Skocz do zawartości
Luigi

Co z tym HPSem?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. 

Chciałbym zaopatrzyć się w drugi set w postaci namiotu z oświetleniem. Aktualnie posiadam 90x90x200 na 2x Mars ts600. Myślałem tym razem o czymś tańszym, ale też ponoć dobrym i tu bym chciał poznać opinie.

Chciałbym set z HPSem i celuje w jakieś 400W. Niestety LED o takiej mocy to już dla mnie większy wydatek, na który budżetu zwyczajnie nie mam. 

Co więc z tym HPSem. Dalej się używa, czy już odchodzi do lamusa? Jest to warte uwagi? Z czym się to wiązać może, jeśli chodzi o pozytywy i negatywy. A może jakieś CFL zamiast tego? Box jaki był chciał wykorzystać to albo 100x100x200, albo 120x120x200. 

Co możecie doradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luigi jak najbardziej się używa, w porównaniu do LED to trochę większe zużycie energii i większe wydzielanie ciepła, ale plony też dobre można zebrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester no tak, ale 400W hps jest porównywalny ze zużyciem energii do Leda 400W czy to inna liga zupełnie? 

I drugie pytanie chyba bardziej cooltube połączony z wentylacją niż odbłyśnik i wentylacja normalnie z góry boxa? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr Nie no jasne jasne, obowiązkowo takie coś. A co z cooltubem? Bo widzę, że dużo rozwiązań jest z samym odbłyśnikiem, co tracę na tym, co zyskuje przy tym? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luigi nie używałem hpsa ale dużo dobrego się czyta o nim. 

W zimie nie dość że świeci światłem to i grzeje jak piecyk. W lato cooltube też może nie wyrobić.

A te wingi i inne odbłyśniki lepiej rozpraszają światło po powierzchni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...