Skocz do zawartości
Luznyyy

Chyba przelałem roslinki.. Zerknijcie proszę..

Rekomendowane odpowiedzi

Wcześniej mieszałem 70% do 30% ziemia i koko... Teraz sama ziemia i tak jakby wolniej woda sie z tego podłoża ulatnia.. 

Dobra do sedna.. 

Miesieczne roslinki w ziemi podlałem 2 razy tak konkretnie, że woda sie spod spodu wylewała.. ...z odzywkami.. abstrahujac od tego złego PH po tych odzywkach ktore spowodowało plamy na lisciach.. 

Czy te roslinki wyglądają na przelane waszym zdaniem? Chyba tak prawda... Podlewane co 3, 4 dni .. ale raczej przelane..

20220409_194734.jpg

20220409_195416.jpg

20220409_195434.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luznyyy Nie wygląda na przelaną, jak podlewasz dużą ilością wody to powinieneś ją bardziej przesuszać, podlewać co 4-5 dni, co to doniczki 11l masz?

Plamy na liściach to od wachania pH i nie nazwałby tego problemem bo kilka poniszczonych dolnych liści to jeszcze nie problem chyba że te plamy się  roznoszą.

A jakie to złe pH miałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ważniak

On 3/28/2022 at 5:30 AM, Ważniak said:

@Luznyyy Tak, myślę że tam powinieneś mieć 9 roślin  

 

3 hours ago, Ważniak said:

@Luznyyy Nie wygląda na przelaną, jak podlewasz dużą ilością wody to powinieneś ją bardziej przesuszać, podlewać co 4-5 dni, co to doniczki 11l masz?

Plamy na liściach to od wachania pH i nie nazwałby tego problemem bo kilka poniszczonych dolnych liści to jeszcze nie problem chyba że te plamy się  roznoszą.

A jakie to złe pH miałeś?

No wlasnie ponieważ ta woda dluzej sie utrzymuje w ziemi niz w ziemi i koko mieszance.. Tak 11 czy 12 juz nie pamietam..

Zobaczymy .. Juz bede podlewal samą wodą..

PH bylo jakos 7,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Luznyyy napisał:

No wlasnie ponieważ ta woda dluzej sie utrzymuje w ziemi niz w ziemi i koko mieszance..

No a jeszcze jak się trafi ziemia z mikrowłóknem to ponad tydzień można nie podlewać

2 godziny temu, Luznyyy napisał:

PH bylo jakos 7,5

I pewnie mocno zbijałeś?

Ja miałem tak

2007164020_2022-04-3(2).thumb.jpg.b2762fc8e655f20bf5e6daa5f20d66b4.jpg

I lałem samą wodę, nie miałem problemów z roślinami

2022-04.thumb.jpg.15db07055c54552ecc6004b53d13db4a.jpg

Gdzieś wyczytałem że marihuana powinna rosnąć w pH 6.5 do 7.5 ale to był pojedynczy przypadek.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ważniak ładny kolorek taki zielonkawy..te Twoje miały.

Słuchaj Ważniak.. Sorry, ze dopiero teraz odpowiadam lecz zajety byłem.

Ostatnim czasy trochę piździło i zostawiałem grzejnik cały  zas włączony..Jak mają cieplej tak min 25 to rosną szybko i ziemia szybciej spierdala z ziemi.. Poza tym mniej podlewam i rzadziej.. przesuszyłem je troszke. I samą woda bez tych odżywek.. Same bio tabsy w ziemi i mokoryza styknie.. Może co bedzie z tego.. Nawet odżyły.. Aha i wyciagający na 2 bieg wrzuciłem, lepsza cyrkulacja. 

 

20220416_204438.jpg

20220416_204423.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...