Skocz do zawartości
Piootrus7

Czy ktoś mi zweryfikuje namiot + środek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem w poszukiwaniach growboxa i na olxie rzucił mi się w oczy ten https://www.olx.pl/d/oferta/growbox-zestaw-royalroom-wraz-z-wyposazeniem-CID628-IDOcGZf.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=2&login_provider=facebook#_=_ . Moje pytanie jest odnośnie wszystkich gadżetów czy są w porządku i jak będzie z zapachem +/-. 

Edytowane przez Piootrus7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Piootrus7 napisał:

Witam!

Jestem w poszukiwaniach growboxa i na olxie rzucił mi się w oczy ten https://www.olx.pl/d/oferta/growbox-zestaw-royalroom-wraz-z-wyposazeniem-CID628-IDOcGZf.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=2&login_provider=facebook#_=_ . Moje pytanie jest odnośnie wszystkich gadżetów czy są w porządku i jak będzie z zapachem +/-. 

Tak sobie patrzę na ten zestaw i w sumie to się opłaca chyba 😄

Sam namiot to ponad 3stówki, odbłyśnik 50zł, wentylator 100zł, filtr węglowy 150zł, stacja pogody nie jest napisana jaka, ale taka najpopularniejsza chyba ok. 20-30zł, żarówka ok. 200zł, siatka ok 40zł, progrmator ok. 25zł, haczyki ok 30zl, do tego doniczki, podstawki, przyłącza, wentylator. Myślę, że cały zestaw warty lekko ponad tysiaka, więc parę stówek w kieszeni. Co do jakości tego CFL się nie wypowiem, reszta raczej spoko jak na początek

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taką informację w necie:

"Obliczenie wymaganej wydajności wentylacji jest bardzo proste. Wystarczy obliczyć kubaturę pomieszczenia w jakim znajdują się rośliny (długość x szerokość x wysokość), pomnożyć ją przez 12 (60 minut/ 5 minut = 12) i tak uzyskaną wartość zestawić z deklarowanymi przez producenta możliwościami wentylatora. Jest to oczywiście wartość przybliżona, oraz dedykowana."

Działanie Twojego filtra to 150-165 m^3 czyli około 20m^3 kubatury pomieszczenia, u Ciebie kubatura wynosi 0,6m*0,6m*1,6*12=6,912m^3, więc mieścisz się spokojnie w tych ramkach, a nawet zostaje, więc zapachu de facto być nie powinno żadnego, chyba, że otworzysz namiot, no ale to wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto dodać, ze jak zestaw był używany to w filtrze możliwe, że trzeba będzie wymienić węgiel aktywny. Groszowe sprawy co prawda, ale trzeba brać to pod uwagę. Mam u siebie ten sam filtr w boxie 40x40x120 i dopóki nie otworzę boxa to w chacie nic nie czuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zwiezak966  Tam gość napisał, że 5 miesięcy był używany box, ale wszystko zależy od żywotności filtra węglowego, niektóre i 2 lata neutralizują zapachy bez konieczności wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Rzeźnik napisał:

@zwiezak966  Tam gość napisał, że 5 miesięcy był używany box, ale wszystko zależy od żywotności filtra węglowego, niektóre i 2 lata neutralizują zapachy bez konieczności wymiany.

dlatego napisałem, że to możliwe, ale niekoniecznie 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...