Skocz do zawartości
Annigmato

Ziemia ze spota czy kupna ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam koło spota ładnie wyglądająca ziemie dziś sprawdze pH jeśli była by te 6-7 plus azfoska i dolomit da radę czy lepiej kupić ? To ta ziemia a trzcinami 

065F1F4D-33AF-4A99-ACB5-E66296A5A007.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Annigmato Teraz to poleciałeś 😄 Musisz sprawdzić pH, organoleptycznie ocenić czy ziemia się nadaje, czy nie ma w niej syfu itp.

Patrząc na to zdjęcie, które wstawiłeś ciężko powiedzieć czy coś z tego będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zwiezak966 wiem dziś to zrobie w planach mam zamiar ja wymieszać ze sklepowa jeśli okaże się dobra zawiozę i tak pod pazuchą tylko właśnie problem ze max to z 20 litrów na raz przewioze

na szczęście do maja jescze trochę ale nie zarosło tam na tyle dużo żebym co dzien się pokazywal 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Annigmato najlepiej to kupić ziemię krzak jak jest mały to dobrze jak korzenie rozrastają się w dobrej glebie, potem nawożenie np. dolomit i nawóz z azotem i roślina sobie poradzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym Czyli dopiero później nawozić ta ziemie bo mam kwiatowa 5,5-6,5 pH bo chciałem odrwzu już dać azfoske i dolomit

Edytowane przez Annigmato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Annigmato jak krzaki małe i dasz nową ziemię to dolomit wystarczy na początek, potem można nawozić, zresztą to outdoor jak ci będzie cały czas padać to wypłuczą się pierwiastki więc trzeba uzupełniać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek u gory to ziemia ze spota pasek na dole to kwiatowa co sądzicie?

CAF924D5-CF4F-413A-8D31-6557192F60A8.jpeg

Wsypałem narazie kwiatowa jeszcze ktoś mi worek zajebal 50 l 😖 albo nie mogłem go znaleść nic więcej nie dawałem jedynie zacząłem robić wstępne ogrodzęnie trochę gałęzi wyłamalem żeby odsłonić slonce

DB33BCEF-FF04-419C-B557-5A4EFFCBF238.jpeg

EA3B52FA-2BA1-4048-BD6B-40F8A55FAA5E.jpeg

@Szym @zwiezak966

@Niemedyczny_Użytkownik@Annigmato @Szym @zwiezak966

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Annigmato napisał:

Pasek u gory to ziemia ze spota pasek na dole to kwiatowa co sądzicie?

widze dwa takie same paski 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...