Skocz do zawartości
Gość rastabob

wentylacja growbox

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rastabob

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć  jak to jest ze świeżym powietrzem w srodku boxa trzeba je tam doprowadzać czy wystarczy tylko filtr węglowy rura wentylacyjna i wentylator ?

 moze mi ktoś wyjaśnić bo nie wiem jak doprowadzić powietrze do boxa a dopiero zaczynam temat

Edytowane przez rastabob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rastabob

czy to po prostu filtr węglowy oczyszcza powietrze i nie ma potrzeby doprowadzać powietrza w żaden sposób np z otwartego okna 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rastabob Powietrze zwykle jest pobierane z pomieszczenia w którym znajduje się box, filtr i wentylator wyciąga powietrze na zewnątrz boxa o ile jest to mały box 0.5m2 może być w zamkniętym pomieszczeniu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik  Chodzi o to żeby w przesadę nie popadać, był tu gościu na forum co w zimie z zewnątrz zimne powietrze do boxa pompował, żeby miały świeże powietrze.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rastabob

@Ważniak    a  to moze po prostu wentylacja wciągająca i wyciągająca powietrze i  raz na jakis czas otwarte okno starczy?

 

Edytowane przez rastabob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swój własny patent na box w małym, zimnym, nie ogrzewanym i nie za bardzo wentylowanym pomieszczeniu (rozszczelnione okno tylko).

Potrzebne będą:
- komputer do terrarium sterujący światłem i ogrzewaniem/chłodzeniem (koszt 150zł)
- mata grzejna/grzejnik wiszący  (koszt 260zł)

Mata grzejna umiejscowiona na tylnej ścianie box'a jest ustawiona na 19 stopni ale efektywnie może podnieść temperaturę do 23. Dodatkowo w ciągu dnia grzeje jeszcze Lampa LED (w ciągu dnia w sumie grzeje chyba tylko lampa).

Do sterownika podpiąłem wentylator wyciągający powietrze w trybie chłodzenia. W ten sposób działa on dopiero jak temperatura wzrośnie. Cały czas dmucha mieszacz.
Dzięki temu mam stabilną temperaturę w nocy i dzień (w dzień wyższą, w nocy niższą), mniej wydaje na prąd, wentylacja działa (w zależności od temperatury) kilka razy na godzinę i to moim zdaniem wystarcza w fazie grow.. 

Pomimo umieszczenia nawilżacza w box'ie nie mam problemu z wilgotnością w pomieszczeniu. Wilgotność nieco mi się waha w box'ie... ale nie zauważyłem aby roślinom to przeszkadzało. Mam teorię nawet, że takie wahania pozytywnie wpływają na transpiracje. 

Edytowane przez bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...