Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

123529382_ca3.thumb.jpg.0385ce66aea21f82021d3bdd39a28c95.jpg1276822144_da1.thumb.jpg.72ae2049a9b1af158641f6ffd90c7f47.jpgSiema mam pytanie czy na oko gleba wygląda spoko jest korzenista i dosyć bryłowata na ok 40 cm stojąca woda Zdjęcia z Dziś 

Do mieszanki glebowej planuje dodać dolomit i Guanokalong w proszku 

A lać im będę 

- Guanokalong Extract

- Guanokalong GROW

- Guanokalong BLOOM

na oprysk będę miał Canna Cure

Czy to zda egzamin ?

 

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adekon23455 ciekawie to wygląda jeśli chodzi o nawozy. Poszukaj też organicznego pk bo na pewno przyda się na kwitnienie. Ja canna cure stosowałem żeby zabezpieczyć się przed plechą w okresie od połowy września aż do końca października - u mnie zdało egzamin (możesz też wykonać oprysk z cynamonu tylko musisz dobrze przefiltrować bo dysze zabija piernikiem i ciężko pryskać). Ja do canna cure dodawałem od razu pk i hesi super vit, nawiasem mówiąc to stosuje te witaminy od samego startu aż do końca. 

@Adekon23455 dolomitem ustabilizuje pH ale to prawda, fajnie byłoby sprawdzić jakie jest. Perlit by można było użyć albo mączki bazaltowej (co do niej to sprawozdanie zdam gdzieś na zakończenie sezonu bo to mój pierwszy raz z mączką ale kolega z forum poleca ). 

Zakupiłem też sobie testy na sprawdzenie pH żeby czasem nie błądzić i główkować w czym jest problem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26/03/2022 o 23:13, Tester napisał:

@Adekon23455 jak woda podchodzi to może być lipa, przydało by się też kupnej dodać

Czyli ewentualnie jeśli miał bym potencjalny spocik na dosyć wilgotnym terenie to raczej nie ma się co cieszyć że poprostu nie będę musiał podlewać i roślinki sobie będą same rosły bo już samo podłoże jest dosyć namokniete.. tylko roślinka w takich "mokradłach" poprostu ZGNIJE..?=O

(mam nadzieję, że zrozumiale napisałem o co pytam.. i dzięki za odpowiedź) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Goblinn napisał:

Czyli ewentualnie jeśli miał bym potencjalny spocik na dosyć wilgotnym terenie to raczej nie ma się co cieszyć że poprostu nie będę musiał podlewać i roślinki sobie będą same rosły bo już samo podłoże jest dosyć namokniete.. tylko roślinka w takich "mokradłach" poprostu ZGNIJE..?=O

zależy jak tam będzie jak bardzo mokro to roślina nie będzie rosła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...