmę mały worek allmixa do jednej bo i tak będę musiał 70l kupić

Edytowane przez interesujacy_plon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@interesujacy_plon biotabsów nie używałem więc nie mogę się wypowiedzieć na ich temat, ale w sumie jak tak polecają to rób tak jak polecają, ja wtedy eksperymentowałem i w sumie na allmixie się jeszcze nie zawiodłem, zawiodłem się na ziemiach z marketów typu westland, target, biovita i inne gówna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@interesujacy_plon nie kupuj trypacka, lepiej osobno.

Pro od lumateka to 100W wiecej.

Tabsy, mikoryza, pk 13/14, calmag się przyda.

Jak pisze konopny allmix jest bezpieczny.Ja w niej kiełkuję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Lasir napisał:

@interesujacy_plon nie kupuj trypacka, lepiej osobno.

Pro od lumateka to 100W wiecej.

okej, rozumiem - to i tak ewentualność w razie gdyby tabsy nie wystarczyły, co podobno rzadko się zdarza

a co do lampy, są wersje pro zarówno 200W i 300W stąd pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 300w w mniejszej szafie...

Nie nie biore.Do zrobienia.Ja uprawiam 2 raz a za pierwszym razem zdjąłem prawie 200g z 3 roślin.

Bedzie sie działo bo planty beda mialy duzo miejsca.

Możesz sie fajnie prowadzic

Leciałes na out skoro piszesz ze 1 raz i indoor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lasir napisał:

Ja mam 300w w mniejszej szafie...

Nie nie biore.Do zrobienia.Ja uprawiam 2 raz a za pierwszym razem zdjąłem prawie 200g z 3 roślin.

posiłkuję się wiedzą również z fotologów tego forum, ludzie na podobnych wymiarach i tej lampie robili ładne wyniki przekraczające 1g/w, w necie też same pozytywne opinie

a między 200 a 300 wattów jest prawie tysiąc złotych różnicy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...