Skocz do zawartości
Arek555

Czego jej brakuje?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

https://ibb.co/qRjGL1B

Witajcie, mam problem z roślinka, roślinka ma około miesiąca i nagle na liściach pojawiły sie takie właśnie żółte kreski na liściach i chciałbym sie dowiedzieć czy to jest spowodowane jakimś niedoborem, przeczytałem ze moze to być niedobór cynku lub potasu, podlewałem ją produktami z biobizza z 3 razy była podlewana biogrowem i raz topmaxem ze wzgledu na zawatość tych składników odżywczych, ph ziemi narazie nie mam czym sprawdzić, odmiana shogun feminizowane.

Dziękuje za odpowiedzi 🙂

IMG_2280.JPG

Edytowane przez Arek555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pH ewidentnie. Braki tych śladowych pierwiastków jak siarka, bor itp wynikają ze złego pH.

I odrobinę brakiem magnezu i wapnia też to pachnie. No ale zacznij od pH, płyn heliga do pomiaru gleby na początek. I najlepiej jakiś pH pen do mierzenia wody.

Tragedii wielkiej jeszcze nie ma ale lepiej już to wyprostować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję @Udyr za odpowiedź, już kupuję płyn, a jakimi produktami polecasz regulować ph jak jest t za wysokie/niskie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej pH+/ ph- w płynie. I dawać odpowiednio więcej lub mniej pH w zależności od potrzeb (po zmierzeniu ziemi)

Bo ocet i soda działają na krótką metę .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...