Skocz do zawartości
Danczan

Problem z wilgotnością

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie mam duży problem z wilgotnością w dzien około 65%/24stopnie  a w nocy skacze pod 80%/18 stopni  jest to około 3 tydzień flo 

Wentylacja wyciag  340m3/h + filtr

Wyłączający 107m3/h

Do tego dwa mieszaki po 20w oscylacyjne 

Powierzchnia namioty to 1.5x1.5x 2.37

Uprawa hydro  średnia temp pomieszczenie to około 16-17 stopni 

Staram się tam wietrzyć ale przy tych temp na zewnątrz czasami różnie to bywa nie chce żeby przemarzły

Dodam ze kupiłem osuszacz adsorbcyjny tylko jak jest wsadzony do boxa bardzo podnosi temperaturę ale problem jest jeszcze takiego typu ze przy rdwc-9-19l nie mam za bardzo miejsca żeby go tam wsadzić 

Jakieś rady? 

Edytowane przez Danczan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed kupnem mocniejszego wyciągającego /lub filtr ma za małą przepustowość, zobacz czy po otwarciu pasywnych wlotów rh Ci nie spada. Nie wiem czy wtłaczający nie jest za mały na tą kubaturę. Tylko teoria z mojej strony. Moja największa kubatura to 0.25🙈 wystarczy wyciąg dobrany pod metraż i otwarcie jednego wlotu i rh mogę mieć i na 30%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amoj problem polega na tym ze mam za wysoka wilgotnosc w boxie (70x70x160) dwie donice 11L temperatura w granicach 20 stC ale wilgotnosc pokazuje mi 99% wyciag chodzi cały czas(wczesniej włączał sie co 2H na jedna godzinke) teraz smiga non stop obserwuje rosline poki co jest ok ale boje sie zeby mi plecha nie weszła 

Co Robić???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge uzyc pochłaniacza wilgoci w boxie takiego z marketu budowlanego z granulatem?? i chyba dokupie jeszcze jeden mieszajacy i podobno moge usunac kilka lisci zeby sie obnizyła wilgotnosc od wczoraj spadła jedynie do 80% a to i tak za duzo poza tym zniknał zupelnie charakterystyczny cannazapach a to podobno tez nie za bardzo zamówiłem juz nowy hygrometer 

jak sadzicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak własciwie  jaka max wilgotnosc powinna zniesc roslina na vegu i pozniej na flo ja wiem ze max do 40% ale moze mam błedne informacje  a chciałbym to zweryfikowac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Danczan ja kupiłem osuszacz powietrza i problem z głowy ale mam osuszacz i nawilzacz tej samej firmy i obydwa mają higrostat A to najwazniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...