Skocz do zawartości
Biedii

Temperatura dzien /noc

Rekomendowane odpowiedzi

Siema , w wekend robilem testa temperatury w growboxach , swiecilem ledem 150 w . w nocy na dworzu temp byla -3 w boxie przy zapalonej lampie wachala sie 13-15 z samego rana mierzone przy najnizszej temp na dworzu , moje pytanie do was ,planuje zaczac za tydz moze dwa, lampa bd swie ila 20/4 wylaczona np od 12do 16(temp na dworzu powyżej 10stopni w tych godz )  () to może odbic sie lub cos stac mj? Czy moze świecić dla bezpieczenstwa np przez pierwsze 2 tyg 22h na 2 ciemni .jesli po dwoch tyg podniosła by sie temp na dworzu i zmienilbym swiatlo na 18/6 nie zaczna mi wchodzic w faze flo?planuje wega zrobic z 30 dni . pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Biedii za 2 tyg inne temperatury będą. Rozumiem że roślina foroperiodyczna jak chcesz zmieniać oświetlenie. Dla niej najlepszym rozwiązaniem będzie 18/6. A temperatura w tej fazie fajnie jakby była w okolicach 25-26°, najlepiej będzie się rozwijać (w dzień oczywiście, w nocy 19-20). Jak nie będziesz miał mieszaka w środku to też będzie lekko wyższa temperatura, tak samo wyciągający na najniższej wartości i też będzie trochę wyższa. Ewentualnie czymś musisz dogrzać boxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak foto. Wiem wiem ze to sa najlepsze wartosci temperatury .niestety nie podgrzeje garazu .stad moje pytanie czy nic sie nie stanie jak np przez te 4 h ciemni w dzien bedzie np 12 stopni w boksie. A pozniej 16-18 .wiadomo ze pod koniec kwietnia wartosci beda juz wyzsze .planuje 30 dni wega robic czyli w polowie maja przelaczyc. A to juz wiadomo ze temp bd powyzej 20 w boksie.a co do mieszaka i wyciagajacego wlasnie chcialem zaryzykowac i nie wlaczac ich przez pierwsze 2 tyg tylko poprostu dol gora pasywne , dopuki nie przesadza w wieksze donice.

Grolsch3 A powiedz mi np jak bym swiecil na poczatku(2 tyg) 20/4 a po przesadzeniu (nastepne 2 tyg) 18/6 nie zglupieja ? Po 4 tyg 12/12 ale to juz be połowa maja wiec mysle ze bd juz dobrze 🙂

Edytowane przez Biedii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinny zgłupieć. Nie wiem czy jest sens trzymać na tak niskich wartościach, nie rozwiną się, przerabiałem to. Serio, na koniec będziesz wkurwiony, że mogłeś dać im coś więcej, żeby mogły to oddać Tobie 😁 do 100 zł znajdziesz kabel grzewczy i termostat, to powinno pomóc przy takich temperaturach otoczenia. Ja miałem niższe i dawały radę te patenty, najlepiej boxa choćby jakimś kocem nakryć, jakąś prowizoryczną izolacją. Sprawdź wtedy przy włączonych lampach i bez mieszaka jakie są wartości. Niby tlen będzie, ale na kilka godzin ten wyciągający by się przydał, żeby wymienić powietrze. Serio weg jest ważniejszy niż flo. To wtedy budujesz plon rośliny, ona odpłaci się na flo tym jak zapewnisz warunki na weg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...